Към майките на две деца-замисляли ли сте се за трето?

  • 1 874
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 164
НЕ. категорично не искам още едно дете. Не искам да съм бременна, не искам да раждам повече. Достатъчно. Туй е моя принос. Край. Бих си скълцала яйчниците, но повече деца - не. Не искам. Нито имам къде да завра вкъщи още едно, нито имам финансовата възможност да гледам трето дете, нито необходимите нерви.
Shockedлеле милата, май много си се изплашила.От раждането или от самото гледане на деца?

# 16
  • Мнения: 4 362
Аз го приемам за нормално,едно семейство с три деца.Но лично за себе си не се решавам на второ,а едва ли на трето.Може би ще трябва да покрия час от критериите си за да се реша.С две ще се справя/говоря за гледането не за финансовата част/,но със три нема да ми стигнат нервичките  Crazy След това мисля и за утрешният ден когато ще са на по 15-18 г.,тогава разходите са още по големи,а все пак трябва и да оставиш нещичко и за трите след теб  Rolling Eyes Има и още една причина,че аз сега нямам много време за себе си,а пък после  Crazy
Но много се радвам на многодетните семейства,за смелостта и решителността. Hug

# 17
  • Мнения: 6 029

 Shockedлеле милата, май много си се изплашила.От раждането или от самото гледане на деца?

хахахаха:) не. не съм страхлива:) родих и двата пъти лесно, карах леки бременности. просто се познавам, не съм човек, който може да направи това геройство. Grinning

# 18
  • Мнения: 2 950
Ние винаги сме искали две деца, но животът ни изненада. Правихме второ, а излязоха близнаци. Така ще имаме три деца.  Grinning Единственото нещо, от което много се страхувам, са парите. Страх ме е дали ще успеем да им осигурим нормален начин на живот.  newsm78 Друго не ме плаши! Naughty

Знаеш ли, забелязах, че като казвам радостната новина и реакциите са две:
- Хората, които са били само с един брат или сестра, или в момента имат по 1 или 2 деца, се шашкат ужасно. Започват едни въпроси как ще се справим, как ще ги гледаме, аууу, ами сега и т.н.....
- Хората, расли в многодетни семейства и майки на повече от две деца се хилят широко и постоянно ни обясняват колко е готино с три деца, колко е весело и колко щастливи ще бъдем! Grinning

# 19
  • Мнения: 4 965
Не само се замисляме, но сериозно см планирали 3-то след около 2-3 г.
Имаме възможност да ги изгледаме, изучим и направим самостоятелни хора.
Казвала съм го много пъти - имам какво да дам не на 3, ами на 4 деца, но не вярвам, че това ще им е от полза /моделът "кола на 16 г., апартамент на 18 г. и вила за сватбата" няма да го спазвам/.
Под осигуряване аз лично разбирам - добри условия, максимално добро образование, подходяща среда и т.н. Това мога да им го дам в достатъчно количество.
Ако няма къде да отидат, няма да ги изгоня, но няма и да им ги дам "на тепсия". Има време за наследство...

Но, аз си имам 1 лаф: "1 дете е задължително, 2 са пожелателни, а 3 са лукс".
Не бих раждала, ако не мога да осигуря еднакви /и добри/ условия на всичките си деца, нито ако раждането на още 1 дете влоши качеството на живот на семейството ни.

И при мен има вероятност 3-тото да са близнаци - в рода ми по бащина линия семействата с по 2 или 3 двойки близнаци са доста, но пък тогава физическото и психическото натоварване биха ми дошли повече...

# 20
  • Мнения: 990
Напоследък все по-често се замислям за още едно дете...

# 21
  • Мнения: 1 092
за сега не съм се замисляла,но още ми е много рано за трето,но след 2-3 години какъв ли акъл ще ми дойде Mr. Green

# 22
  • до канала
  • Мнения: 518
Аз искам но съпругът ми е категорично против.

# 23
  • Мнения: 397
Имам две момченца - на 9 и на 1,7 . За трето - абсурдно (поне за сега мисля така), пък знам ли? newsm78 На 30 години съм, има още време, не знам какъв акъл ще ми дойде newsm78

# 24
  • Мнения: 178
Имам две дечица и трето на път. Не съм мислила за по-малко от три. Трудно е, но пък е прекрасно.

# 25
Аз не бих могла да си позволя повече от едно дете.Няма да мога да го осигуря.
И ми става жал за съседите ми които имат три деца.Вече са големи.2 момчета и 1 момиче.Всички женени с по 1( големия син с 2) деца.И така 4 семейства в един апартамент от 4 малки стаички.(Т.е майката и бащата и 3-те деца със техните семейства).Та хваща ме жал като ги слушам как се карат,когато дойде ред да се плаща нещо-особено тока.Едните крещят-ти повече се къпа имаш повече ток.Другите-не вие повече готвите,вие имате повече ток.Направо кошмара им е пълен.Явно нямат достатъчно средства да отидат по квартири.
Майката е станала като призрак-ужасно се чувства виновна че не може да осигури по-добър живот на децата си.Но когато ги е родила живота беше друг.Тогава да си купиш апартамент беше все едно да си купиш хляб сега.От къде да знае жената,че ще настъпят такива времена?За това съветвам хората да се замислят преди да направят такава жизнено важна крачка.
Не говоря на всяко дете апартамент задължително-но образование поне.
Каквото и да решиш ти желая щастие! Laughing

# 26
  • Мнения: 2 622
Не,не искам да имам трето дете.Спрямо стандарта ни на живот за в момента би било просто ексцентрично да имаме още деца Mr. Green

# 27
  • Мнения: 8 769
МНОГОДЕТНИ МАМИ 21
Клуб на многодетните родители - Пълна къща (7
И ми става жал за съседите ми които имат три деца.Вече са големи.2 момчета и 1 момиче.Всички женени с по 1( големия син с 2) деца.И така 4 семейства в един апартамент от 4 малки стаички.(
Аааа, чакай, чакай.
Щом имат акъл и са достатъчно големи да се оженят, че и деца да правят, значи са достатъчно зрели да си намерят работа и квартира.
Такова поведение е недопустимо!
Родителите не са длъжни да осигурят апартамента и колата на детето! Длъжни са да го отгледат и дадт добро образование, но оттам натътък-извинете, но това е може би само бг манталитет.
Подобно семейство не бих съжалявала.

# 28
  • Мнения: 3 367
абсолютно,съвсем съм го измислила,чакам и баща им да го преглътне като мисъл
аз не съм от родителите които искат да "осигурят" децата си,до 18 год имат дом и всичко нужно,после да се оправят; нямаме 3 апартамента  и толкоз коли да им оставим, искам да кажа,но това не би ме спряло нито за миг,друга ми е философията на мен..
образованието тук е държавно,да си печелят стипендии за уни,ние тъй сме били,и ей не-оцеляхме..

# 29
  • Мнения: 55
Изключено ! Изчерпана съм и финансово, и физически , и психически
две деца са ми достатъчни при условията  в БГ

Общи условия

Активация на акаунт