За фризера

  • 7 990
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 811
Аз пък се чудя ако бланширам картофи и после ги сложа във фризера дали ще станат като купешките?  Thinking

# 31
  • Мнения: 444
Бланширам червени чушки за пълнене !!! А за краставицата не виждам смисъл .... има я целогодишно

# 32
  • Мнения: 3 622
Във фризера замразявам:
- печени и белени чушки
- чушки за пълнене
- тиквички на кубчета
- настъргани моркави
- магданоз и копър

# 33
  • Мнения: 3 036
Освен всички подправки магданоз, копър и др. - измити и нарязани
гъби - манатирки,печурки в пликчета по 100,200 грама сътветно за супа или ядене..;
карфиол т.е. цветно зеле което обичаме зимата със топено сирене на фурна;
чушки за пълнене, за готвене, за ядене..;
нарязани краставици за таратор.

# 34
  • Мнения: 3 251
Слагам печен и суров пипер, бланширан грах, магданоз и девисил-нарязани,  бланширани картофи (ако е имало доста наранени, или ако изибщо има  Grinning), пресен/зелен/ лук- нарязан .
Като цяло това е - не сме почитатели на тиквичките и патладжана.

# 35
  • Мнения: 8 242
Току що замразих доматки. Слагам ги изчистени в пасатора да ги посмели и после в пликчета за по 1 порция (меря с един черпак). После навивам пликчетата на руло и стават много компактни. Чудни са за готвене  Peace
Иначе по темата - всякакви зелени подправки, чушки печени и за пълнене (леко бланширани, че да се посмачкат), грах, зелен фасул, боровинки, малини, праскови, кайсии..
Пробвала съм с всичко що се продава на пазара, ама тез неща най-стават  Peace
А, имам си запазени шкафчета и за домашни пилета и свинско, ама тях малко по-нататък  Mr. Green

Последна редакция: нд, 26 авг 2007, 14:43 от duhi_puhi

# 36
  • Мнения: 3 410
А аз взех че наблъсках доматките в кутии от сладолед и вече взех да се чудя как ще вадя за по едно ядене  newsm78

# 37
  • Мнения: 867
аз замразявам:
-бланширани чушки за пълнене-1 минута във вряща вода-така се събират повече в пакетче
-печени чушки
-чушки, тиквички и моркови на кубчета
-печен патладжан
-тиква/цигулка/
-зелени подправки
-боровинки

# 38
  • Мнения: 952
eli-di - имам питане за боровинките.
Вие ли си ги берете или ги купуваш.
Тази година на пазара в нашия град боровинки няма  Cry
Засега само малини, къпини и арония съм видяла.

# 39
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Ralfieta, тук в Пловдив има на пазара, даже са смъкнали цената-6лв., а скоро мернах и дренки, не е лошо и от тях за илач да се намира.

# 40
  • Мнения: 952
bilqna_69 - дренки купихме доста и направихме компот от тях - точно за лекарство  Wink
А за боровинките ще продължа да проверявам всеки ден. Дано и при нас пристигнат - все пак Ст. Загора е близо до Пловдив  Simple Smile

# 41
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150
bilqna_69 - дренки купихме доста и направихме компот от тях - точно за лекарство  Wink
А за боровинките ще продължа да проверявам всеки ден. Дано и при нас пристигнат - все пак Ст. Загора е близо до Пловдив  Simple Smile
Извинявам се за тъпия въпрос ,ама как така "компот от тях - точно за лекарство"?Питам ,защотото не съм пила компот от дренки ,а искам да го пробвам,и ми стана интересно  newsm78

# 42
  • Мнения: 3 410
bilqna_69 - дренки купихме доста и направихме компот от тях - точно за лекарство  Wink
А за боровинките ще продължа да проверявам всеки ден. Дано и при нас пристигнат - все пак Ст. Загора е близо до Пловдив  Simple Smile
Извинявам се за тъпия въпрос ,ама как така "компот от тях - точно за лекарство"?Питам ,защотото не съм пила компот от дренки ,а искам да го пробвам,и ми стана интересно  newsm78
Компота от дренки има запичащо действие и аз го използвам при случай на разстройство на някой домашен newsm78

# 43
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
И аз така, ама се чудя дали ще им стане нещо ,ако ги сложа във фризера ?

# 44
  • Мнения: 3 410
По всяка вероятност няма да си променят лечебната сила, просто като се размразят ще са меки, но аз съм яла и пресни дренки, които са меки и никак не са зле. Така че смятам и аз да опитам.

Общи условия

Активация на акаунт