Мами в Норвегия - 4

  • 16 167
  • 310
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 294
бреййй, бив6ия ми университет...Simple Smile
и където братов4едка ми завър6и съ6то психология, ти сигурно я познава6  ... Ася се казва. Готина мацка с о4ила, дълга коса и свежо 4увство за хумор Simple Smile
Ама ти зна4и си готова за тук бре, моме, като психолог 6те си намери6 работа бързо и лесно, само да ти признаят дипломата и да овладее6 езика безпроблемно.

# 301
  • Мнения: 2 786
Мда, ще се опитам Simple Smile
Ако ми признаят изпитите, ще ми е по-лесно Simple Smile
Може и да я знам Ася, но не се сещам в момента - не познавам всички от потока.

# 302
  • Мнения: 1 294
Ми трябва да я знае6, вие сте то4но на една възраст.
А изпитите трябва да ти ги признаят, не знам за психологията как е (все пак е някакъв вид мед. образование ама с дизайна не съм имала проблеми). И изоб6то БГто обрзаование е ОК признато. Стига да не е от някой си "Никомунеизвестен институт".
Като дойде6 6те пусне6 søknad в NOKUT. Aма мисля, 4е ми искаха и дипломата за средно съ6то и си преведи вси4ко о6те от БГ, 4е тука е много скъпо.

# 303
  • Мнения: 2 786
Мисълта ми беше, че по физиономия знам всички, но име + физиономия невинаги правят връзка в мозъка ми  Joy
Може и да остарявам вече  newsm78
НБУ не е чак никому неизвестен, даже имаме съвместни програми с НТНУ мисля, ама не в областта на Психологията, а нещо в Езикознанието ли беше, но не съм напълно сигурна.
Като кандидатствах навремето и ме приеха в СУ, почти имах бал за Скандинавистика, може би на второ или трето класиране щеше да ме приемат.
Ако съм знаела, че животът ми ще е свързан с Норвегия, щеше да прежаля Психологията и да пробвам Скандинавистика.
Но вече е късно Sad
Превела съм си всичко на английски и съм го легализирала вече.
Сега си превеждам учебните планове на повечето курсове, защото знам, че го искат, когато искаш да ти признаят конкретен изпит.

# 304
  • Мнения: 1 294
Изоб6то не неизвестен даже, много си е добре.
Е да ако знае 4овек... представи си, когато съм била малка съм била много руса и светла със светли о4и и майка ми все я майтапели колегите да си признаела с кой норвежец си била имала не6то... 6тото ба6та ми не е 4ак толкоз рус... и ето ти на... не тя а аз си имам не6то с един норвежец... newsm51

...гхххахаха...

а пък баба ми много харесва6е Скандинавия... има6е много карти4ки, географски карти и все си ме4тае6е как 6те пътува по света и особено до Скандинавия. За съжаление по4ина на 63 год. от рак. Ина4е 6те6е да и се осъ6тестви желанието.

# 305
  • Мнения: 2 786
Мда, човек ако знаеше какво го чака, щеше да си направи плановете, докато е време ... :Р
Нищо, де - поне говорят английски  Sunglasses

# 306
  • Мнения: 1 294
Е да говорят, ама толерантността да ти говорят на английски им свър6ва много бързо.  Мен на има няма 2рия месец по4наха да ме тормозят да говоря норвежки... пък аз о6те ни6то не знаех. Само малко колкото да си кажа името и някой основни не6та. А да ги разбирам и дума не може6е да става... Оба4е те, не.... само като кажеха "В Норге се говори норск".... Не знам какво си мислеха, може би, 4е като някой джикитаийци така и няма да го нау4а с години...

# 307
  • Мнения: 2 786
Е, поне едно умно нещо съм направила като записах курсове по езика Simple Smile
Не че ще го владея кой знае колко, но ще се мъча там ... Пък то език се учи най-добре на място Simple Smile

# 308
  • Мнения: 1 294
Мда, така си е...
аз най бързо дръпнах на работа. 4стно, не знам как се оправих, след 7 месеца в Норге по4нах работа и то в магазин. Смятай колко говорене има там със съвсем непознати. Е, верно, 4е основната ми работа бе6е друга. Бе6е във фотомагазин и студио и основно се занимавах със снимки, филми, корекции и т.н., но ми се налага6е и много говорене и така... няма6 избор, ска4а6 в дълбокото и туй то.

# 309
  • Мнения: 2 786
То да бях само аз, дето скача в дълбокото ... и той скача с мен  Joy
Другата седмица си взимам лаптопа - ето този ще е + още 1 гигабайт РАМ Simple Smile

# 310
  • Мнения: 1 294
Абе 4естно да ти кажа, скъп ми се вижда... не знам дали има смисъл да си го копува6 от БГ, 4ак. 4акай 6е питам "гуруто" колко 6те струва съ6тия тука.

Общи условия

Активация на акаунт