Пиете ли вода по време на хранене?

  • 2 684
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 337
не, никога не пия по време на хранене

# 46
  • Мнения: 278
И аз не пия по време на хренене, гледам преди ядене една чашка да изпия Simple Smile, а наскоро четох, че ако се пие вода по време на хранене, яденето се разводнявало и по този начин човек изпитвал много скоро отново чувство на глад.

# 47
  • Мнения: 1 875
Пия - с храни, които настояват за вода, като трици например.
Пия и с храни, които трудно преглъщам и са ми сухи.
Въпросът дали трябва да се пие вода или други течности по време на ядене е чисто индивидуален за всеки човек.
По традиция се смята, че пиенето на вода по време на хранене разрежда храносмилателните сокове до такава степен, че те стават неефикасни.
Аз обаче мисля, че спомага храносмилането.
 Специално за хората с прoблем със затлъстяването, пиенето на вода по време на хранене е полезно поради три причини:
1. Водата допълнително запълва стомаха и предизвиква засищане.
2. Водата спира за малко усвояването на твърдата храна. Това позволява медиаторите на насищането да преминат в кръвта и после в мозъка и да се почувства усещането за насита.
3. Когато водата е студена или хладка, тя намалява общата температура на приетите храни в стомаха, които трябва да са затоплени, за да проникнат в кръвта. И така допълнително се изразходва енергия за затоплянето им.

# 48
  • Мнения: 467
 не, а май трябва

# 49
  • Мнения: 4 678
не Peace..няма време Laughing

# 50
  • Мнения: 1 599
не пия вода преди хранене ... 2 чаши вода  а понякога и повече  Peace

# 51
  • Мнения: 7
по принцип има различни мнения по този въпрос- някои казват че не е полезно, други казват, че няма значение...при мен се случва много рядко, и то ако пия е 1-2 глътки

Общи условия

Активация на акаунт