На жегата сега да устоим, СЕПТЕМВРИ с бебе щи ни награди!

  • 13 944
  • 297
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 498
Ани на тоя етап няма да се иска нищо допълнително. След тоя 42-дневен болничен (от раждането) към следващия се прилага една декларация Приложение 1, ама е рано още за нея.

Иначе за работата и аз това казвам - няма да губя клиенти заради раждането я, да се взима в ръце и да учи. Ма що ли не го събудих и аз нощеска, да ме пита човек. Така си откарах сама със страховете за наближаващото събитие.

 pebs с теб сме. Стискам палци и всичко ще бъде наред.

Мама Галка си я имаме в списъка, само за термин трябва да се добави. Мацка, а как го направи това с 0 качени кг?

# 256
  • София
  • Мнения: 245
Пебс, стискам палци  Praynig А ти ни дръж в течение каквото и да става.
Мама Галка, добре дошла  Hug
Хекси, кой е този модел на Кико дето така се опъва  Thinking Вярвам, че и ти и Катрин ще се сдобиете все пак с нови колички, голям кеф е  Mr. Green Аз моята 2 дена вече само я гледам и милвам, сякаш че тя е бебето  Blush
Моренка, честита чистота  Grinning и покупки. Този топоцин (май така беше) за какво е, аз пак нещо съм пропуснала  ooooh!

# 257
  • Мнения: 690
Аааа, Моренка, да ги нямаме такива  Naughty а подробни снимки и инфо за матрака  Crossing Arms щото и аз още не съм го купила, че не знам какво да купя всъщност ... ама то май твойта материя на протектора не е една и съща с тая от пакостник-а  Thinkingче аз  и протекторите още не съм гледала...  ooooh!
Добре дошла на мама Галка    bouquet малко остана до края, ама весело да ти е тук  Peace и те тва с нулата кила ?  Rolling Eyes или може би стартира от повече?  Rolling Eyes
Ани, ти по-добре питай във фирмата за това какви документи искат заедно с болничния след като родиш - щото и аз ги питах нашите и те ми казаха, че трябва да попълня и други нещица, които по закон не ги пише  Thinking /тя тука и Снежи ще каже/ - явно наши си вътрешноведомствени правила ...  Whistling да ти пратя малко саксийки да ми облепиш, ще ти пратя и мидички де, та да не скучаш до 22-ри  Joy Joy Joy
Валентия, на един от курсовете акушерката също го беше споменала, че не е хубаво епилация, като една от причините беше, че последния месец кожата е мноого чувствителна, да не се получи някакво възпаление и после те като обработвали мястото мнооого щипело, та чак боляло и някакви такива възпаления  Whistling...
Пебс, само споко - после пиши  Peace
thumbеlina - топоцина  е прах за пъпчето

# 258
  • Мнения: 9
Пебс, стискаме палци, мила! Ти само по-спокойно го давай.

Ох, да ви се оплача и аз!
Преди малко ми се обадиха от работата да ми кажат, че от НОИ са ми върнали болничния  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Не били попълнени някакви полета за термин и следваща консултация  newsm78 
Моля, дайте инфо дали наистина трябва да са попълнени тези полета или някой е решил да се прави на по-важен отколкото е.
Аз и без това в сряда съм на ЖК да ми видят изследванията на кръв, урина и антителата, и да си взема евентуално обменната карта. Ама кому беше нужно и за това да се разправям  Crossing Arms

За ФРОШ-а - праха е 1,350 кг с подарък омекотител (май беше 0,5л) - всичко струва 12,75 лв. Ако някой иска да свирка  Simple Smile

# 259
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Цитат
да ти пратя малко саксийки да ми облепиш, ще ти пратя и мидички де, та да не скучаш до 22-ри     
абе Моме я се фащай  да лепиш ,няма да се умързелуваш я ...зе ма ти тука за мезе ми се струва...Ама ко духане напрайх само... Mr. Green Mr. Greenчак да и завиди човек  на саксията Joy Joy JoyПродухах я отвсякъде hahaha

# 260
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ммм даааа Това е масова практика на тъпите ДОКТОРИ...Не попълват полето с термина..

ТОВА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА НАПИШАТ ТЕРМИНА ОТДОЛУ В ПОЛЕТО

Мацки преглеждайте си  болничните щото мамата си трака #2gunfire #2gunfire

# 261
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Оххх много на често са ми почивките, че се изморявам бързо ooooh!....

Тумби и спирта(95%) и топоцина( пудричка ) за обработка на пъпчето. Hug

Весич ми аз щото няколко пъти вече писах, че съм се спряла на Магнифлекс, та затова без подробности  Laughing..., а ще го отворя като тръгна да подреждам креватчето, че в момента е вили могили у нас... ходим на пръсти дето се вика.
Иначе, мисля че в Пакостик е същия протектор, щото е на една и съща фирма, а и като цена съвпадат... на снимката може би е друг.... не знам със сигурност обаче.

Ади за следваща консултация Shocked.. нямам спомен дали пишеше ама по скоро Thinking не, иначе термина го пишеше на моя болничен. За Фроша мога ли да се възползвам от прдложението ти по нататък ако не си го намеря, че сега вече взех Сано ! Praynig Grinning

Пебс с теб сме, каквото и да се случва, споко! Hug




Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 17:33 от Morena

# 262
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Здравейте и от мен Grinningи аз не съм писала, че много ме мързи- само чета.И аз преди няколко дни направих нещо подобно като Mishoka  Laughing  Laughing Confused Излизаме с мъжа ми на разходка и аз "уж" съм се облякла- ама съм сложила само потника- надолу по прашки- взех си чантичката, сложих си чехличките, излезнах на коридора и заключих даже. Мъжа ми беше долу да изкара колата, но се върна, че забравил документите и ме гледа да заключвам и ме гледа така Shocked  Shocked  ShockedИ аз-"кво ти става??????" А той-" наистина ли така ще идваш?????"
И аз като се погледнах просто щях да падна, като взех да се превивам от смяххх-изобщо не съм в час!!!!!!!! BlushИначе съм горе-долу добре- много ме стяга кръста и гърба и постоянно ми се втвърдява корема.
, телефона ми звъни през 5 мин. да ме питат дали съм родила и вече се побърквам като го чуя. Оня ден пък моя приятелка излагала друга моя приятелка, че съм родила, аз пък точно тогава си бях оставила тел. в др. стая и те звънелии, звънели, и после звънят на мъжа ми с въпроса-"В болницата ли сте????"" И той- "каква болница???"
Абе само смях напоследък Laughing  Laughing  Laughing
Хайде до после Hug


# 263
  • София
  • Мнения: 245
Ади, наистина трябва задължително да пише термина. Въобще кажи им в твойто ЖК да попълват всички полета до дупка, че от НОИ връщат за най-малкото нещо.
Веси, Моренка благодаря  Hug Аз знаех, че трябва да купя еозин, ама топоцин...

# 264
  • Мнения: 1 896
Ей, днеска голям спеч тука във форума - кой болежки го морят, кой се тръшка за покупки, кой го фащат бесните вече от скука - едно такова тягостно ми звучи, напрегнато очакване ли е, кво е?
Мойто бебе пък се завъртяло пак отдясно и днес ми каза акушерката че има още много да се желае от предлежанието, а то от това ще зависи дали ще родя нормално или не. Почвам пак да се хендря във всякакви възможни пози да го закарам обратно на мястото му отляво.
Да ви кажа за тези дето се интересуваха от разни еко неща - може да си вземете новия брой на списание "Едно", има една малка книжка към него "Зелен жокер" - грижа за тялото. Има много съвети за това кое е вредно и безвредно и практически неща как човек да си гледа дома, семейството, децата и себе си по природосъобразен начин. Има и доста линкове от нета и инфо относно българския пазар конкретно. Ей тука в сайта на "Едно" също може да се чете, за който не му се купува. Айде, изрекламирах  Mr. Green

# 265
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
.... А той-" наистина ли така ще идваш?????"....
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy........ Ейййй... Краси направо съм без думи и въздух .... не ми стигаше Анич и други някои да ме морят от смях, ми сега и ти Joy Joy Joy

Тумби ама аз мисля, че спирта и Топоцина( двете общо са 1.70лв) са вместо тоя Еозин... не зная какво представлява ама така си мисля.  Thinking

# 266
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
оооо Не Краси обра точките Joy
нахулила наща чехлите ,че и чантата нарамила hahaha hahaha hahaha И ше оди на разходка Joy JoyНе не просто сте уникални с Мишката..Представяш ли си да беше слязла така  Joyмалиии щеше да обереш точките  отвсякъде ти казвам..Охх мнооо ми е смешно Joy Joy Joy Joy

Като тръгнеш д араждаш да не вземеш д аис обуеш  някой Прашки  и да се яхаш на магарето Joy Joy Joy

# 267
  • Мнения: 99
Моренка много благодаря за инфото за записите.
Хексинче, аз съм на линия и за лекциите и за пазар:) А за тоновете и на мен не са ми правени записи досега, а и аз съм за края на Септември, ама както знаеш нашата лекарка хем не казва, хем я няма, та затова аз реших сама да отида да си направя запис. а и е много готино да чуваш сърчицето на собственото си дете:)
Ще взема да те замъкна и на записи с мен:)
Пебс не се притеснявай, всичко ще е наред. С теб сме!
Мама Галка добре дошла отново, и аз мисля че вече си се записала при нас и то отдавна.
Ама как успя да не качиш и едно кило, то поне 6 са бебе, води, плацента, матка... Ти сигурно си отслабнала много в началото.
Дида тези малките протекторчета дето си ги купила за матрака са ти достатъчни засега, то бебо не мърда в началото, така че... пък по нататък ще си купиш голям протектор, като на Моренка.
Тумбелинка благодаря за пожеланията. И аз си мисля, че накрая все ще се наложа и ще си купя количка.

# 268
  • Мнения: 690
ааа,  Моренка, верно че си казвала, пък и той щото е сгънат, та не мяза на оня от картинката, ама кой да види и долните картинки  Mr. Green
basilisk, мойто диваче също го усещам отдясно - това значи ли че не е застанал както трябва  Thinking, т.е. трябва да е отляво или в центъра или как  Thinking наистина тука сме като в предстартова треска  Hug
Аз довечера ще разкажа на мъжо за Краси и Мишочето, че да разбере, че аз все още съм добре  Mr. Green
И кво ги интересува ония от НОИто кога ще ми е следващата консултация?  #2gunfire #2gunfire

# 269
  • Мнения: 1 896
Весела,
Ако те рита горе вдясно, най-вероятно там са краченцата, което е много добра позиция. В такъв случай гръбчето е отляво - виж ако легнеш по гръб и си пипнеш корема от двете страни, сигурно отляво ще ти е по-твърдичък и значи тялото на бебето е там, кажи му така да си стои  Laughing
Отляво трябва да бъде и с тила напред, иначе отначало контракциите се мъчат да го въртят в правилна позиция, вместо да го бутат да излиза, и така може да откара доста по-дълго време раждането. Абе има един линк в началото на темите, за предлежанието пише - ей там има много инфо. Бързо и леко раждане на всички, а тези които са секцио да не ги боли много шкембъла после и да рипат скоро че да ходим по разходки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт