Извисих се над всички останали и измислих следното:

  • 4 839
  • 143
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 070
За мен пък да направиш добро също е част от заигравката ти със собственото его. И пак е удовлетворяване на лична потребност, хубавото е, че го съвместяваш и с отговаряне на нечия друга.

# 61
  • Мнения: 984
Когато успея да помогна на някого. Когато обичам.

# 62
  • Мнения: 3 835
.......................... та, да, не страданието е важно само по себе си, а това, което човек може да постигне чрез него.

Страданието е това, от което всички се страхуваме и ужасяваме, макар да знаем, че е неизбежно. Прав си, не то е важно, а това, в което ще се превърнем след него.

# 63
  • Мнения: 103
Животът a priori е страдание, защото ние очакваме забавления и вечно щастие, а всъщност сме дошли да си учим уроците. И после си отиваме вкъщи.

Предполагам, че бих се чувствал истински извисен, ако открия житейското си призвание и започна да работя за осъществяването му..

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 11:50 от Hamaelleon ™

# 64
  • Мнения: 4 473
Не съм се докоснала до личното си извисяване все още, но имам усещането, че скоро ми предстои кулминацията. Онези, дребните неща избягвам да ги характеризирам като извисяващи. Честно казано малко се страхувам от въпросното усещане - дали ще бъда готова да го посрещна? А извисяването за мен е нито повече, нито по-малко от това:

Да се извисиш означава да надскочиш себе си, околните, да се противопоставиш на цялостната концепция за съществуване, да не те вълнуват дребните неща и проблеми, да не те вълнува нищо, влизаш в друго ниво на усещане.

# 65
  • Мнения: 7 474
Когато детето ми се усмихне и ми каже, че ме обича. Когато мъжът ми ми каже, че не може да живее без мен... - това са миговете, заради , които си струва живота - малки, кратки, но прекрасни. Тогава се чувствам извисена, защото знам защо живея.

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 12:03 от L е о

# 66
  • Мнения: 2 161
Лео,когато ям от тортата ти така се извисявам,че даже не ми пука за килограмите.

# 67
  • Мнения: 3 835
Лео,когато ям от тортата ти така се извисявам,че даже не ми пука за килограмите.

Най-накрая разбрах, защо не мога да се извися. Не съм яла от тортата на Лео. Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 10 758
Лео,когато ям от тортата ти така се извисявам,че даже не ми пука за килограмите.

Най-накрая разбрах, защо не мога да се извися. Не съм яла от тортата на Лео. Crossing Arms
Пак си противоречиш.
Виж си заглавието на темата.

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 12:39 от La Bomba

# 69
  • Мнения: 620
Е върховно удоволствие в духовен смисъл не е ли именно блаженството? Thinking
Поне аз така го разбирам....

А едни определено извисени люде му викат НИРВАНА на това състояние,но доколкото съм чела много трудно постижимо е...за съжаление Confused Rolling Eyes

Нещото,което би ме накарало да се чувствам по-различно и извисена е ако спася нечий живот.
Правила съм го със собственото си дете,но това си е в реда на нещата.
Другото,което би ме извисило е да успея да прощавам,определено ми е трудно това упражнение...колкото и да си повтарям,че ще бъда НАД обидата....не се получава Naughty newsm78

# 70
  • Мнения: 2 724
Смисълът на живота се крие в малките неща- мила дума, топла усмивка ,приятелска прегръдка...
Доставя ми удоволствие ,когато видя блясъка в очите на милото, и разбера, че аз съм причината...
Харесва ми мисълта ,че мога да помогна на някого .
Харесват ми толкова много неща, и когато те се случват, благодарение на мен ,аз се чувствам извисена .
Тео, искаш примери от живота .
Сещам се за сълзите в очите на Лилибон, сълзи на благодарност от съпричастността на толкова хора ,част от които съм и аз, и ти и много други прекрасни майчета и татковци  Hug.
Примери колкото щеш ,ще си оставя вратичка ,за да продължа разсъжденията си по темата .
Сега ще завърша с част от едно стихотворение:
Аз съм там.
На ръба на безкрая приседнала,
нежна струна в ръцете на вятъра.
Не с очи, а с душата прогледнала,
Пия святост и разлиствам крилата!

# 71
  • Мнения: 3 835
Пак си противоречиш.
Виш си заглавието на темата.

Чети между редовете. Mr. Green И не ми спами темата!

# 72
  • Мнения: 10 758
Пак си противоречиш.
Виж си заглавието на темата.

Чети между редовете. Mr. Green И не ми спами темата!
Не мога, не съм чак толкова извисена Joy

# 73
  • Мнения: 3 835
Сега ще завърша с част от едно стихотворение:
Аз съм там.
На ръба на безкрая приседнала,
нежна струна в ръцете на вятъра.
Не с очи, а с душата прогледнала,
Пия святост и разлиствам крилата!

Благодаря ти, красиво е. И аз ще си оставя вратичка, и ще ти отговоря по-късно.   bouquet

# 74
  • Мнения: 2 952
  Да бе , да ...любовта била  всичко .... химическа реакция бе ...хормонален дисбаланс , това е ....току виж се  влюбиш в  беден и вреден субект...мале си ..... голямо извисяване ще пада .... Mr. GreenАма от друда страна знае ли се ....човек понякога  се обърква ..... току виж  се почувствал извисен от специална цигара да речем...Или изведнъж минал от трабант на лада и от тази любов му пораснали токова големи крила , че  закрил слънцето....та се чудил 'що все му е сянка и кога ще огрее и на неговата улица ....Луда работа е това  човека....няма разгадаване....Викат даже  за психолозите , че те си били най-добрият пациент.....лабиринти разни.....Аз се извисявам  с  шоколад в ръка например  Wink  

Общи условия

Активация на акаунт