Много обичал малки деца...

  • 4 305
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 172
или директно да подам сигнал в полицията

Полицията нищо няма и неможе да направи  Peace Няма престъпление, значи те няма да се намесят.

Когато се обаждаш за съмнителен пакет пред входа, или за изчезнал от доста време съсед, или за съмнителна  изоставена и непозната кола на паркинга, когато се оплакваш, че те рекетират и т.н. също нямаш информация дали става въпрос за престъпление и дали ще бъде извършено такова. Просто информираш и изпълняваш своя дълг, оттам нататък те си движат нещата. Не мисля, че ще им е много трудно да издирят и да поговорят с един 76-годишен дядо. Защо смяташ, че полицията се намесва САМО КОГАТО има престъпление? Тяхна функция е и превенцията.

# 31
  • Мнения: 4 390
Цитат
Поговори с близките си за притесненията си ... не се срамувай ... това е страшно

Аз бих постъпила по този начин.

# 32
  • Мнения: 1 942
или директно да подам сигнал в полицията

Полицията нищо няма и неможе да направи  Peace Няма престъпление, значи те няма да се намесят.

Когато се обаждаш за съмнителен пакет пред входа, или за изчезнал от доста време съсед, или за съмнителна  изоставена и непозната кола на паркинга, когато се оплакваш, че те рекетират и т.н. също нямаш информация дали става въпрос за престъпление и дали ще бъде извършено такова. Просто информираш и изпълняваш своя дълг, оттам нататък те си движат нещата. Не мисля, че ще им е много трудно да издирят и да поговорят с един 76-годишен дядо. Защо смяташ, че полицията се намесва САМО КОГАТО има престъпление? Тяхна функция е и превенцията.

От опит знам  Rolling Eyes И тема пусках преди време. Пред блока ни се мотае инфантилно 18 годишно момче, което много яко се заглежда по малките момиченца. Само да видиш с какъв поглед ги следи и ще ти се иска да го утрепеш. Магазините наоколо го хранят и колкото да го пъдиш пак се връща. Звъних в полицията. Попитаха ме какво очаквам да направят?

# 33
  • София
  • Мнения: 1 105
 Sick
Ужасно! Такива дядковци направо бих ги набила, честно. Имам позната, на която баща й е със същия проблем. Тя сама ми сподели и беше много притеснена и отвратена. Баси...

# 34
  • Мнения: 3 500
Щом си заподозряла просто не го приемай в дома си и около децата си. Няма смисъл от дебнене, първосигналния майчински инстинкт почти никога не греши Peace
Точно.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Само за своето дете ли се притесняваш?Все пак той ще има контакти и с други малки момиченца.Защо не го обсъдите в семейството?И после да говорите открито с него.И да намерите начин да го наблюдавате.Или да предупредите за него.Не знам точно как да постъпите,но ме подразни това,че се тревожиш само за твоето дете.

Хм, и аз за това се замислих... Този дядо къде ги гледа пикаещите момиченца, следи ли ги по градинките или що? Точно пък пикаещи.
Поговори с майка ти, щом тя го е засичала.

# 36
  • Мнения: 47 996
аз лично в такъв случай, ако ще за собствения ми баща или мъж дори да става дума, на първо място поставям детето си! или мислиш да чакаш докато стане нещо?тогава как ще се справиш с травмите на детето?
това не е шега работа все пак

# 37
  • Мнения: 215
Така като чета май на свекъра ми прилича. Дано да греша, щото е ако е той трудна работа ще е да обясни на мъж и свекърва такова нещо

# 38
  • Мнения: 4 324
Ти лесно ще ограничиш достъпът на въпросния дядо до детото си , но другите деца, които той ще срещне по улиците ...????????

# 39
  • Мнения: X
 С детето си , с нервите и здравето си, аз компромиси не правя!  Или щях да вдигна скандал след който ще ги е срам всички да нарекът този човек свой близък, или щях тайно от него но да споделя със абсолютно всички  какво мисля и какво ме притеснява! Това да си на 76 и да ти харесва как момиченцата пишкат, повярвай ми е извратено!

# 40
  • Мнения: 263
Аз бих го обсъдила най-малко с мъжа си и след известно наблюдение, ако се окаже, че има причини за притеснение бих предупреждавала и други близки и приятели! Подобно нещо не бива да се насърчава! Ако е много зле и с дядото бих поговорила по-остро!!!

# 41
  • Мнения: 941
ако съм на твое място и подозренията ми се окажат верни,такъв тупаник ще изяде дъртия пергиш,че ще се сети ,че отдавна му е минало времето #2gunfire

# 42
  • София
  • Мнения: 38 582
Трай си и дебни, но ако получиш някакви доказателства не се колебай да го изолираш. Лошото е, че такива неща са трудни за вярване от околните и близките ти може и да го подложат на съменение.

Е за това говоря и аз.  Много е трудно да изтърсиш такова нещо на семейството си, още повече че не съм съвсем сигурна. В края на краищата става дума само за това какво бил казал.
Не мисля че е добре да правя скандал.
По-скоро бих се посъветвала със специалист, но не знам къде.

А на тези, които се притесняват за чуждите деца - какво искате бре хора, обява във вестника ли да пусна? Или всеки ден да го следя какво прави? Той живее далеч и го виждаме сравнително рядко. Не знам какво прави през свободното си време и не ми е работата. Аз почти нямам контакти с други негови познати и роднини.

# 43
  • Мнения: 500
Сигурна,несигурна-ти си пазиш твоето дете!И по-добре да сбъркаш в мнението си за него,отколкото с това дали да кажеш на някого или не....Нали знаеш-страх лозе пази....

# 44
Не е твоя работа да разследваш. На полицията е.
Разбрах, че имаш само подозрения, но какво ако други познати и роднини на този човек също имат някакви наблюдения?
Кой е компетентен да следи/събира доказателства/проверява версии? Или да ги отхърля.

Общи условия

Активация на акаунт