Нека да се преброим кои сме на кисело мляко, без да ни критикувате !!!

  • 4 170
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 233
Около година и 2 месеца отказа да пие АМ, сега давам кисело плодово за пиене. Друго не иска.

# 31
  • Мнения: 2 908
Въведох киселото мляко преди 2 седмици,но не го давам като основно мляко ,а само като десерт с бисквитки или с плод и не всеки ден.

# 32
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
давам кисело мляко от 11ти месец, малката го обожава.

# 33
  • Мнения: 24 467


 пробвай с течните каши  Peace или добави сладка и ароматна каша към шишето с АМ.
   какви са тези течни каши Embarassed

[/quote]

Виждала съм такива на "Нестле", в "Билла", но не съм ги пробвала, тъй като си карам с инстантните в кутиите, когато става въпрос за каша. Пише май точно "течна каша". В картотена опаковка от по 4 броя самостоятелни разфасовки

# 34
  • Мнения: 43
И ние сме на 4 и половина давам му кисело от 4тия но най много две шишета на денонощието.Наистина го хареса повече,но нямам намерение изцяло да минавам на него защото наистина, първо сме малки и второ АМ са обогатени с витамини желязо и тн.Между другото преди да дам се консултирах с педиатъра ни. Той ми каза нищо против всички сме израснали на кисело мляко, стига да го харесва и да му понася!И наистина аз също съм изгледана така дори мояята майка ми каза как те са предпочитали на времето да е домашно,а знаете,че то дори е доста по масленно.

# 35
  • Мнения: 560
И ние да се запишем при ядящите кисело мляко. Не ще АМ и не ще. Мъка. От известно време й давам по малко кисело и й харесва. А снощи си го пи и от шишето преди сън.

Извинявайте, че ползвам темата, но майки, които давате кисело мляко преди сън, как го предлагате? През биберон, чисто или с бисквити?

# 36
  • Мнения: 44
Интересно, но от всичко казано до тук разбрах, че майките които дават кисело мляко преди 6 месечна възраст са не-повече от две-три...  Shocked Моята Радост е на 4 месеца и половина и ако не всеки ден, то през ден хапва по 1 шише домашно кисело мляко, разбито с малко вода и половин бучка захар в следобедните часове. Не мисля че е грешно, разбира се когато детето го възприема добре, както е при нас. Всичко е индивидуално.

# 37
  • Мнения: 374
Моята Радост е на 4 месеца и половина и ако не всеки ден, то през ден хапва по 1 шише домашно кисело мляко, разбито с малко вода и половин бучка захар в следобедните часове. Не мисля че е грешно, разбира се когато детето го възприема добре, както е при нас. Всичко е индивидуално.
Аз въведох киселото мляко преди  годинката по принуда, а и до последно съм се опитвала да отложа този момент. По въпроса за домашното мляко съм твърдо против, дори и кравата да е в нашия двор!

# 38
  • Мнения: 4 362
на 7-8 месеца ми отказа АМ и от тогава е на кисело мляко  Peace

# 39
  • Мнения: 5 026
От 1г2м. давам кисело мляко.

# 40
  • Мнения: 46 520
Интересно, но от всичко казано до тук разбрах, че майките които дават кисело мляко преди 6 месечна възраст са не-повече от две-три...  Shocked ...

Няма нищо странно в това децата да се хранят с това, което е подходящо за съответната възраст  Rolling Eyes киселото мляко не е сред тех ...

# 41
  • София
  • Мнения: 15 222
Заради уговорката в заглавието на темата, не приемай написаното от мен като критика. 
Майките, които не дават кисело мляко на бебета преди 6-месечна възраст са малко, защото поначало да се дава прясно или кисело мляко не е препоръчително до навършване на 1 година на бебето.
Моето мнение е, че това, което правиш, не е правилно. Още повече пък и с тази бучка захар.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 23:54 от Vivi

# 42
  • Мнения: 1 013
Използвам темата да питам:
 Дъщеря ми е на 1г. и 2м. и искам да заменя АМ с кисело- не ме корете, това е решението ми! Мога да и предложа домашно мляко, но тя не иска да го пие!

Та въпроса ми е- как безрезервно децата ви приемат да минат от едното на другото мляко? newsm78

# 43
  • Мнения: 1 294
левскарката, аз не съм заместила АМ с кисело мляко, но вече давам и двете на малката.Когато се опитвах да я захраня с кисело й го предложих с биберон и реакцията и беше smile3514
Когато обаче й го предложих с лъжичка, директно от кофичката(без захар), на това дете ушите му плющяха от ядене Laughing
Сега пие АМ, а закуските ги приготвям с кисело мляко.
Опитай и ти така-с лъжичка, може и да мине номера Peace
За домашното те съветвам преди да го предложиш да изследвате кравата за туберколоза.

# 44
  • София
  • Мнения: 15 222
Използвам темата да питам:
 Дъщеря ми е на 1г. и 2м. и искам да заменя АМ с кисело- не ме корете, това е решението ми! Мога да и предложа домашно мляко, но тя не иска да го пие!

Та въпроса ми е- как безрезервно децата ви приемат да минат от едното на другото мляко? newsm78

Аз няма да те коря. Детенцето ти е достатъчно голямо, за да му предложиш кисело мляко.
И Иво хареса киселото мляко директно от кофичката-с лъжица, даже не иска и да е разбито.
Иначе със захар, с плодове, с бисквити-не го искаше.
Племенницата ми пък си го пие все още с шише с изгризана огромна дупка на биберона (скоро ще навърши 4г.)-чисто, неразредено.

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 08:00 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт