А сега накъде?!

  • 3 831
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 712
Ами моето семйство знае за опитите ни - така се случи, че им казахме. Неговото се досещат. Но ще трябва да им кажем - нали ще трябва да ги разпитваме за детски болести? А и разчитаме те да помогнат финансово... прави сте, че мечтата няма цена, но някой трябва да плати сметката  Confused
Предполагам, майка ми иска да ме утеши и успокои, ама някак не е нацелила начина. Разбирам я - не и се е налагало да мине през това. Надявам се поне неговите родители да реагират по-подобаващо - все пак те са чакали 8 години техните деца - след поредица от спонтанни аборти се сдобиват с близнаци  Wink. Така че поне те очаквам да са наясно с това какво изживяваме...

# 46
  • Мнения: 4 306
На близки не сме казвали.
Нормална е реакцията на майка ти. Отричането в началото е факт, въпросите защо са до край.
Притеснявай се и се концентрирай стъпка по стъпка. Така максимално ще се съхраните. Не мисли за проблема в глобалния му мащаб.
Дете ще имате. Има успели двойки, защо и вие да не сте сред тях?
Мисли позитивно, не сте чакали безумно много години да се "успокоите" и така да губите ценно време.
Времето /по ника ти съдя, че си на 25/ е големия ви съюзник. Не сте го губили, на време е установена причината. Това ви поставя в една позиция по-напред.
Докторът ще бъде достатъчно изчерпателен, не се притеснявай. Ще ви обясни всичко и ще отговори на въпросите ти, дори да не си ги задала.
Но всъщност отговорите идват с изследванията, едно по едно.

# 47
  • Мнения: 712
Мисли позитивно, не сте чакали безумно много години да се "успокоите" и така да губите ценно време.
Времето /по ника ти съдя, че си на 25/ е големия ви съюзник. Не сте го губили, на време е установена причината. Това ви поставя в една позиция по-напред.
Wink на 24. 25 е рождения ми ден  Simple Smile Той е на 25, ако това е от значение, но май за мъжете не е толкова важно.
Предполагам че наистина само изледванията ще дадат отговорите, които търсим. Дори в някаква степен ме е страх от тях. За моменти си мисля, че ми липсва блаженото неведение  от преди само няколко дни...  Sad предполагам, че е нормално. Както и че е нормално желанието да говоря, да говоря, до степен на досадност - и да ви писне от мен още преди да сме се "опознали" (подходяща ли е фразата?). Просто няма с кого да обсъждам проблема, а мислите ми са се фиксирали върху него...
Извинявам се ако съм станала досадна  Embarassed  bouquet

# 48
  • Мнения: 141
Тука на всички мислите ни са се фиксирали някъде там...
Превръща се в ежедневие. Надявам се един ден да се "разфиксират". Simple Smile

# 49
  • Мнения: 4 306
Времето е голям съюзник. Не го забравяй
Това, че си на 25 означава, че шансът да нямате проблеми с твоята стимулация е много голям.
След такъв срив, всичко е нормално. Говоренето, мълченето, апатията, въпросите.
Мисли като "победител" - имате вече причина. А след нея ще разгадавете на какво се дължи точно.

# 50
  • Мнения: 1 950
Не си досадна напротив. Поведението ти е съвсем нормално. Тук сме за това, да помагаме, да съветваме, да бършем сълзи, да се караме ако някой падне много духом Mr. Green
Вера е много права, времето е ваш съюзник. Аз непрекъснато си повторям, че ако бяхме с по 10 години по-млади /особено аз/ щеше да е различно.
Да блаженството вече го няма, малко по-малко ще свикнеш и с това да очакваш цикъла без трепети, да мислиш сега съм в овулация и т.н.
Питай и "досаждай" ние ще се радваме да помагаме. Laughing

# 51
  • Мнения: 397
Здравей Роксане!

Виждам, че много момичета са те посъветвали какво да правиш и са ти отговорили изчерпателно на въпросите. Не се притеснявай от нищо, питай смело. Тук си попаднала на точното място и при най-отзивчивите хора. Можеш да споделиш всичко, да крещиш от мъка, да си изплачеш душата ...и винаги ще намериш разбиране. Знам, че шокът все още е голям за теб и за съпругът ти, но прочетох че той е реагирал много мъжки на ситуацията и не се е предал. Тоест може да бъдеш сигурна, че борбата ще я водите смело и двамата. А когато сте двамата и се обичате, изход винаги има. Може би това ти звучи тривиално, но реалният живот го доказва. Просто животът ви се променя - ще имате дни на възторг, дни на отчаяние, сълзи, смях, пак сълзи и така ...до мечтаното бебе. Но накрая, когато успеете, това ще бъде най-хубавото и желано бебе на света.

Приятна почивка и горе главата! И да докладваш за резултата след посещението при д-р Кацаров.


P.S. Нормално е роднините да реагират така, майка ти всъщност е искала да те успокои, но не е намерила точните думи. Аз лично съм против прекаленото споделяне с роднини.

# 52
  • Мнения: 902
Само да добавя - в годините на тази борба спечелих нещо незаменимо - много по-голяма близост с мъжа ми, отколкото би била без тези проблеми.
Не съжалявам за нито миг от това пътуване, за нито една сълза, нито една инжекция.
Сигурно нямаше да искам толкова силно това дете, ако съдбата не ми беше погодила този номер.
Щастлива съм, че срещнах толкова прекрасни хора по Пътя!

# 53
  • Мнения: 712
Момичета, искам да ви благодаря отново за безценните съвети и куража, който ми дадохте в момента, когато светът ми сякаш се сриваше  Hug
Нашият преглед мина и сега имаме малко повече надежда. Според доктор Кацаров няма анатомични причини за подобни резултати, поиска втора спермограма на друго място (избрахме си клиниката на Стаменов) един месец след първата и след това, ако заключението е същото, изследване на FSH. Не ни е назначавал генетични изследвания.
Това, което ни даде кураж донякъде е, че по неговите думи всичко при него е добре, доколкото може да се установи от един такъв преглед, т.е "Понякога за нас е ясно, че няма да намерим нищо, а при вас няма видим проблем" (Това във връзка с биопсията, ако ще се прави, след втората спермограма).
Споменах на лекаря, че аз се лекувах от ентерококи, във връзка с бактериите, които са написани в спермограмата и д-р Кацаров реши да му пусне и микробиологично изледване, макар да каза, че няма как да се видят бактерии при спермограма.
И, както се шегувахме вчера двамата, ако трябва чисто фактологично да обобщим резултата от прегледа, разбрахме, че той има големи топки  Laughing
Най-важното е, че се успокоихме и започнахме необходимото, за да се сдобием с детенце. От тук нататък - Божа работа...

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Роксана,браво за това,че вече имате насока на действие.Успех в борбата за бебче!

# 55
  • Мнения: 1 209
Роксииии една огромна  Hug от мен...

# 56
  • Мнения: 3 453
Рокси,
браво на вас! Hug Хубаво е, че не сте загубили надежда! Смело и само напред! Накрая вие ще излезете победители! Peace
Прегръщам те и ви пожелавам успех!  bouquet

# 57
  • София
  • Мнения: 2 381
Рокси - стискам ви палци и на краката, втората спермограма да е ок. Хубаво е, че сте оптимисти.   bouquet

# 58
  • Мнения: 2 422
Рокси   fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 59
  • Мнения: 712
Момичета, ето ме отново, за съжаление нямам добри новини...  Sad
Току що милия си е взел резултатите от втората спермограма, която направи при д-р Стаменов - само 1 сперматозоид  Sad
Толкова се надявах да е било грешка, или временно, или... незнам, надявах се на чудо, може би, само че чудото не се случи.
Сега трябва да направи изледване на TSH и сме при д-р Кацаров следващата сряда. Моля се поне това изследване да е с добър резултат  Praynig
Но сега се чудя... този 1 сперматозоид ... добра или лоша новина е? Откъде се е взел, защо е сам, какво означава наличието му?
Моля ви, помогнете ми с отговори, тази неизвестност е отчайваща...
Дайте ми кураж отново...

Общи условия

Активация на акаунт