смесено хранене

  • 2 244
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз храня смесено вече 7 месеца.Разликата при мен обаче е,че никога не съм имала проблема със сънливото бебе.Моята мома е такава лакомия,че когато е гладна яде и не помисля за сън докато не напълни търбуха.Напълно възможно е на този ранен етап да увеличиш достатъчно лактацията,за да преминете само на кърма.Мисля,че бебчо се засища доста от по-мързеливото сукане от шишето и просто за следващото хранене не е достатъчно гладен(следователно амбициран) за да суче активно и затова заспива.Решението е да започнеш постепенно да намаляваш добавката от АМ,ще видиш като остане малко по-гладен как ще си суче и няма и да помисля за спане.Започни да намаляш постепенно,с по 10 мл. през 1-2 дни.Така както описваш,ми се струва,че не е като да нямаш кърма,така че сигурно бързо ще се увеличи.Задължително е първо да кърмиш,на всяко хранене и след това давай добавка.
Сега сигурно ще ме попиташ като я знам теорията толкова добре защо продължавам да храня смесено?При мен проблемът е лакомията на беба.Още от новородена иска да суче само силна,обилна струя.Когато струята намалее,започва да се дърпа и неиска да стои на гърдата повече.Опитвала съм какви ли не начини,не и не.Никога не е дочаквала повторното потичане на млякото.А когато се пусне от гърдата се започва здрав реееев докато не си получи и шишето.Та така...

# 16
  • Мнения: 545
И ние сме в подобно положение - сънливо бебе, недостатъчно кърма.

Задължително е първо да кърмиш,на всяко хранене и след това давай добавка.
Аз така процедирам - първо кърмя, от двете страни по 10-25 минути (докато пусне сама). След това, ако покаже симптоми, че не й стига, правя добавката от АМ. Интересното е, че при нощното хранене кърмата обикновено й стига.
След като приключим с кърменето и добавката цедя двете гърди около 15-20 минути (общо) - понякога "пускат" 5-10 мл. друг път до 40 мл. (и то вечер). Понякога цедя и преди да се събуди за следващото хранене, ако е минал 1.5 ч. от последното цедене - така дори да не й стигне кърмата от гърдите й давам първо изцедената (колкото се е събрала), после АМ.
Освен това за стимулиране на лактацията закусвам овесени ядки с орехи, сушени кайсии и плодов сок, пия чая за кърмещи майки на Хип и вземам едно хомеопатично (предписано от лекар).

# 17
  • Мнения: 873
Херелина,моето бебе е с един месец по-голямо от твоето и не е сънливо,ами си е лакомия Wink но като ми намаля кърмата,след опитите да я увелича(малко от тях успешни),започнах да правя следното:сутрин кърмя и като се наяде доизцеждам,преди обед-същата процедура.следобед пак си я кърмя и като видя,че не и стига-дохранвам с кърма от хладилника.ако до вечерното хранене е изяла всички запаси от хладилника,давам АМ.нощем пак кърмя.ако спи и пропусне някое ядене-изцеждам и запасявам в хладилника,та да може да се събира и по-рядко да се налага да давам АМ.не мога да я кърмя на всеки час Naughtyне съм от тези,които са съгласни бебето да им виси постоянно по гърдите,за да им увеличи лактацията Crossing Arms.обичам много детето си и го кърмя,за да е сито и здраво,а не да се правя на веселата майка-кърмачка,която ще кърми,докато навърши 18 години.изчетох много съвети от форумките и накрая намерих своя начин.наистина послушай вътрешния си глас Hug

# 18
  • Мнения: 4 546
благодаря ви отнова на всички   bouquet
засега предлагам цица преди всяко хранене, но ако е много гладен много бързо се ядосва, че е тредно да захапе и не става. тогава се цедя.
между храненията не се цедя, защото заради коликите иска много да го гушкам. и така и така е в мен, давам цица. и да не яде - поне да свиква да стои на гърда и да посуква. още не ми стиска да го пробвам само на кърма.
ще пиша след няколко дни какво е развитието

DoGma_PrObe , няма да те питам  Simple Smile като бях бременна си мислих едва ли не, че само от мен си зависи дали ще кърмя или не и почти всичко се решава с висенето на гърдата. ама съм си правила сметките без кръчмаря  Wink

# 19
  • Мнения: 4 546
ето ме пак. и пак не съм много наясно какво правя  Tired
значи, давам на бебчо да суче от двете гърди преди всяко АМ, с изключение на едно следобедно хранене, когато сме на разходка и едно нощно, защото въпреки, че мрънка да яде е прекалено заспал, за да си направи труда да суче. /в това отношение има малък напредък, преди 2 дни и на предното хранене спеше./ държа го докато пусне сам гърдата /което се случва по-рядко/ или докато така заспи, че с топ не мога да го вдигна /което се случва по-често/. обикновено поне по час виси на гърдите ми, понякога и по 2. давам гърда и между храненията, ако е крив. след като е сукал, обаче, си изяжда цялата доза АМ , а аз от гърдите почти нищо не мога да изцедя и си мисля, че все пак яде от мен. може да си е увеличил дажбата.  Rolling Eyes
първия ден, след като започна да суче, се изцедих пробно суринта и изцедих 60мл, вчера - 40. възможно ли е да е защото вчера ми дойде М?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 734
Ти усещаш ли дали гълта като е на гърдите ти?Неможе да се сбърка сукането когато тече мляко и бебо гълта и сукането когато само си джвака.Аз лично бих го махала от гърдите когато започне да заспива и се вижда,че суче само като залъгалка.Щом изцеждаш,значи има кърма.Имай предвид,че бебето обикновено изпива двойно повече от това,което успяваш да изцедиш.Засега нещата ми се виждат наред,пиши по колко АМ му даваш и намаляваш ли постепенно дозата?
А на мен лично кърмата ми намалява преди да ми дойде М и след първите 1-2 дни отново се увеличава.

# 21
  • Мнения: 4 546
ами в началото вече яде лакомо и се чува как гълта. но това е за кртко. после не мога да разбера дали гълта, дори и да не спи  newsm78
АМ не му го намалям засега. предлагам му по 120, а той яде различно - от 90 до 120.  newsm78 да му давам 60 ми се вижда малко  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
Защо не започнеш да му даваш по 100?

Общи условия

Активация на акаунт