Стара Загора - 34 - Спиралата на успеха

  • 12 282
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Аз пък вече имам ток и нет  Twisted Evil
Аз лично Слави мисля да го пускам на градина чак....до тогава ще си взема жена, че аз ще тръгвам на плантацията Crazy

# 271
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
даа мургави туземци......е и аз съм сред комплексирани индивиди, които ми обясняват че едно от задълженията ми сутрин да сервирам на всеки кафе и ако на някой не му стигне да му направя още едно - разяснено ми беше че това е едно от най-главните ми задължения....
аз гледах като пън и казах че за съжаление не съм наета за сервитьорка...
Стига бе!
Нека позная - г-н Импотентен песимист или г-н Сейфти котарак... или пък моят любимец "Червото"?
Не ми казвай, че е "Червото", знаеш какви топли чувства питая към него Mr. Green

# 272
  • Мнения: 753
Импотетния Вечен Песимист, нали знаеш че съм му 'любимка'....чакам те с нетърпение....

Хера, каква плантация?....

# 273
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Хера, каква плантация?....
Излез то тези сайтове... Mr. Green
На работа бе...на плантацията Crazy....в офиса.

# 274
Таткото на Ива Ходих при все що видях инспектор в НОИ и едната ми казва :
Промяната е текстова не смислова за да се уеднаквят двата текста от КСО и КТ защото са различни. Шефа им каза : Тръгне ли на ясла спират майчинството а ако разберат че има нарушение се връща ползваното в троен размер.
И след великите глупости тук реших да звънна в НОИ София Simple Smile От където най - любезно ме информираха че става дума точно за ясли и детски градини където се заплаща такса от родителя или нормалните детски ясли.
При счетоводителката на моя мъж в разясненията които получават за промените и прилагането на закона пише :
Под детски заведения да се разбират - Детски ясли и градини на пълна или не пълна държавна издръжка и такива за които се плаща месечна такса от родителя / настойника.

По-добре е да се насочат към тълкуване не на думите "Детско заведение, а на "настаняване". Вие настанявате ли си децата там? Естествено, че НОИ така ще го тълкуват. Естествено, че работодателите така ще го тълкуват. Но пък един кадърен адвокат как може да им разтълкува "осъждане на държавата"  и на тях... С една подписка мисля, че това може да се предложи на тълкуване пред съответна съдебна инстанция.
Според мен също текста е паднал, защото вече има купчина фондации, които на тяхна издръжка (а не на държавна) поемат настаняването на деца по домове, седмични градини и ясли. Насочени са основно към работата с... познааахте -малцинствата. И едно точно определено в частност. И смисъла е, че вече не само държавата издържа такива деца, но и в двата случая идеята е , че родителите са се отказали от отглеждането им. Коието в нашите случаи е меко казано... невярно.

# 275
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Хера, каква плантация?....
Излез то тези сайтове... Mr. Green
На работа бе...на плантацията Crazy....в офиса.
Тигърчето вероятно си помисли, че ще ни ставаш колежка, защото тук се шегуваме, че сме по цял ден на плантацията -> TEЦ на английски е TPP (Thermal Power Plant-ация) Mr. Green

# 276
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Хера, каква плантация?....
Излез то тези сайтове... Mr. Green
На работа бе...на плантацията Crazy....в офиса.
Тигърчето вероятно си помисли, че ще ни ставаш колежка, защото тук се шегуваме, че сме по цял ден на плантацията -> TEЦ на английски е TPP (Thermal Power Plant-ация) Mr. Green
Ааааа сакън...в гнездото на змиите не идвам Twisted Evil

# 277
  • Мнения: 1 343
Личните съобщения са за това за да са лични Crazy Не се публикуват във форума. - Хера

Това е ЛС до мен от януари Simple Smile Има цяла тема в Майки бъдещи и настоящи.
За настаняване Simple Smile Ще ви е смешно но ми казаха : Е то там нали ползва легло ... Храни се , преобли4ат го следователно е настанено Simple Smile
Другото което ми казаха беше от самата ясла Simple Smile и то е ЧЕ НЯМАТ ПРАВО ДА ЗАПИСВАТ ДЕЦА ЧИИТО РОДИТЕЛИ НЕ РАБОТЯТ ИЛИ СА В МАЙЧИНСТВО !
Втрещих се но самата директорка ми го каза . Това което аз направих беше че попитах пращат ли някакви справки в НОИ за имената на децата казаха ми засега не и аз си написах декларация и го пуснах.
Друг е въпроса че да си го бях държала в къщи Simple Smile  Mr. Green Whistling

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 10:00 от Хера

# 278
  • Мнения: 1 343
Аааааааааа и другото беше че има предложение майчинството на майки с деца настанени в ясла да не се спира а да се дава направо на яслата Simple Smile

# 279
  • Мнения: 326
Какви са цените в Ст.Загора за гледане на дете от жена? И аз мисля да мина след известно време на този вариант. Една позната плаща за почасово гледне 2 лв. на час, но тя оставя малкия само по 2 пъти в седмицата за по 2 часа. Интересно ми е как вървят цените за цял ден newsm78

# 280
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Какви са цените в Ст.Загора за гледане на дете от жена? И аз мисля да мина след известно време на този вариант. Една позната плаща за почасово гледне 2 лв. на час, но тя оставя малкия само по 2 пъти в седмицата за по 2 часа. Интересно ми е как вървят цените за цял ден newsm78
Имам позната с детегледачка...ама тя има близначки...дава и 300лв.

# 281

Общи условия

Активация на акаунт