За фризера

  • 8 002
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 952
Krasssona - mama Tin вече ти отговорила. Ние просто така ги консумираме дренките. Понеже харесваме сока и пием повече него, но и плода хапваме разбира се.

Едва ли има проблем да се съхраняват във фризера - дори напротив - ще са по-натурални така.

# 46
  • Мнения: 5 362
Подправки-магданоз,копър,целина,девесил.
Чушки,грах,тиквички.
(Замразявам и рибата,която хваща мъжо Mr. Green )

# 47
  • Мнения: 3 410
Подправки-магданоз,копър,целина,девесил.
Чушки,грах,тиквички.
(Замразявам и рибата,която хваща мъжо Mr. Green )
Той поне мъжоти хваща риба, а моя по цял ден виси и накрая се прибира с няколко попчета с големината на цаца Grinning Няма какво да замразявам
Добре че има зеленчуци!

# 48
  • London, baby
  • Мнения: 800
Спанака задължително ли трябва да се бланшира преди да се сложи във фризера, а ако се сложи суров?

# 49
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Първо -ще заема много място,второ - като го извадиш си мисля че ще се скашка,и трето -във водата ще му останат доста от полезните вещвства.Аз не го бланширам, а леко го задушавам в масло или олио за минутка (така пише в книгата ми за фризера). Като имам време купувам по кило -две, и след задушаването го разпределям в кутии от маргарин ( 500гр. -за  една супа), та после ми е по-лесно и бързо като готвя.

# 50
  • Мнения: 3 251
Аз пък се чудя ако бланширам картофи и после ги сложа във фризера дали ще станат като купешките?  Thinking
Да, такива стават.
Аз бланширах до сега в палмова мазнина максимално сгорещена във фритюрника за 3-4 секунди и оставям на кухненска хартия да се поеме излишната мазнина и като изстинат и ги прибирам в торбички и във фризера. После вадиш и замразени направо във фритюрника.
Миналата година опитах и със мас /нездравословно/, но станаха по-вкусни.
Трябва да се използва някаква мазнина, която замръзва. Само с олио-не стават.

# 51
# 52
  • Мнения: 139
Спанака задължително ли трябва да се бланшира преди да се сложи във фризера, а ако се сложи суров?

Аз не бланширам спанака.Измивам го и го разстилам на покривка да се отцеди и да увехне леко,после в торбички и във фризера.  chef

# 53
Моля Ви споделете какво и как замразявате във фризера


 newsm78Как замразявате ГЪБИ? newsm78

# 54
  • Мнения: 423
За сега съм сложила във фризера:

- печени необелени червени и зелени чушки;
- чушки червени и зелени за говете нарязани на ситно;
- чушки за пълнене;
- тиквички нарязани на кубчета за супи и манджички;
- краставички на кубчета  и стъргани за таратор;
- карфиол на късани на розички;
- тиква нарязана на кубчета;
- магданоз, копър и целина-листа нарязани;
- пащърнак и целина на купчета;
- броколи на розички ;
- коприва бланширана и направена на  топчета точно за едно говене;
- череши изчистени от костюлки;

# 55
  • плевен
  • Мнения: 44
 welcomeЗдравейте,мами!Включвам се във вашия форум и макар да съм мама на пораснали вече деца/ и баба на внуче/  love001,мисля,че ще бъде приятно да общуваме и взаимно да си помагаме.По темата: от дълги години имаме фризер и ми е голям помощник.Почти съм изключила бурканите. За сега съм замразила:
печени,белени чушки и сини домати вакумирани в пликчета
нарязани зелени и червени чушки също вакумирани
чушки за пълнене бланширани предварително със сол и оцет-в пликчета вакумирани
печени тиквички затворени в кутийки
сурови тиквички нарязани в пликчета вакумирани
риба консерва приготвена в тенджера под налягане затворена в кутийки-готово ядене
всички видове зелении-магданоз,копър,целина/глава,листа/,девисил затворени в кутии
плодове със захар в кутии-ягоди,вишни без костилки,праскови,кайсии
зелени джанки за подправка в супи и др.

# 56
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Копър и магданоз. Всичко останало купувам готово. Например - замразен спанак, или печени чушки. Престояват във фризера само по няколко дни -докато им дойде времето да ги сготвя.
   А, тази година сложих малко бамя - за гювеч.
   

# 57
  • София
  • Мнения: 581
Момичета едно въпрос че от мен,понеже за първи път мисля да сложа патладжан не знам как ще е по добре с кората или без и да го осоля ли  newsm78

# 58
  • Мнения: 3 360



 newsm78Как замразявате ГЪБИ? newsm78

Мия ги хубаво с брашно/стават много  белички Simple Smile/Нарязвам/според желанието ти -може и на ленти /В тежнжерка кипвам вода със 2-3 лъжици сол и пускам във врящата вода гъбите за около 4-5 минути-докато леко поомекнат,но не напълно да се сварят.Оттцеждам,изстиват и ........в пликчета във фризера/по около 100 гр/А после ако ми трябват повече-вадя две Peace

# 59



 newsm78Как замразявате ГЪБИ? newsm78

Мия ги хубаво с брашно/стават много  белички Simple Smile/Нарязвам/според желанието ти -може и на ленти /В тежнжерка кипвам вода със 2-3 лъжици сол и пускам във врящата вода гъбите за около 4-5 минути-докато леко поомекнат,но не напълно да се сварят.Оттцеждам,изстиват и ........в пликчета във фризера/по около 100 гр/А после ако ми трябват повече-вадя две Peace
newsm74 Благодаря newsm51

Общи условия

Активация на акаунт