Какво правихте когато....

  • 3 538
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 891
Молех се, да не ме хване в аснсьора и си представях, че ако стане, ще ме нападнат милиони хлебарки, идващи от шахтата  Sick

# 46
  • София
  • Мнения: 1 105
И аз имам хубави  спомени от онова време. Като цъкнеха тока, сядахме с нашите в кухнята и баща ни ни разказваше разни истории от неговото детство. Беше много хубаво. С брат ми не смеехме да мръднеме. Помня също, че  по телевизията даваха "Разкази с неочакван край" и точно преди да дойде неочаквания край, тока спираше. Все не можех да ги догледам. Но беше хубаво. Сега няма такива моменти, поне в моето семейство.

# 47
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
имахме една дебела , червена свещ и по средата се събираше течен восък . Топехме си  нещо в него и после си капехме червени капки по ръцете Sick и си правехме червени пъпки, представяхме си , че сме болни от шарка!!! Mr. Green
и ние си имахме акумолатор и си пускахме един малък телевизор,ако не се лъжа се казваше Юнга newsm78
много ме беше страх да не остана в асансьора , и затова се катерех по стълбите до осмия етаж, всеки път , за по-сигурно!!! 
ОБщо взето имам хубави спомени от онова време...
НО вчера , изведнъж спря тока в целия блок , и се видях в чудо!!! Тъкмо щях да топля яденето на дребните, пералнята работеше, готвех за следващия ден Rolling Eyes....ми , не ми стана весело , както , като бях малка...

# 48
  • Мнения: 3 521
С двете ми най-добри приятелки ходехме да "засядаме" в асансьора Rolling Eyes. Взимахме фенерчета, карти, едно старо одеало, солети и Зрънчо и малко преди да дръпнат шалтера се качвахме в асансьора и се возехме докато спрем между етажите...много весело беше Laughing

# 49
  • Мнения: 2 891
С двете ми най-добри приятелки ходехме да "засядаме" в асансьора Rolling Eyes. Взимахме фенерчета, карти, едно старо одеало, солети и Зрънчо и малко преди да дръпнат шалтера се качвахме в асансьора и се возехме докато спрем между етажите...много весело беше Laughing

Не ви ли беше страх от бубите?

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Амииииии... бях студента. Таман се бях запознала с мъжа ми. И като нямаше ток, влизахме в банята... Другото е ясно Wink
По едно време отмалявахме и си посядвахме на 1 стол (дървен). В последствие последния яко "цъфна" от влагата, но либоф, либоф... к'во да правиш.  Laughing

# 51
  • Мнения: 289
С брат ми си лягахме, а майка ни ни четеше книги Simple Smile))

# 52
  • Мнения: 3 830
Говорехме си в тишината и беше готино  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 3 521
Не ви ли беше страх от бубите?
Тогава нямаше от тия агресивните кубински Mr. Green...беше си готино.

# 54
  • София
  • Мнения: 15 469
Лампи, захранвани с акумулатор. Мъжът ми беше направил цяла инсталация у нас - навсякъде, даже и в тоалетната светешe...

И у нас беше същото, имахме малки крушки, свързани с акумулатор навсякъде с ключета за светване и гасене , да не се изтощава акумулатора.Също и телевизорчета "Шилялис" към акумулатора.Иначе, като спреше тока се накачулвахме всички на акумулиращата печка, защото само там беше топло.И досега ,като ремонтирам, тегля разни жички от всякъде и крушки има тук там.

# 55
  • Мнения: 154
Помня, че ме увиваха с шубата на татко, той мърмореше и псуваше. Аз питах кога ще пуснат тока, а татко ми казваше "преброй до еди-колко си и ще го пуснат". Аз започвах да броя, а той ме караше да броя по-бавно. Друго не помня.

# 56
  • Мнения: 2 978
Точно по тази тема си говорихме онзи ден с една позната.
Тогава бях малка и с брат ми гледахме къде ще светне първо из София. При майка и татко от 15ет. се вижда почти цяла София и е много красиво.

Какво правехме? newsm78 Говорехме си с мама, карахме я да ни разказва за родата..баби и пра- тем подобни Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 461
Rolling Eyes Само аз ли не помня? Rolling Eyes

Не бой се, и аз не помня много!  Mr. Green Тогава съм била някъде 3-4-ти клас. Помня, че по телевизията даваха "Костенурките нинджа" и хич не обичх да ми спират тока по това време точно. А, и освен това като бях по - малка все се чудех няма ли кой да се сети да спести малко ток през лятото, че да има за зимата Embarassed Мама така и не успя да ми обясни разбираемо, все си мислех, че големите са глупави. Laughing

А, помня също, че вуйчо ми ни плашеше мен, брат ми и братовчедка ми с индекса на инфлацията, ние мислехме, че е някакво чудовище, пък на тъмно съвсем ни беше страх! hahaha

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
За мен пък бе кошмар! Живеехме на 16 етаж  -отначало бремена 40 се качвах,ако няма ток. След време  взимах разстоянието  с бебе и,, части,, от количката .тогава бяха доста големи. Спирането на тока водеше и до спиране на вода,помпите не работеха и парното също.  а за купонната система ,която бе тогава  за прах за пране  ,за 2 броя бананова каша на месец-съжалявам,но от моята камбанария не виждам романтика.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 242
Мечтаех си пред прозореца и гледах белеещия се сняг навън... беше ми хубавичко и уютничко, всичко беше възможно....
Искааам пак режим!

Общи условия

Активация на акаунт