Отговори
# 45
  • Мнения: 6 167
Жозефина, мила.
До колкото те 'познавам' ти  имаш нужда от почивка, не от  безработие. Тази почивка може да е година-две.
Колкото си искаш. Колкото можеш. Но накрая както се казва ще дойде Илия на кирия.
Аз не работя близо година, мога и да не работя ако искам. Не е проблем оцеляването чак толкоз.
Но не е в това въпроса. Хубаво е, човек да има свобода на избор, но като я има рядко избира да си стои вкъщи  Laughing

казаното от Дивана може и да е от мен.

# 46
  • Мнения: 5 539
Няма ли и някой съфорумец да се включи в тази тема? Да каже как би реагирала половинката му, ако той реши, че не му се работи повече? Simple Smile
Познавам няколко мъже, които къде на майтап, къде наистина са казвали: Ех, ако можеше жена ми да изкарва повече пари, с удоволствие щях да стоя вкъщи да гледам децата Mr. Green

# 47
  • Мнения: 625
Дали ще сме с моите 200 учителски лева или без тях май е все тая!Ама колкото и странно да ви прозвучи мили мацки аз работя за удоволствие Hugс малките бубииии.Миоля че ако един ден исам да си остана вкъщи Naughtyтой ще уважи решението ми.Но аз надали ще искам Joy

# 48
  • Мнения: 3 405
Преди 3 години казах, че напускам и той каза ОК. Не се е опитвал да промени решението ми. Една година по-късно реших да работя отново и той пак каза ОК. Изглежда лесно  Wink

Умбра, твоят вариант е и моя вариант Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 313
Предполагам, че ще ми каже, че мисли, че не е полезно за мен самата. Но и аз съм такъв тип човек, който иска да работи.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 074
Би бил щастлив, но аз искам да работя.
В момента желанието ми направо ни пречи.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Няма да му хареса, определено. И на мен не ми харесва стоенето вкъщи. Убийствено е. Аз като се заседя на едно място и се разболявам.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 421
 В настящият момент няма да е особено щастлив, защото имаме нужда от моята заплата. Обаче ми е казвал, че ако той изкарва достатъчно ще е съгласен да си стоя в къщи, да гледам децата и да се занимавам с каквото искам. НО аз няма да мога да стоя - още първата година от майчинствата и почвах да мрънкам, че се побърквам от липса на контакти и искам да работя.

 

# 53
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ще се размаже от кеф.
Но няма да стане. Не мога да си стоя у нас. Едва издържах майчинството. Всъщност, не ги издържах. И двете си ги прекъснах.

# 54
  • Мнения: 2 673
Моя ме навива след майчинството да не се връщам на работа...Ще си помисля... newsm78

# 55
  • Мнения: 4 406
ако неговата заплата е достатъчна, въобще няма да се противи да си стоя у дома или там с каквото ще си запълвам ежедневието.
ако реша да напусна работа ей така и да стоя, пак ще ме подкрепи. много добре знае мелия, че не съм човек, готов само да лежи и нищоправи.

# 56
  • в Низината
  • Мнения: 705
По принцип няма да има против, но това ще значи да си намери 5 пъти по-платена работа, за да ни издържа.
/тази си работа не бих напуснала!/

Лилита, на въпроса ти какво ще е мнението, ако мъжът реши да не работи, отговарям ти - когато мъжът ми каза, че иска да напусне предишната си работа, за мен беше без значение. Дори му казах да не се притеснява изобщо, ако реши и за по-дълго да е безработен. Този вариант обаче срива самочувствието на много мъже, чувстват се непълноценни, според мен.

# 57
  • Мнения: 2 013
Един въпрос към тези, които са готови да си останат вкъщи. А как ще решите въпроса с осигуровките - или не ви пука дали един ден ще получавате пенсия?

# 58
  • София
  • Мнения: 6 011
Един въпрос към тези, които са готови да си останат вкъщи. А как ще решите въпроса с осигуровките - или не ви пука дали един ден ще получавате пенсия?
Конкретно моето решение-ще ме осигурява съпруга ми в неговата фирма.

# 59
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Осигуровките върху минимална заплата можеш да си ги внасяш по ЕГН.
Това за здравните, де.
Въпросът с пенсията може да се уреди със съществуващите доброволни пенсионни фондове. Там си внасяш или не при твое желание и възможност. А държавата така или иначе ще те пенсионира при навършване на определена възраст.

Общи условия

Активация на акаунт