Пиете ли вода по време на хранене?

  • 2 686
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Правите ли го?И смятате ли,че това е полезно за поддържане на фигурата или смятате,че от водата се надува стомаха? newsm78 ThinkingАз лично не пия вода по време на хранене ,но напоследък се замислям по въпроса Thinking

# 1
  • Мнения: 27 524
Не. И не е полезно да се прави. Разширява стомаха.

# 2
# 3
  • Мнения: 4 111
Не обичам да пия нито вода, нито каквото и да е по време на хранене.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 563
аз пък пия вода когато се храня и не смятам,че с нещо ми вреди  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 231
Винаги съм пила много вода по време на хранене, но нямам наблюдения да ми се е разширил стомаха или някакво друго негативно влияние да ми е оказало това....даже напротив, мисля че по този начин се притъпяват до някаква степен симптомите за глад и се изяждат по-малки количества храна, което пък съответно допринася за по-стройна фигура  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 2 020
Не, откак прочетох, че е вредно.  Peace

# 7
  • Мнения: 5 140
Не, но ако ми се допие си пийвам малко, не се наливам.

# 8
  • Мнения: 2 407
Да, не мога без да пия нещо.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 483
Не, аз не мога.

# 10
  • Мнения: 3 537
Не, а и до колкото знам това не е особено полезно.Супер рядко ми се случва да пийна,но ако се задавя нещо, иначе не.

# 11
  • Мнения: 6 713
Пия, ако ми се пие, но не се наливам

# 12
  • Мнения: 249
по време на хранене не трябва да се пие вода,можеш да пиеш преди храненето,а и по този начин ти се пълни стомаха и поемаш после по-малко количество храна

# 13
  • Мнения: 221
Не, откак прочетох, че е вредно.  Peace

аз скоро четох някакво изследване според което това било погрешно схващане и нямало нищо лошо да пиеш вода по време на ядене.. даже било полезно, защото подпомагало смилането на храната и не си какво още...

аз до сега не съм видяла или чула за човек, на който нещо да му е станало от пиене на вода по време на ядене  newsm78

# 14
  • Мнения: 6 958
Не, но пия около половин час преди хранене 500 мл.  Peace

# 15
  • Мнения: 1 685
Не, но пия около половин час преди хранене 500 мл.  Peace
                                          newsm10 newsm10 newsm10

# 16
  • Мнения: 4 678
Не Whistling
Обиам да усещам вкуса на храната Peace

Последна редакция: пн, 06 авг 2007, 07:55 от Поци

# 17
  • Мнения: 504
Винаги пия  Embarassed  не мога без да не пия всичко сякаш ми се нанизва в гърлото

# 18
  • Мнения: 1 092
не,никога не пия по време на хранене Naughty

# 19
  • София
  • Мнения: 35 963
Не - никога, но по някога пия бира Peace

# 20
  • Мнения: 853
Преди и след хранене да ,но по време не

# 21
  • Мнения: 393
Преди и след хранене да ,но по време не

# 22
# 23
  • Мнения: 1 339
Абе ако много прижаднея пия докато ям. Но гледам преди това да съм си пийнала. Гледам и след хранене да не пия много, че ми става доста тежичко на корема  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 10 758
Е, случва се от време на време да жулна една глътка, но то е за да прокарам Wink

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Не,  не пия вода по време на хранене! Нямам навици да пия вода по време на хранене . Пия вино! Laughing Hug

# 26
  • Мнения: 1 279
Аз пия доста вода - непрекъснато.По време на ядене - също.
Направо съм се сраснала с чашата



и вече

# 27
  • Мнения: 152
 Не пия вода по време на хранене!Преди това може но иначе не....чела съм и че по принцип е вредно! newsm78

# 28
  • Мнения: 2 956
Преди и след хранене да ,но по време не
И аз така  Peace по-често е след.

# 29
  • Мнения: 2 099
Не мога без вода или друга течност на масата.

# 30
  • Мнения: 511
не никога Peace

# 31
  • Мнения: 2 677
Не пия нищо докато се храня.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Да, пия. Чела съм, че не е полезно, но не мога да не пия по някоя глътка от време на време. Дали ще е вода, сок или някакво газирано, няма значение, все трябва да има нещо за пиене по време на ядене.

# 33
  • Мнения: 330
Много рядко, така че отговорих с "не". До колкото знам не е препоръчително за желаещите да отслабнат.

# 34
  • Мнения: 294
вредно или не пия поне по две чаши вода докато се храня!опитвах се да си наложа да не пия ,но имам чувството че съм пристрастена BlushИначе ако се пие 20-тина мин преди ядене знам че е добре!

# 35
  • Мнения: 346
Пия вода преди или след хранене  Peace

# 36
  • Мнения: 338
Винаги,но не вода а сокчета.

# 37
  • Мнения: 2 199
Пия и обичам, така се отваря повече място за храната  Crazy

# 38
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
чудя се дали има същия ефект за целулита и отслабването ако пиеш чай (с малко мед де) вместо вода!? или поне равни количества..???

# 39
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Пия, аз обикновено пия много вода, и докато се храня, и през останалото време

# 40
  • Мнения: 148
Лятото пия, не вода ,но все пак предполагам всякъкъв вид течности имате в предвид
Зимата не

# 41
  • Мнения: 2 388
Не, но след хранене задължително.

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не пия по време на хранене,а след това

# 43
# 44
# 45
  • Мнения: 337
не, никога не пия по време на хранене

# 46
  • Мнения: 278
И аз не пия по време на хренене, гледам преди ядене една чашка да изпия Simple Smile, а наскоро четох, че ако се пие вода по време на хранене, яденето се разводнявало и по този начин човек изпитвал много скоро отново чувство на глад.

# 47
  • Мнения: 1 875
Пия - с храни, които настояват за вода, като трици например.
Пия и с храни, които трудно преглъщам и са ми сухи.
Въпросът дали трябва да се пие вода или други течности по време на ядене е чисто индивидуален за всеки човек.
По традиция се смята, че пиенето на вода по време на хранене разрежда храносмилателните сокове до такава степен, че те стават неефикасни.
Аз обаче мисля, че спомага храносмилането.
 Специално за хората с прoблем със затлъстяването, пиенето на вода по време на хранене е полезно поради три причини:
1. Водата допълнително запълва стомаха и предизвиква засищане.
2. Водата спира за малко усвояването на твърдата храна. Това позволява медиаторите на насищането да преминат в кръвта и после в мозъка и да се почувства усещането за насита.
3. Когато водата е студена или хладка, тя намалява общата температура на приетите храни в стомаха, които трябва да са затоплени, за да проникнат в кръвта. И така допълнително се изразходва енергия за затоплянето им.

# 48
  • Мнения: 467
 не, а май трябва

# 49
  • Мнения: 4 678
не Peace..няма време Laughing

# 50
  • Мнения: 1 599
не пия вода преди хранене ... 2 чаши вода  а понякога и повече  Peace

# 51
  • Мнения: 7
по принцип има различни мнения по този въпрос- някои казват че не е полезно, други казват, че няма значение...при мен се случва много рядко, и то ако пия е 1-2 глътки

Общи условия

Активация на акаунт