На жегата сега да устоим, СЕПТЕМВРИ с бебе щи ни награди!

  • 13 942
  • 297
  •   1
Отговори
# 270
  • Асеновград
  • Мнения: 117
 Joy Joy Joy Joyамииии.. да..луда работа Joy


А пък да ви се похваля- т.е. да похваля моя мъж- много ме глезии... не само откакто съм бременна,ама чак толкова не е хубаво-каквото не съм казала, това не е направил, та чак понякога му се карам, че прекалява. Сега си дойде от работа и започна да готви-сутринта станал в 6 за да приготви продуктите и сега ми наряза диня и е в кухнята и действа  Hug
Амаааааа толкова си го обичаммммммммм!!!!!!!!

П.С. мама Галка- как така 0 кг?????? аз съм доволна че съм качила 9кг, всички казват че е малко ( и по-хубаво де), ама 0???как успя?

# 271
Здравейте тумбалани   bouquet , много сте писали бре, не мога да ви изчета. Аз днес си взех обменната карта и резултатите от секретите и представете си имам някакво възпаление в гърлото и сега ще пия Оспамокс  newsm78 , дано да не навреди на бебока. Питах, казаха ми, че нямало да има проблем и че по-добре било така, отколкото да развия инфекция и да слезе надолу. Инъче друго е ок. В моята тумба голямо местене, голямо ритане ви казвам, просто понякога се чудя от къде такива сили има това бебе.

Пебс с теб сме, надявам се всичко да ок, споко!
Ани, ти пък за къде си се разбързала, ааааааааааа я да си стоиш мирна на дупето до 22  Mr. Green

Целувки на всички по тумбаците  Hug

# 272
  • Мнения: 116
Момичета как ви се ходи по разходки направо ви се чудя  ooooh! Аз имам чувство, че с всеки изминал ден ме смързява все повече и повече, болят ме тея ми ти кокали абе луда работа  Crazy На всичкото от горе цяла вечер не мога да спя  1countingsheep и на сутринта съм гроги. Май това ще да е предстартова треска  Laughing Оооооооох оплаках се и аз ..............
berina питала се за килцата на бебчо, аз съм чела, че средно около 30гр на седмица наддават в последния месец, така че спокойно, ще стане дундьо докато дойде време за излизане  Hug
Моренка честити ти покупки
Пебс стиска палци всичко да е наред  Praynig Пиши по-скоро
Мишоче, Краси  smile3532 много сте сладки и двете  Joy Joy Joy абе наистина сме си много разсеяни понякога.
Отивам да се приготвям, че кум ни ще ни гостува тази вечер,а още малко и да ги посрещна на компа на празна маса  Joy Joy

# 273
  • София
  • Мнения: 6 290
Ех, с глас съм се смяла на изпълненията на Мишока и Краси. Joy hahaha Joy

basilisk, това за прилежанието не го знаех. 10х! И мен ме рита горе в дясно, малко в средата на тумбака, но по към дясно, не знаех, че така е най-добре.

# 274
  • Мнения: 295
Моя бебо много ми е добричък,днес докито каза,че си е легнал в ляво,и аз се чудех,що все в дясно ме дъни Thinking Thinking

Днес от радост му купих четка за коса на чико и шампоанче клоран Simple Smile

Забележете кооолко спешни и важни покупки Simple SmileИначе за сега имаме към 10 дрешки купени и това е...ама иначе си имаме четка за коса Joy

# 275
  • Мнения: 141
Здравейте, и от мен!  bouquet
Добле дошла на новата мама Галка
Валентия , за епилацията зависи къде не се препоръчва на корема,аз миналата седмица ходих на козметик за ръцете, а в къщи с епилатора си правя краката,според мен въпрос на избор

# 276
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ооо И аз мисля утре да си ударя една кола маска на кайсията...преди 2 седмици си епилирах горната част на триъгълника и ма хванаха контракци леки.Па да видим утре ко ше стане  и отдолу...че понеделник съм на показ пред доки..няяя са излагаме я с гори тилилейски Joy Joy Joy

Ма да го питаш и тои за ко ша ма преглежда отдолу  при положение че съм секцио ама на човека мерак има да ме види Joy Joy

# 277
  • Мнения: 518
Анич, мила, нали не вдигаш температура?? Laughing #Crazy
Кви са тия продухвания на саксии, кво е туй чудо hahaha Joy hahaha
Друго за духане няма ли, че опря до миди и саксии Joy
Добре дошла на новата мама  bouquet

# 278
  • Мнения: 1 896
Мале тва епилирането е голям зор - помня че при предишното раждане уж с епилатора се мъчих, ама то боли и със система от огледала се гъзих един цял ден, пъхтях като морж и накрая просто се обръснах докъдето виждам и напипвам и толкоз беше.
Тоя път хич няма да се мъча, ами направо бръсна където видя и това е - ама пак не е лесно де, то трудно се стига, не ви знам как сте вие  Mr. Green
Сори за натуралистичната тема дето я зачекнахме.

# 279
  • Мнения: 518
Мале тва епилирането е голям зор - помня че при предишното раждане уж с епилатора се мъчих, ама то боли и със система от огледала се гъзих един цял ден, пъхтях като морж и накрая просто се обръснах докъдето виждам и напипвам и толкоз беше.
Тоя път хич няма да се мъча, ами направо бръсна където видя и това е - ама пак не е лесно де, то трудно се стига, не ви знам как сте вие  Mr. Green
Сори за натуралистичната тема дето я зачекнахме.
Намерих му аз цаката - връчвам самобръсначката на мъжкото тяло и го оставям да твори като само давам насоки Hug Вече е пробвано и системата работи Peace

# 280
  • Мнения: 295
И на мен бръсненето ми е голяма мъкаааа.Свиканала си бях все голичка и сега...малко ми е тъпо с огледала,и за сега съм на опипване:)Но преди раждането,ще слагам огледала аз,в краен случай и аз като саморасличето-ще търся помощ Thinking

# 281
  • Мнения: 498
То пък където не сме епилирали (обръснали) ще ни дооправи акушерката и готова ти работата. Да стигнем до това, казвам аз. Хич не го мисля обезкосмяването за сега.

Иначе изглежда, че и моя бебок е от добричките, т.е. от дясно ми ръчка ребрата. Пък като се запре и разпъне имам чувството, че ще ме разпори.

Kameliya  ти наистина най-важните неща си купила! Аз нали на мома се надам освен да взема и аз четка за коса, че да не "оди рошава". Това на майтап, нали разбираш?

И мен ме боли кръста ама то щото днес походих нагоре-надолу. Предната седмица повече полежах.

# 282
  • Мнения: 9
Мацки, мерси много за инфото за болничния  Hug
То и аз се чудя за какво ще им е датата на следващата консултация  newsm78 , ама... луда работа, кво ли не измислят. Пък и горе вдясно нали пише за колко дни е болничния и кога трябва да се явя на работа - на 14.09.2007г. Значи едва ли термина ми ще е след тая дата, пък да вземат да смятат малко. Егати и мързеливия народ  #Cussing out

Мише, Краси, ама големи сте капии - направо си одрусах детето от смях докато ви четях Joy  Joy  Joy То и аз забравям, ама не чак токлоз  hahaha

Моренски, нямаш ама ник'ви ядове. Стига да го има когато ти потрябва ще ти купя. Пък и тъкмо ще е повод за среща  Wink

Ммм-дааа, темата с епилирането  Simple Smile
Мойта доки ми забрани да се епилирам докато съм бременна, каза че все трябвало да изтрая 9 месеца на бръснене. Епилирането предизвиквало контракции. Е, все пак хората имат различен праг на болка и за някои може и да не е проблем, но аз засега се въздържам. Живот и здраве като родим и се оправим след болежките и шевовете ще му мисля  Grinning
Иначе съм казала на мъжлето, че ако иска да съм му красива навсякъде май ще трябва да се включва вече в процедурата по обезкосмяването  Laughing Ама и той не отказа  Blush  Е, ще видим накрая какви ще ги натворим  Joy  Joy  Joy Joy

Айде, отивам аз да опъна краците и да събера малко силици, че имам да чистя след майсторите  Tired

# 283
  • Мнения: 174
Nanny Ogg,
Я дай малко информация за тая работа с ултразвука - някой линк ако може. Щото на много места пише да не се прекалява, да не се прави за забавление, ама конкретно обяснение няма. Срещала съм само, че в клетките се образували миниатюрни мехурчета - това май е принципът на който работи и ултразвуковата пералня, чрез кавитация. Но подробности по темата или някакво конкретно изследване никъде не намирам. А живо ме интересува.

basilisk, за УЗто виж тук една нау4но популярна извадка от ФДА-то. Специализираната ми литература (нау4ните публикации) са на работния ми комп., за съжаление...римоут аксес не се позволява, а едва ли ще се вясна на работа преди ноември...

Общо взето, позицията на супер спецовете е 'Не си облъ4вайте бебето, ако не се налага абсолютно, а ако все пак се налага го правете при професионалист с апарат отговарящ на изискванията'. Ето защо:

Why All the Fuss?

Ultrasonic fetal scanning, from a medical standpoint, generally is considered safe if properly used when information is needed about a pregnancy. Still, ultrasound is a form of energy, and even at low levels, laboratory studies have shown it can produce physical effects in tissue, such as jarring vibrations and a rise in temperature. Although there is no evidence that these physical effects can harm a fetus, the FDA says the fact that these effects exist means that prenatal ultrasounds can't be considered completely innocuous.

As more advanced ultrasound technologies (usually using higher ultrasound intensities) become available, greater numbers of expectant mothers and their families are requesting fetal keepsake videos and portraits for souvenirs. Sometimes these images may be made by people not well trained, or for longer exposure times and at higher levels than are usually used in medical situations. At the same time, the medical community is discouraging the use of ultrasound unless it is medically necessary.

Mel Stratmeyer, Ph.D., in the FDA's Office of Science and Technology, says that most animal studies have not identified any fetal harm with low-dose ultrasound exposure.

"But the issue of keepsake videos has to be that if there's even a possibility of potential risk, why take the chance?" Stratmeyer says. Animal studies have been performed during the last 30 years to investigate the effects of the procedure on a fetus, due to the increased use of obstetrical ultrasound in the 1970s. Human studies, however, are not feasible for the same reason that experts are cautious about casual ultrasound: It's too risky to subject unborn babies to any unknown effects.

"The problem with experimental research," Stratmeyer says, "is that you really need both animal and human studies to make more predictable outcomes." He adds that as technology advances and becomes more complex, the potential for physical effects to be identified in the future also increases.

However, a few studies, Stratmeyer says, suggest that exposure to diagnostic ultrasound during pregnancy may have an effect on human development, such as delayed speech in children.

Danica Marinac-Dabic, M.D., an epidemiologist in the FDA's Office of Surveillance and Biometrics, says that the most consistent finding in the recent literature is a potential association between prenatal ultrasound exposure and subsequent left-handedness, especially among boys. At least three large follow-up studies involving thousands of school-age children in Sweden and Norway suggested such an association.

"Since ultrasound examinations in these studies took place in the late 1970s and early 1980s," says Marinac-Dabic, "and the fact that modern ultrasound equipment is capable of producing approximately eight times higher intensities than equipment used a decade ago, we continue to study the possible long-term effects of prenatal ultrasound in both animal and human epidemiologic studies."

Още от тук:
http://www.fda.gov/FDAC/features/2004/104_images.html

# 284
  • Мнения: 64
Малии Мишоче Краси ша маспукате от смях бе мацки, то Мишочето го видяхме и с дрешки че има кво да покаже, ама е щяло да докара сърдечни проблеми на сума ти и народ, че и на Краси комшулука е щял да изпоприпада сигурно с гледка бременна по прашки супер сте Joy
Аз за епилацията знам чекатегорично не се разрешава в областта на триъгълника заради контракциите, а инъче крака ръце може ако не ви причинява голяма болка, че кожата наистина е по-чуствителна към края. Инъче аз също съм на браснич и мъжо ми помага, че нищо не стигам и виждам, колкото и да се гъзоря

Общи условия

Активация на акаунт