Информативно за хомеопатията

  • 419 559
  • 666
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 668
Цитат
...въпроса-как за рзбрали...
...Не разбирам каква е таязи мода да се отричат антидотите, когато не е толкова голям проблем да се спрат тези вещества за малко и да се стигне до истинско излекуване, а не частични мерки на 10% от тоа, което би могло да е...

  
  Пропусна цигарите и никотина като антидотиращо вещество? Laughing

Никотинът не антидотира, доколкото ми е известно, и никъде не съм чула за случай някой да е установил антидотиращо действие, дължащо се на никотин в практиката. Докато за антидотиращото действие на преди споменатите вещества има милиони случаи, описани, както и всеки обективен наблюдател на собственото си хомеоптично лечение или на лечението на пациентите си ще го види с лекота.

п.п Виждам, че типографските ми грешки са ти дали голямо удовлетворение и някак са подкрепили твоята теза, нищо че тя противоречи на Орагнона, Ханеман и всички големи хомеопати, както и на практиката. hahaha

# 121
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Сега ти давам за домашно да отговориш, защо никотина не се споменава като антидот. Laughing
 
  Колкото до другите "антидоти", ако ти се отдаде случай да посетиш някой международен семинар по хомеопатия, попитай лектора дали антидотират и внимателно си запиши отговора. Peace

Последна редакция: сб, 27 мар 2010, 16:40 от Aleksander

# 122
  • Мнения: 668
Сега ти давам за домашно да отговориш, защо никотина не се споменава като антидот. Laughing
 
  Колкото до другите "антидоти", ако ти се отдаде случай да посетиш някой международен семинар по хомеопатия, попитай лектора дали антидотират и вниматерно си запиши отговора. Peace


Сладурче, не ми говори снизходително. Бас държа, че когато аз съм ходила на международни семинари по хомеопатия и на обучение в хомеопатични болници в чужбина, ти си пил антибиотици и аналгини. Домашно ще даваш на учниците си ако имаш такива, не си в позицията с мен, сори.

В никакъв случай не съм искала да се конфронтирам с теб, защото смятам, че е добре че седиш тук и помагаш на хората с информация, но явно за теб всяко несъгласие с твое мнение е потенциално опасно за имиджа и съответно бизнеса ти и започваш с личните нападки. Изобщо не ми е интересно да влизам в подобни диалози и ще те помоля, ако имаш да спориш с някакви факти, да го направиш, а ако не-не си прави труда да ми отговаряш с безсмслици и злобеене. Най-малкото не помагат на собствената ти кауза.

# 123
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Като си толкова авторитетна, излез с името си, а не се крий зад разни "Архангели".

 ... а и не ми отговори на въпроса за никотина?...

 .. и дай на Лични, че оспамихме хубавата тема.  Peace

# 124
  • Мнения: 668
Като си толкова авторитетна, излез с името си, а не се крий зад разни "Архангели".

 ... а и не ми отговори на въпроса за никотина?...

 .. и дай на Лични, че оспамихме хубавата тема.  Peace


За теб няма значение името ми. Това е въпрос породен от любопитството ти и желанието да знаеш как да "се справиш" с мен, което е ирелевантно. Дошли сме да обсъждаме хомеопатията, а не личностите си, както ти погрешно сметна. Не смятам да си говорим на лични-не виждам причини.

Ето какво имам да кажа относно темата за антидотирането с думите на Ханеман. В Органона в параграф 259 пише:

“Имайки предвид незначителността на дозите …по време на лечението, от диетата и режима трябва да бъде изключено всичко, което може да оказва някакво лекарствено въздействие, така че тази малка доза да не бъде подтисната и унищожена, или нарушена от какъвто и да е чужд лекарствен дразнител.“

Прочети си параграфи 259 и 260 за опресняване на материята с антидотирането.
 Peace


Добавка: добре е да се прочете тази статия : http://www.beinsadouno.com/articles.php?record=303
Доста балансирано разглежда въпроса за антидотирането. Моето лично мнение съвпада с това на д-р гегас, който казва следното: “Ако имате пациент, който не иска да спре кофеина можете да му обясните следното: кафето разрушава действието на хомеопатичното лекарство в 50% от случаите. Ако пациентът не се почувства по-добре от лекарството и е продължил да пие кафе, това ще направи невъзможна вашата преценката на резултата – предписване на погрешно лекарство или антидотиране. След това го оставете да избирa. Ако пациентът упорито отказва да спре кафето и хомеопатичното лечение има слаб или никакъв ефект, кажете му че не можете да го лекувате докато той не си промени мнението.“

Приемането на антидотиращи вещества прави невъзможна преценката за действието на хомеопатичното леарство и затова трябва да се съветват пациентите да не ползват такива. От там нататък, всеки си решава кое му е по-важно-да си излекува астмата и атопичния дерамтит или и да пие кафе и алкохол и да дъвче дъвка.





Последна редакция: сб, 27 мар 2010, 17:12 от Archangel

# 125
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ами да, ето какво пише там:
   "Д-р Гегас: “Ако една чаша кафе антидотира лекарството това означава, че нашият пациент е изключително чувствителен към кафето или изборът на лекарство е бил погрешен.”"

  
Д-р Валтер Глюк: “Ако кажа на моите пациенти във Виена, че не трябва да пият кафе просто няма да имам пациенти. Във Виена кафе се пие на всяка крачка и по всякакъв повод.”

Дейвид Литъл: “Виждали сме някои случаи, в които кафето е антидотирало лекарството. Предписвали сме с успех лекарства на пристрастени консуматори на кафе. И все пак е добре пациентите да се въздържат от него защото е нездравословно.”

  
Поддържам с две ръце казаното от тях и цитирано от уважаваната Дора Пачова!  Peace  Peace

  А ето и обобщеното мнение на всички международни лектори с които съм контактувал от години: Ако една жена от години пие по едно - две кафета на ден, и това не и вреди, то жизнената и сила така се е адаптирала към кафето, че това не може да повлияе на хомеопатичното л-во. Обратното, рязкото спиране на кафето би и причинило Стрес с всички произтичащи с това последици!

 Човек който не само чете, но и има богат практически опит, ще ти каже, че не дай си Боже някой след прием на хо л-во, да докаже някой силен симптом, тогава всякакви камфор, кафе, алкохол и тем под. са абсолютно безсилни да го антидотират!

Последна редакция: сб, 27 мар 2010, 18:25 от Aleksander

# 126
  • Мнения: 668
 LaughingЕ защо така селективно избра цитати от статията, които подкрпеят твоите идеи? Затова статията е баласнирана за да има разгледани всички страни, но нещата са кондензирани и най-баласнирано изказани от д-р Гегас: ако искаш да можеш да проследиш как действат лекарствата със 100% точност, а не с 50%, то не може да антидотираш. Иначе е като хвърляне на боб. Аз не искам лечението ми да е базирано на хвърляне на боб. Ако някой иска-нека пие кафе.

п.п. А и добре е да слушаме създателят на хомеопатията по някои въпроси, както ги е изяснил в параграф 259 и 260 в Органона.

Ами да, ето какво пише там:
   "Д-р Гегас: “Ако една чаша кафе антидотира лекарството това означава, че нашият пациент е изключително чувствителен към кафето или изборът на лекарство е бил погрешен.”"

  
Д-р Валтер Глюк: “Ако кажа на моите пациенти във Виена, че не трябва да пият кафе просто няма да имам пациенти. Във Виена кафе се пие на всяка крачка и по всякакъв повод.”

Дейвид Литъл: “Виждали сме някои случаи, в които кафето е антидотирало лекарството. Предписвали сме с успех лекарства на пристрастени консуматори на кафе. И все пак е добре пациентите да се въздържат от него защото е нездравословно.”

  
Поддържам с две ръце казаното от тях и цитирано от уважаваната Дора Пачова!  Peace  Peace

  А ето и обобщеното мнение на всички международни лектори с които съм контактувал от години: Ако една жена от години пие по едно - две кафета на ден, и това не и вреди, то жизнената и сила така се е адаптирала към кафето, че това не може да повлияе на хомеопатичното л-во. Обратното, рязкото спиране на кафето би и причинило Стрес с всички произтичащи с това последици!

 Човек който не само чете, но и има богат практически опит, ще ти каже, че не дай си Боже някой след прием на хо л-во, да докаже някой силен симптом, тогава всякакви камфор, кафе, алкохол и тем под. са абсолютно безсилни да го антидотират!

# 127
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
п.п. А и добре е да слушаме създателят на хомеопатията по някои въпроси, както ги е изяснил в параграф 259 и 260 в Органона.

  Пак отбягна да отговориш, какво казва създателя за антидотирането с никотин?...

# 128
  • Мнения: 13 512
Може ли някой да ми обясни, какво значи разреждане LM1? newsm78
това е разреждане 1:50 000
C скалата е 1:100, D  е 1:10

# 129
  • Мнения: 668
Цитат
п.п. А и добре е да слушаме създателят на хомеопатията по някои въпроси, както ги е изяснил в параграф 259 и 260 в Органона.

 Пак отбягна да отговориш, какво казва създателя за антидотирането с никотин?...

За никотина ти отговорих още веднага-че няма емпирични данни доказващи, че антидотира, доколкото знам. Нямам какво повече да кажа. Ти ако имаш да кажеш нещо-кажи го.

Последна редакция: нд, 28 мар 2010, 17:06 от Archangel

# 130
  • Бургас
  • Мнения: 8
Александър и Архангел, моля ви спрете! От вашия спор може и да се роди някаква истина, ама повече ми намирисва на, с извинение, на кой му е по-голям ....? И двамата явно сте професионалисти, които не са на едно мнение, ама това си е чиста проба махленска седянка! Да ме извините за по-грубия тон, ама ...  Crossing Arms

# 131
  • Мнения: 668
Александър и Архангел, моля ви спрете! От вашия спор може и да се роди някаква истина, ама повече ми намирисва на, с извинение, на кой му е по-голям ....? И двамата явно сте професионалисти, които не са на едно мнение, ама това си е чиста проба махленска седянка! Да ме извините за по-грубия тон, ама ...  Crossing Arms
Laughing права си
трябваше да говоря стриктно по същество и да не се поддавам на раздразнение  Embarassed Wink

# 132
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Александър и Архангел, моля ви спрете! От вашия спор може и да се роди някаква истина, ама повече ми намирисва на, с извинение, на кой му е по-голям ....? И двамата явно сте професионалисти, които не са на едно мнение, ама това си е чиста проба махленска седянка! Да ме извините за по-грубия тон, ама ...  Crossing Arms
Laughing права си
трябваше да говоря стриктно по същество и да не се поддавам на раздразнение  Embarassed Wink



  ... Възмущаваш се че използвам доводи и аргументи, ами разбира се само тях, аз не използвам епитети, и така е правилно, нали?  Peace

 Сега за никотина, отговора е прост - Ханеман е бил страстен пушач. LOL! Laughing

  Аз от своя страна приемам, че първите 2 - 3 дни след хо л-во, пациента трябва да се въздържа от прием на кафе и мента, след това може по едно кафе, но непременно да е тип Арабика, при положение че се лекува състояние, при което кафето не му е противопоказно и не го влошава, като например хипертония.


  

Последна редакция: нд, 28 мар 2010, 17:50 от Aleksander

# 133
  • Мнения: 668
Александър и Архангел, моля ви спрете! От вашия спор може и да се роди някаква истина, ама повече ми намирисва на, с извинение, на кой му е по-голям ....? И двамата явно сте професионалисти, които не са на едно мнение, ама това си е чиста проба махленска седянка! Да ме извините за по-грубия тон, ама ...  Crossing Arms
Laughing права си
трябваше да говоря стриктно по същество и да не се поддавам на раздразнение  Embarassed Wink



  ... Възмущаваш се че използвам доводи и аргументи, ами разбира се само тях, аз не използвам епитети, и така е правилно, нали?  Peace

 Сега за никотина, отговора е прост - Ханеман е бил страстен пушач. LOL! Laughing

  Аз от своя страна приемам, че първите 2 - 3 дни след хо л-во, пациента трябва да се въздържа от прием на кафе и мента, след това може по едно кафе, но непременно да е тип Арабика, при положение че се лекува състояние, при което кафето не му е противопоказно и не го влошава, като например хипертония.


  

Предлагам да не обсъждаме личностите си и кой на какво се раздразнил, никой не го интересува и си е спам за темата.

Има го този момент с личните пристрастия и определяне според тях какво да прави пациентът, вместо определяне според практическите открития в системата. Ако е вярно това за Ханеман, значи и той не е бил чужд на този недостатък. Аз познавам хомеопати, които забраняват на пациентите си шоколад, защото самите те са алергични към него, хомеопати, които разрешават алкохол в неограничени количества, защото самите те го обичат и не антидотират от него и прочее.

Интересно защо си избрал арабика да разрешиш на пациентите си? То не е по-слабо от робустата, да не говорим, че има етиопска арабика, която си съперничи с кокаина по действие Laughing

От личен опит мога да ти кажа, че съм антидотирала с "безкофеиново" кафе, лекарство действащо чудесно от повече от няколко месеца, и то не за състояние имащо каквото и да е общо с действието на кафето. Просто има хора, които са по-чувствителни към антидоти, и това няма как да се разбере предварително, докато просто не се стигне до антидотиране. Също така имам случай в семейството-изумително успешно хомеопатично лечение с рязко подобрение в продължение на повече от година да се срине след една чаша бира. Не се загубиха напълно ефектите, даже може би това спаси живота на човека, но подобрението мигновено спря.

Да, наистина-има хора които и литър ацетон да изпият не антидотират. Но струва ли си заради тях да се рискува лечението, а може би в някои случаи и живота(ако ситуацията е такава, че е крайно важен ефектът от лечението) на по-чувствителните? Толкова огромна и непоносима жертва ли е да се спре кафето, алкохолът и ментата?

# 134
  • Мнения: 0
Александър и Архангел, моля ви спрете! От вашия спор може и да се роди някаква истина, ама повече ми намирисва на, с извинение, на кой му е по-голям ....? И двамата явно сте професионалисти, които не са на едно мнение, ама това си е чиста проба махленска седянка! Да ме извините за по-грубия тон, ама ...  Crossing Arms

Грешите! Само един от тях е професионалист. Другият е таксиметров шофьор, който е изкарал курс към Хомеопатично общество.
Разбира се че няма срамна работа, но когато работиш като таксиметров шофьор и имаш по един-два пациенти седмично и определяш себе си като хомеопат, то тогава аз имам едно наум и споделям това с четящите във този форум.
Любопитна съм, защо на един добър хомеопат, ще му се налага да заработва като кара такси? Ако е добър хомеопат, не е ли логично да е затрупан от пациенти и да не му се налага да работи втора или трета работа? А ако работиш паралелно друга работа, как ти остава време да бъдеш добър хомеопат? Любопитна съм още защо човек, който не е отдаден изцяло на хомеопатията си позволява да се държи менторски и да институционализира изказванията си? Отговорът за мен e ясен - такъв човек  просто избива комплекси. Тоталитарните модели са ни добре познати. Живяхме доста години в такъв строй, когато безмозъчната върхушка, със сила смазваше гласa на мислeщите различно, само за да прикрие липсата на личностов потенциал и да си осигури спокойни дни на върха. Тоталитаризмът се страхува от другостта и влага всички средства за да задържи монопола си. Прави ми впачатление, че аргументите в какъвто и да е дебат в този форум, в които участват определени хора, не се случват на плоскостта на хомеопатията, а къде по-фино, къде по-отявлено се отправят личностни нападки. Вероятно този мой постинг може да бъде възприет като лично отноштениe - да, такова е! Търпението ми се изчерпа да чета как някой хора сипят помия. Така правят дребните души, водени от страха, роден от собствената им малоценност, защото за себе си знаят колко пари струват, знаят какво им липсва, защото себе си не можеш да излъжеш. Човек който се усеща слаб- отвсякъде вижда атака; брани се като атакува, защото атаката е най-добрата форма на защита. Но тогава следва да повдигна друг въпрос - от какво се страхуват? Това е все пак форум, в който всеки изказва свободно мнение. Защо са нужни лични нападки? Кой какво брани? Може би някои хора не гледат на форума като място за дебат, може би го възприемат като ловно поле, за пациенти? Може би за тези хора е важно да поддържат имидж, различен от реалността, защо иначе биха скрили че карат такси?
Кой поддържа имидж? За кого е важен имиджа? За този който го ползва като атрибут за насочване на вниманието на групата към себе си. С каква цел? Меркантилна? Не се сещам за друго.
Няма срамна работа, но също така  всеки може да провери с какво се занимават добрите хомеопати - с хомеопатия. Отдадени и посветени са изцяло на хомеопатията- за това са хомеопати. Всеки друг, които има професия различна от хомеопатията е в най добрия случай практикуваш хомеопатия, но не е хомеопат.
С този си постинг аз изказвам гласно това което знам като факти и също давам глас на своите размишления. Аз не поставям въпроси. Няма отговор, който да промени фактологията, такава каквато я знам. Това са просто лични коментари и ще бъде безмислено да бъдат коментирани.

Общи условия

Активация на акаунт