За фризера

  • 7 993
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 674
Момичета едно въпрос че от мен,понеже за първи път мисля да сложа патладжан не знам как ще е по добре с кората или без и да го осоля ли  newsm78
Аз замръзявам само печени, обелени в пликчета за кьополу. Пробвах мин.год. на кубчета, сурови за гювеч, но станала мн жилави.

# 61
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Моля Ви споделете какво и как замразявате във фризера


 newsm78Как замразявате ГЪБИ? newsm78
   Мия, подсушавам леко /по-скоро оставям ги да изсъхнат сами за няколко часа/ и или ги режа на филийки или ги слагам цели. Имам целогодишно.

# 62
Моля Ви споделете какво и как замразявате във фризера


 newsm78Как замразявате ГЪБИ? newsm78
   Мия, подсушавам леко /по-скоро оставям ги да изсъхнат сами за няколко часа/ и или ги режа на филийки или ги слагам цели. Имам целогодишно.

много лесно newsm10 Благодаря

# 63
  • Мнения: 946
Аз току що си направих 2 кутийки с нарязани на дребно чушка и морков.Слагам в кутийки и магданоз,копър,грах

# 64
  • Мнения: 1 037
Изчетох цялата тема,ама никъде не видях някой да замразява зеле Thinking Нали сега е периода на зелето и се чудя по какъв начин да го замразя,страхувам се,че ако го сложа така нарязано в пликчета,ще почернее Rolling Eyes

# 65
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
sladka_blondinka, за какво ще хабиш място  newsm78 Прясно зеле има цяла зима на пазара.

# 66
  • София
  • Мнения: 607
Освен всичко, изброено дотук - замразявам и лозови листа за сърмички. Бланширам ги за 3 минутки, после слагам по 25-30 листа в торбичка, толкова ни стигат за тенджерката  Laughing

# 67
  • Мнения: 1 037
sladka_blondinka, за какво ще хабиш място  newsm78 Прясно зеле има цяла зима на пазара.
Да,ама нали сега му е сезон и е евтинко,та да използвам Blush
Иначе във връзка с темата да кажа,че замразявам предимно месце,печени пиперки,грозде Whistling

Общи условия

Активация на акаунт