Стара Загора - 34 - Спиралата на успеха

  • 12 308
  • 281
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 48
Извинявам се, че се намесвам, защото съм от скоро тук и може и не е моя работа да пиша по тази тема, но като чета какви си ги пишете и не е сдържам. Както виждам си пишете от доста време, споделяте и си помагате. Вие наистина сте се превърнали в семейство и както в едно семейство, не може да се мине без разминаване на мнения и различни гледни точки. И точно както при семейството, нещата се оправят когато всяка една от страните се опитва да разбере събеседника си без да ги критикува предварително. След толкова дълго приятелство по между си ще е жалко да се изпокарате. Все пак сте възрастни и разумни хора, а такива хора винаги намират общ език. Не се излагайте и си стиснете ръцете.
Извинявам се отново, ако смятате, че не е моя работа да се мешам.

# 241
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Били, щом е написано тук и можеш да го прочетеш значи е и твоя работа. Както спомена Таткото на Ива и новите потребители също участват в проблема, най-малкото с това, че влизайки тук с желание да потърсят контакт със съграждани на тяхната вълна, намират една даля грачещи пернати животни.

# 242
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 880
Jade,и на мен не ми се понравиха новите промени.Да не говорим,че в началото даваш детето си за по няколко часа на ясла и няма кой да те търпи да ходиш на работа само за по 2-3 часа докато дечко свикне.Малкият тръгна началото на октомври и му трябваше около месец да се приспособи.Моята шефка дори се опита със заплахи да ме накара да върна майчинството за октомври месец 2006г.Дори ме накара да взема бележка от яслата откога детето я посещава.Добре,че заведущ яслата написа изрично,че адаптационния период е до 180 дни като през него детето посещава яслата за няколко часа.
Та като ги мислят промените-никой не те пита.Приемат си ги и това е.

# 243
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Jade,и на мен не ми се понравиха новите промени.Да не говорим,че в началото даваш детето си за по няколко часа на ясла и няма кой да те търпи да ходиш на работа само за по 2-3 часа докато дечко свикне.Малкият тръгна началото на октомври и му трябваше около месец да се приспособи.Моята шефка дори се опита със заплахи да ме накара да върна майчинството за октомври месец 2006г.Дори ме накара да взема бележка от яслата откога детето я посещава.Добре,че заведущ яслата написа изрично,че адаптационния период е до 180 дни като през него детето посещава яслата за няколко часа.
Та като ги мислят промените-никой не те пита.Приемат си ги и това е.
Абсолютна недоумица и това е!
Аз обаче друго се чудя. Ако не работиш и си дадеш детето на ясла как става ясно, че си го направил? Доколото ми е известно, майчинството се плаща от НОИ (поправете ме ако греша), много бих се учудила, ако са успели за толкова кратко време да си организират системата така, че да имат информация за постъпващите на ясла деца.

# 244
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 880
Абсолютно си права-плаща се от НОИ.НО информация за изплащането подава фирмата,в която работиш.А сега е задължително  да представиш декларация пред работодателя,че детето ти не посещава ясла.И тъй като града е малък,а не всички хора са добронамерени все може да се намери някой,който да подшушне на шефа,че детето ти е в ясла.
Имам позната,която  декларира пред фирмата/софийска/,от която получава майчинство,че детето и не посещава ясла.В същото време работеше в друга фирма/старозагорска/ без осигуровки и си вземаше хем заплата,хем майчинство 180 лева,хем детето и посещаваше ясла.

# 245
  • Мнения: 753
Защо тогава на мен ми казаха от НОИ, че щом съм започнала работа а детето ми на 11 месеца нямам право на майчинство, и не е още на ясла?

# 246
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Имам позната,която  декларира пред фирмата/софийска/,от която получава майчинство,че детето и не посещава ясла.В същото време работеше в друга фирма/старозагорска/ без осигуровки и си вземаше хем заплата,хем майчинство 180 лева,хем детето и посещаваше ясла.
Много умно! И аз бих го направила, ако можех и ми се налагаше. На абсурдни правила- абсолютно пренебрегване!
И никакви угризения на съвсестта не бих имала.

# 247
Вижте, не смятам, че някой ми дължи извинение. Просто понякога изпадам в недоумение какво става. И понякога нищо не разбирам. Това се случва даже достатъчно често.
Смятам, че е време да се срещнем всички! Довечера! На Бирхалето в 19:30. Аз поне ще съм там! Ако имате други идеи за мястото - свиркайте! Но по-навреме! Да има хапване, защото Злати е на село, а аз съм некадърен готвач!

# 248
  • Мнения: 449
Днес е вторник...малко вероятно Peace

# 249
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Смятам, че е време да се срещнем всички! Довечера! На Бирхалето в 19:30. Аз поне ще съм там! Ако имате други идеи за мястото - свиркайте! Но по-навреме! Да има хапване, защото Злати е на село, а аз съм некадърен готвач!
На мен ми се вижда добра идея и за Бирхалето съм съгласна. Само дето съм си записала час за козметик и не зная дали ще ме пуснат до 19:30.
Августиньо, вторник е хубав ден за едно Бирхале  Grinning

# 250
  • Мнения: 48
Силно се надявам да се разберете. Много ми се иска тона във форума да е приятелски  Hug

# 251
  • Мнения: 449
Окончателно няма да дойда. Отивам в Маджерито на помен 15 години на баба ми, на която съм кръстена. Ако се видите-приятно изкарване Hug

# 252
Добре де! Няма да си говорим за сериозни теми на по бира. Просто да си поговорим. Явно има полза. Всъщност аз казах часът съвсем напосоки. Аз май и след 19:00 ще съм там. Който иска - да идва. Но ако закъснеете, ще видите от мен едно голямо бирено шкембе. Като прекаля с бирата много ме бива да се правя на германски турист.
Дидо! Не се скатавай, моля те! Вземай жената, децата и камиона и идвайте!

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 17:31 от Таткото на Ива

# 253
  • Мнения: 1 343
Здравейте, в малкото си свободно време да си кажа мнението за "Маргаритка" ДЯ .
Бях много доволна - бях защото Денис вече не ходи на ясла.
20 деца в група от които 10 са с вирусна пневмония .
2 пъти подред . Майка която ми се хвали, че праща сина си след като му даде в 6 часа антибиотика и други подобни както и повторното лежане в болница след като за три месеца повторихме пневмонията и лежахме в една стая с майка и детето й което беше с Денис в една група ме принудиха да го отпиша и да си намеря жена да го гледа. Предпо4етох парите за лекарства да ги дам на баба и да започна работа .
Денис пак си се среща с вирусите , но не е така обстрелян както примерно в една група с 20 деца на куп.
Разбирания разни аз пробвах и двата варианта и за себе си реших с яслата ДО ТУК . Живот и здраве на 3-4 години може и да тръгне на градина.

# 254
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 368
До сега нямах нет...без малко да не разбера за срящата Twisted Evil ама като не ми звъните е така Twisted Evil
Айде ся и тока спря....

Общи условия

Активация на акаунт