2-ра тема на чакащите

  • 29 786
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 9 517
Точно преди един месец ни приеха документите в социалната служба. На 10 септември имахме посещение у дома от социалната работничка. Какво ли става с проучването?  newsm12
Ами аз ще се самоцитирам
И пак до всички в процедура - не ги оставяйте социалните да ви търсят, определяйте дата, на която да ги търсите вие - по този начин пестите страшно много нерви.
Успех
Звънни и питай какво става - мило и любезно. Няма да те забравят, но ти ще си по-спокоен и няма да трепериш на всяко телефонно иззвъняване, а иначе слушай kukuyaka, няма страшно  Hug

# 76
  • Мнения: 2 722
Точно преди един месец ни приеха документите в социалната служба. На 10 септември имахме посещение у дома от социалната работничка. Какво ли става с проучването?  newsm12
Като пряко заинтересован нещата да се движат, най-любезно досаждай.
Направи си арсенал от такива реплики "Много се извинявам, обажда се..., дали не съм пропуснал някаква договорка, защото от последната ни среща останах с убеждението, че би трябвало да проведем още разговори", ""Извинете, с риск да стана досаден, бих желал да попитам дали има развитие по моя въпрос" "Знам че не сме ви само ние до главата, но предполагам се досещате каква треска ни тресе"

Любезно, мило и многократно
Успех  Peace

# 77
  • Мнения: 690
Обаждайте им се често. Това дава положителен резултат в много насоки. Тъй като нашето проучване приключваше в същия период мин.година, нещата почнаха да се забавят (оправданието на социалната беше, че имат много работа във връзка с новата учебна година, прехвърляне на деца в други домове, училища и т.н. Не ги оправдавам, само цитирам факти). Звънях през ден. И мисля, че поради това има точка в доклада ни - проявиха интерес, загриженост и съдействие в проучването, задаваха въпроси, бяха активни участници.
Пожелавам скорошно приключване на този етап от процедурата на всички. И още по кратко чакане в следващия етап. Успех  Hug

# 78
  • София
  • Мнения: 9 517
И мисля, че поради това има точка в доклада ни - проявиха интерес, загриженост и съдействие в проучването, задаваха въпроси, бяха активни участници.
Ами да не те отчайвам, но и в нашия доклад я имаше тази точка  newsm78, но ние пък изощо не оставяхме да се стигне до телефонни разговори - в края на всяка среща се уговаряхме, кога ще е точно следващата. Когато се стигна до търсене по телефона за доклада, нещата започнаха да се забавят - това е защото имат много работа социалните, а ние имаме тримесечен срок, който е много дълъг при 3-4 срещи и ни отлагат за сметка на по-спешните неща. Така, че зареждаш се с репликите на мама Галя и смело напред.

# 79
  • Мнения: 224
И аз звънях вчера да им напомня че сме подали документи, че до две седмици щели да ни назначат социален работник ама те не се обаждат. Естествено ми казаха че не са ни забравили и ще ни се обадят  newsm78  Мисля утре да звънна пак най-любезно разбира се  Close

# 80
  • Мнения: 14
и няма добра вест последните два месеца! никой не се е обадил с щастливо писмо Sad няма и една добра новина за новите осиновители Sad някой да е притичал за съвет за среща? някой да е получил вест, че за някого е одобен за вероятен родител? не-е-е ... няма. социалните мълчат. не е ли странно такова затишие? такъв широк форум и от нийде надежда?! някак дори в собственото нещастие добрите вести, че някому се случва - онова чаканото, писмото!, надеждата, вярата ... - повдига духа, че може би един ден и при нас писмото ще дойде ... моля ви, нека някому се случи!! за да повярвам пак!

# 81
  • Враца
  • Мнения: 5 220
Ами отпускарски период, нормално е да няма писма.
Но е време вече да започнат да пристигат.
 Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1 669
Отдавна не съм писала...

Но за жалост при мен нищо ново...

Всеки ден поглеждам в кутията, но нищо...

Да започна ли да се отчайвам???

# 83
  • Враца
  • Мнения: 5 220
Отдавна не съм писала...

Но за жалост при мен нищо ново...

Всеки ден поглеждам в кутията, но нищо...

Да започна ли да се отчайвам???
Не, няма повод да се отчайваш.
Просто си трябва време.
Опитай се да мислиш за друго, макар и неуспешно Simple Smile

# 84
  • в сърцето на моето дете
  • Мнения: 64
Здравейте и от мен момичета,
за съжаление и при мен чакането продължава - вече 6 месеца   - 180 отваряния на пощенската кутия - 180 пъти - НИЩО[/size][/color][/b][/color]
Всяко позвъняване на мобилния от непознат номер - напразна надежда.
Всеки разговор на тема деца  - поредната тиха болка. Cry
Всяко влизане в готовата детска стая  - свиване на корема
Всяка една от нас ЧАКАЩИТЕ знае за какво говоря
Особено ние които осиновяваме сами - чакащите отзад на опашката , чакащите без подкрепа от съпруг


# 85
  • Мнения: 921
Diva1978, не се отчайвай! Кураж! И твоето детенце ще те намери. Знам, че очакването е трудно и мъчително, но.... "хубавите неща стават бавно". Сигурна съм, че скоро ще се срещнете! Peace

# 86
  • Русе
  • Мнения: 212
Чакахме година и осем месеца и тази неизвестност ми е позата.Имало е моменти когато се отчайвахме много,в други  си мислехме,че не е дошло времето на голямата среща и трябва да потърпим-с две думи на вярната гара си ,но твоя влак все не идва.Казваха ми ,че чакането си заслужава и аз се съгласявах без да го вярвам напълно.От три дена съм МАЙКА и потвърждавам чакането си струваше.Кураж скъпи момичета вашите деца или не са родени още или ви чакат и ще се срещнете-просто не е дошло времето. Praynig

# 87
  • Мнения: 1 843
Искрени пожелания за хубави дни и щастлив съвместен живот на всички ви!

Продължавам да се опитвам да разбера защо. Защо това чакане? Какви са критериите? Какви са основанията?
Защото от едната страна сме ние с надеждите си, а от другата има едни деца - деца, които губят тази надежда ден след ден...

# 88
Ами, нищо ново при мен - чакаме си Sad, но само да повдигна темичката с надеждата, че скоро някой ще се похвали Grinning Praynig.

# 89
  • Мнения: 921
Надявам се, че пиша прощалния си пост в тази тема Wink. Очаквайте включване, както се казва.
Повече инфо, като се върна (не че сте се притеснили че ме няма, като гледам, де... Mr. Green).

Общи условия

Активация на акаунт