Към майките на две деца-замисляли ли сте се за трето?

  • 1 874
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Второто ми детенце е вече четири месеца , с татко й сме толкова щастливи че от време на време се бъзикаме за трето/и то сериозно/.Искам да попитам имали мами с 3 деца ?Как се справяте?Сега докато са малки знам че няма да е много трудно- но после newsm78.Живи и здрави като пораснат- дискотеки, университет, да ги осигуриш с жилище....Но пък ако станем като американците ще бъдат по самостоятелни Naughty.То пък човек не трябва и толкова да се замисля Heart EyesКакво мислите вие.При нас в града аз нямам познати с повече от 2 деца /повечето даже са с 1/.Единствено от ромските семейства  Mr. Green/.Вие как мислите-ще почне ли българката да ражда повече деца/ще се престраши ли /? Laughing

# 1
  • Мнения: 4 053
ми,аз съм с две и определено ме е страх да имам и трето,
от този не сигурен живот,
че няма да мога да осигуря всичките еднакво,
но,ако се променят малко законите и се подобрят условията на живот....може,
бих родила и трети път  Hug

# 2
  • Мнения: X
Аз имам две деца и определено искам и трето.
Таткото пък иска да са близнаци. Crazy

# 3
  • Мнения: 585
Второто ми синче е вече на 3г и аз също като теб започвам да се замислям дали не бих могла да си родя след 2-3 год . още едно бебче , двете ми дечица са момченца и мен все нещо ме боде отвътре че нямам момиченце!!  Но , съществува едно голямо НО , притеснена съм дали ще издържа финансово и дали психически ще издържа първите месеци т.е онази бебешка възраст с колики, неспане и т.н защото вече не съм първа младост, а и второто ми дете до 2 години все ревеше нощем, голям зор видях с него! За съжаление аз не срещам подкрепа от съпруга си за евентуално трето дете, според него тъкмо вече сме отгледали тези и можем да си поживеем , а аз искам да разваля всичко с нови грижи, памперси и нощно бдение!

# 4
  • София
  • Мнения: 9 861
Много се замислям,много.Единственното,което ни спира,са финансовата ни нестабилност.Нещо "мъдростта",че където едно,там и две,пък където две,там и три,все още не може да ме убеди Mr. Green.

# 5
  • Мнения: 4 053
....
Таткото пък иска да са близнаци. Crazy


имам позната,която има близнаци и се решиха на трето...............
и хоп,пак близнаци   newsm63

# 6
  • Мнения: 9 903
ето ти поредната тема на многодетните майки, които пишат във форумите - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=207203.0 сигурно ще ти е интересно.
по темата - все повече жени раждат трето.

# 7
  • Мнения: X
....
Таткото пък иска да са близнаци. Crazy


имам позната,която има близнаци и се решиха на трето...............
и хоп,пак близнаци   newsm63



Супер!
Да са им живи и  здрави!

# 8
  • Мнения: 3 069
Имам трима сина.
Гордея се с тях и нито за секунда не съм съжалявала, че ги имам!
При силно желание винаги се намира начин и подход за отглеждането им!

# 9
  • Мнения: 164
....
Таткото пък иска да са близнаци. Crazy


имам позната,която има близнаци и се решиха на трето...............
и хоп,пак близнаци   newsm63

ей това си е шестица от тотото Heart Eyes

# 10
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Вие как мислите-ще почне ли българката да ражда повече деца/ще се престраши ли /? Laughing
Ако има финансова стабилност  и сигурност за утрешния ден (не за бъдещето )мисля, че няма проблем да ражда повече деца!Имам много приятелки само с едно дете , които казват , че жадуват за второ и дори за трето , но ги спира  несигурния живот и липсата на средства!

# 11
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ами иска ни се,но май ще си останем само с искането,няма да се справим финансово. SadВсе пак трябва да им осигурим нормален живот,не само да ги раждаме. Peace

# 12
  • Мнения: 393
  Познавам все повече жени,които се решават да имат трето дете.Аз също искам след някоя и друга година,но таткото се дърпа,а дори и близки,на които спомена за това ме гледат странно.

# 13
  • Мнения: 6 029
НЕ. категорично не искам още едно дете. Не искам да съм бременна, не искам да раждам повече. Достатъчно. Туй е моя принос. Край. Бих си скълцала яйчниците, но повече деца - не. Не искам. Нито имам къде да завра вкъщи още едно, нито имам финансовата възможност да гледам трето дете, нито необходимите нерви.

# 14
  • Мнения: 3 500
....
Таткото пък иска да са близнаци. Crazy


имам позната,която има близнаци и се решиха на трето...............
и хоп,пак близнаци   newsm63

Явно е предразположена към близнаци.  Laughing Laughing Laughing

# 15
  • Мнения: 164
НЕ. категорично не искам още едно дете. Не искам да съм бременна, не искам да раждам повече. Достатъчно. Туй е моя принос. Край. Бих си скълцала яйчниците, но повече деца - не. Не искам. Нито имам къде да завра вкъщи още едно, нито имам финансовата възможност да гледам трето дете, нито необходимите нерви.
Shockedлеле милата, май много си се изплашила.От раждането или от самото гледане на деца?

# 16
  • Мнения: 4 362
Аз го приемам за нормално,едно семейство с три деца.Но лично за себе си не се решавам на второ,а едва ли на трето.Може би ще трябва да покрия час от критериите си за да се реша.С две ще се справя/говоря за гледането не за финансовата част/,но със три нема да ми стигнат нервичките  Crazy След това мисля и за утрешният ден когато ще са на по 15-18 г.,тогава разходите са още по големи,а все пак трябва и да оставиш нещичко и за трите след теб  Rolling Eyes Има и още една причина,че аз сега нямам много време за себе си,а пък после  Crazy
Но много се радвам на многодетните семейства,за смелостта и решителността. Hug

# 17
  • Мнения: 6 029

 Shockedлеле милата, май много си се изплашила.От раждането или от самото гледане на деца?

хахахаха:) не. не съм страхлива:) родих и двата пъти лесно, карах леки бременности. просто се познавам, не съм човек, който може да направи това геройство. Grinning

# 18
  • Мнения: 2 950
Ние винаги сме искали две деца, но животът ни изненада. Правихме второ, а излязоха близнаци. Така ще имаме три деца.  Grinning Единственото нещо, от което много се страхувам, са парите. Страх ме е дали ще успеем да им осигурим нормален начин на живот.  newsm78 Друго не ме плаши! Naughty

Знаеш ли, забелязах, че като казвам радостната новина и реакциите са две:
- Хората, които са били само с един брат или сестра, или в момента имат по 1 или 2 деца, се шашкат ужасно. Започват едни въпроси как ще се справим, как ще ги гледаме, аууу, ами сега и т.н.....
- Хората, расли в многодетни семейства и майки на повече от две деца се хилят широко и постоянно ни обясняват колко е готино с три деца, колко е весело и колко щастливи ще бъдем! Grinning

# 19
  • Мнения: 4 965
Не само се замисляме, но сериозно см планирали 3-то след около 2-3 г.
Имаме възможност да ги изгледаме, изучим и направим самостоятелни хора.
Казвала съм го много пъти - имам какво да дам не на 3, ами на 4 деца, но не вярвам, че това ще им е от полза /моделът "кола на 16 г., апартамент на 18 г. и вила за сватбата" няма да го спазвам/.
Под осигуряване аз лично разбирам - добри условия, максимално добро образование, подходяща среда и т.н. Това мога да им го дам в достатъчно количество.
Ако няма къде да отидат, няма да ги изгоня, но няма и да им ги дам "на тепсия". Има време за наследство...

Но, аз си имам 1 лаф: "1 дете е задължително, 2 са пожелателни, а 3 са лукс".
Не бих раждала, ако не мога да осигуря еднакви /и добри/ условия на всичките си деца, нито ако раждането на още 1 дете влоши качеството на живот на семейството ни.

И при мен има вероятност 3-тото да са близнаци - в рода ми по бащина линия семействата с по 2 или 3 двойки близнаци са доста, но пък тогава физическото и психическото натоварване биха ми дошли повече...

# 20
  • Мнения: 990
Напоследък все по-често се замислям за още едно дете...

# 21
  • Мнения: 1 092
за сега не съм се замисляла,но още ми е много рано за трето,но след 2-3 години какъв ли акъл ще ми дойде Mr. Green

# 22
  • до канала
  • Мнения: 518
Аз искам но съпругът ми е категорично против.

# 23
  • Мнения: 397
Имам две момченца - на 9 и на 1,7 . За трето - абсурдно (поне за сега мисля така), пък знам ли? newsm78 На 30 години съм, има още време, не знам какъв акъл ще ми дойде newsm78

# 24
  • Мнения: 178
Имам две дечица и трето на път. Не съм мислила за по-малко от три. Трудно е, но пък е прекрасно.

# 25
Аз не бих могла да си позволя повече от едно дете.Няма да мога да го осигуря.
И ми става жал за съседите ми които имат три деца.Вече са големи.2 момчета и 1 момиче.Всички женени с по 1( големия син с 2) деца.И така 4 семейства в един апартамент от 4 малки стаички.(Т.е майката и бащата и 3-те деца със техните семейства).Та хваща ме жал като ги слушам как се карат,когато дойде ред да се плаща нещо-особено тока.Едните крещят-ти повече се къпа имаш повече ток.Другите-не вие повече готвите,вие имате повече ток.Направо кошмара им е пълен.Явно нямат достатъчно средства да отидат по квартири.
Майката е станала като призрак-ужасно се чувства виновна че не може да осигури по-добър живот на децата си.Но когато ги е родила живота беше друг.Тогава да си купиш апартамент беше все едно да си купиш хляб сега.От къде да знае жената,че ще настъпят такива времена?За това съветвам хората да се замислят преди да направят такава жизнено важна крачка.
Не говоря на всяко дете апартамент задължително-но образование поне.
Каквото и да решиш ти желая щастие! Laughing

# 26
  • Мнения: 2 622
Не,не искам да имам трето дете.Спрямо стандарта ни на живот за в момента би било просто ексцентрично да имаме още деца Mr. Green

# 27
  • Мнения: 8 769
МНОГОДЕТНИ МАМИ 21
Клуб на многодетните родители - Пълна къща (7
И ми става жал за съседите ми които имат три деца.Вече са големи.2 момчета и 1 момиче.Всички женени с по 1( големия син с 2) деца.И така 4 семейства в един апартамент от 4 малки стаички.(
Аааа, чакай, чакай.
Щом имат акъл и са достатъчно големи да се оженят, че и деца да правят, значи са достатъчно зрели да си намерят работа и квартира.
Такова поведение е недопустимо!
Родителите не са длъжни да осигурят апартамента и колата на детето! Длъжни са да го отгледат и дадт добро образование, но оттам натътък-извинете, но това е може би само бг манталитет.
Подобно семейство не бих съжалявала.

# 28
  • Мнения: 3 367
абсолютно,съвсем съм го измислила,чакам и баща им да го преглътне като мисъл
аз не съм от родителите които искат да "осигурят" децата си,до 18 год имат дом и всичко нужно,после да се оправят; нямаме 3 апартамента  и толкоз коли да им оставим, искам да кажа,но това не би ме спряло нито за миг,друга ми е философията на мен..
образованието тук е държавно,да си печелят стипендии за уни,ние тъй сме били,и ей не-оцеляхме..

# 29
  • Мнения: 55
Изключено ! Изчерпана съм и финансово, и физически , и психически
две деца са ми достатъчни при условията  в БГ

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
ами аз и за второ не мислех,ама живот и здраве след няколко месеца ще родя и третото  Laughing

# 31
  • Мнения: 102
Второто ни дете е на 3м. и дори вече сме решили кога да започнем с опитите за трето smile3521Без майтап.Уж го изтърсих на шега,а той моя веднага се нави.То лошо няма.Аз съм изкукуригала по принцип така че няма да ми повлияе на психиката newsm62
Само да сме живи и здрави Wink

# 32
  • Мнения: 4 965
МНОГОДЕТНИ МАМИ 21
Клуб на многодетните родители - Пълна къща (7
И ми става жал за съседите ми които имат три деца.Вече са големи.2 момчета и 1 момиче.Всички женени с по 1( големия син с 2) деца.И така 4 семейства в един апартамент от 4 малки стаички.(
Аааа, чакай, чакай.
Щом имат акъл и са достатъчно големи да се оженят, че и деца да правят, значи са достатъчно зрели да си намерят работа и квартира.
Такова поведение е недопустимо!
Родителите не са длъжни да осигурят апартамента и колата на детето! Длъжни са да го отгледат и дадт добро образование, но оттам натътък-извинете, но това е може би само бг манталитет.
Подобно семейство не бих съжалявала.

Точно така, Доня.
В случая по-скоро се възмущавам, че родителите се жертват за неблагодарните си деца и не са успели да ги възпитат достатъчно, за да си вземат сами хляба в ръце.

Най-странно ми е, когато /май само в бг го има това/ се очаква, че родителите трябва да осигурят на чадото жилище за неговото семейство и после да му изгледат децата...
Сори, имам 3 апартамента и 2 къщи /дай Боже и още да имам след години/, ама ако аз им ги дам на готово - те какво ще постигнат сами??? Като умра, пак на тях ще ги оставя - няма на комшиите, я.
Само се моля да успея да направя от децата ми самостоятелни същества, а не да им пера гащите /имам близка, която е на 40 г., а 90-годишната й свекърва й пере гащите и се свира в 1 килерче, докато снахата и сина й живеят в 3-етажната къща на същата тази свекърва, а свекървата си мисли, че "да помага на децата"/.

# 33
  • Мнения: 3 360
Иска ми се ,да,ама тая финансова несигурност не ми позволява Sad

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Да и вече е на път третото ми дете.Ако имам акъл в главата ще ги науча че никой не им е длъжен да ги осигури с апартаменти, коли и охолен живот,те също ще трябва да се потрудят в живота си само да са живи и здрави.
Нашата цел е да ги изградим като личности уважаващи хората да бъдат човеци надяавам се да успея.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 408
Но, аз си имам 1 лаф: "1 дете е задължително, 2 са пожелателни, а 3 са лукс".
Не бих раждала, ако не мога да осигуря еднакви /и добри/ условия на всичките си деца, нито ако раждането на още 1 дете влоши качеството на живот на семейството ни.
Подкрепям.
Но аз и за апартаментите, вилите и колите се позамислям.
Получила съм от родителите си и искам да дам и на децата си.
azaf, има и златната среда. И хляба в ръцете да и дам, образование, среда и както си му е там реда, но като видя, че си стои на краката и нарича нещата с истинските им имена, защо да не и дам и апартамент. Или да и купя кола. Няма 20 годишна пикла да я кача в CLK /това е за майка и/, но някоя дреболия защо не?
Ох, от такива разговори много ме е страх, дай да пораснат живи, здрави, да прескочат наркотици, насилие, неподходящи връзки, да се образоват и дай Боже ще му мисля.

# 36
  • Мнения: 4 965
Azzy , аз също нямам предвид някакви крайни действия или съзнателно да лишавам децата си от нещо.
И аз съм получила много от родителите си, но и много неща съм си направила сама.
А и на 20 г. се надявам да могат сами да си позволят някои неща - ето тук мислим различно - ти казваш "да я качиш в еди-каква си кола", а аз се надявам на 20 г. децата ми да учат, работят и да живеят отделно от мен.
Давала съм и друг път този пример: имам 2 зълви - едната е по-голяма от мъжа ми, а другата доста по-малка. По-голямата е получила много неща от баща си наготово, а сега разчита изцяло на мъжа си и трудно се ориентира сама за основни неща. Малката беше едва на 17 г., когато свекър ми почина - абитуриентка, майка й замина да живее на вилата, брат й и сестра й са доста по-големи... Е, получи наследство апартамент, но това не й помогна особено. Помогна си сама. Намери си работа, подготви се за изпити, приеха я в университет, записа задочно, започна 2-ра работа, напълно самостоятелна . Сега  на 20 г. Взема немислима за възрастта й заплата /не ми се иска да пиша какво работи и сумата/, завърши 3-ти курс и записа 4-ти. Направи си страхотен ремонт на апартамента, а скоро си купи и малка кола на старо.
Идеята ми е, че точно тя е тази от 3-те деца на свекърва ми, която е най-оправна и съм убедена, че тепърва ще постига много неща в живота. Защото се научи /заради обстоятелствата/ да се бори.
Е, дай Боже, моите деца да не се налага да си учат така житейските уроци, но искам да знаят, че е най-сладко да разчиташ на себе си.
Разбира се, ако видя, че опитват, но им е трудно да се справят - ще съм насреща и ще им дам и рамо, и гръб, и покрив.

Не знам дали обяснявам точно възгледите си, но се надявам да става ясна идеята ми.
Самата аз съм възпитана така - баща ми е човек с доста големи финансови възможности, но аз го научих доста късно - дотогава получавах всичко, от което имах нужда, но с определена мярка /определени джобни, абсолютно одобрение да работя през ваканциите, гордост в очите на баща ми, когато настоях аз да си плащам част от висшето образование с изкарани от мен пари - хванах точно периода, в който изцяло всичко беше платено и то с доста солени цифри и т.н./.  А иначе и сега родителите ми са ни едно доста сериозно рамо във всяко 1 начинание /включително и финансово/, за което съм им изключително благодарна.
И така.

...
Ох, от такива разговори много ме е страх, дай да пораснат живи, здрави, да прескочат наркотици, насилие, неподходящи връзки, да се образоват и дай Боже ще му мисля.

За това - мисля същото.
Т.е. сега може само да си мечтаем и пожелаваме, но само да сме живи и здрави - бъдещето ще покаже.
 Praynig

# 37
  • Мнения: 274
Имам син на 11, който отрасна сам, защото в компанията нямаше други деца (поизбързахме). Сега толкова се радва на сестра си, така се грижи за нея...
И двата пъти имах леки бременности и леки раждания, и двете ми деца са били "куклички" като малки - спокойни и усмихнати бебета...
Много искам трето, но мъжът ми не ще.
Понеже между първото и второто дете смених татковците (разведох се, де), мисля да заплаша мъжа ми със смяна, ако не се навие Simple Smile

# 38
  • Мнения: 11 607
Все повече и повече се чувствам малодетна........Преди в подписа ми имаше надпис - Искам близнаци! Все още е актуално това мое желание! Имам желание за четвърто, дори и то да е осиновено...Но времето е пред нас, ще видим какво ще стане! Може и малодетна да си остана!Само ще добавя,че с две деца бяхме по-зле финансово, отколкото сега!

Всеки има право на избор!

# 39
  • Мнения: 1 919
аз съм още в очакване на 1то ама ИСКАМ 3 -ма каквото е рекъл Господ !

# 40
  • София
  • Мнения: 3 408
Azaf,  всичко което казваш го мисля и аз. И аз по същия начин съм получила от родителите си, но много съм направила и аз.
Но знаеш ли какво си мисля? Стана ми мъчно за момичето, останало сирак на 17. Имам много близка приятелка, която на 17 остана кръгъл сирак. Тя не се справи съвсем добре. Едно харчене беше, едно чудо, докато не профука всичко, но друга тема е.
За преждевременно порастване говоря. Но браво на момичето, справило се е.
Но някак си много ми се иска да успея да уцеля баланса. Хем да вменя отговорности, хем да не отнема от очарованието на тези години. Не знам дали ме разбираш правилно, говоря за безгрижието и безхаберието, типично за тази възраст- ученическите години, студенстките години- приказките с приятелки, морето по женски, ей такива. За демонстрация на финансови възможности изобщо не става въпрос, аз също го намирам за проява на лош вкус.
Горе-долу в такава насока мисля, без изобщо да съм убедена доколко съм права.
Много адекватно мислиш, между другото.   bouquet
Понякога срещам много, хм, странни житейски виждания. които искрено ме учудват.

# 41
  • Мнения: 3 205
Да, мислила съм, не, не искам трета бременност. Ако искам трето дете, ще си осиновя след десетина години.

# 42
  • Мнения: 994
Не е лесно, но пък е весело да си в пълна къща Simple Smile. Понякога все още не вярвам, че 3тото детенце е вече факт, но се свиква. Организацията му е цаката.
Но пък аз не мисля да ги осигурявам доживот. Да се оправят сами. Не се чувствам длъжна да им купувам жилища, кола и прочие.
Така смятам и да ги възпитам.

# 43
  • Мнения: 3 478
След като се роди малката определено се замислих за трето, времето ще покаже. Таткото се дърпа, но на мен ми се иска да пробваме за трето някой ден.

# 44
  • Мнения: 4 451
Да, аз често мисля за трето детенце. Радвам се, че със съпруга ми сме на едно мнение.
azaf, заставам зад всяка казана от теб дума. Hug

# 45
  • Мнения: 109
Не искам трето дете поне на този етап, но знаели човек след някоя друга годинка какъв акъл ще ми дойде. Нашият татко е от семейство с три деца и на въпроса "Какво ще кажеш за трето дете" отговаря " Готово ти само се съгласи"

Общи условия

Активация на акаунт