Дуфастон?

  • 27 659
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 290
Кой лекар във Варна прави успешна фоликулометрия?

Отиди при д-р Сариев в Майчин дом.

# 46
Здравеите нова съм но мисля че мога да помогна спрямо Дуфастона.Казвам се Ваня имам момиченце на 5 и се опитвам да збременея отново но не се получава  на  мен също ми  изписаха Дуфастон и ми казаха да го пия 5 дена по 2хапчета  и после да чакам 5 дена ако не ми доиде да отида пак на проверка. Явно на всеки се изписва по различен начин и все пак трябва да се направи колсултация с лекар как и по колко да се приама Wink

# 47
Аз от скоро пия това толкова прочуто лекарство ако така може да се нарече но следкато четя всички коментари за Дуфастона и се обеждавам че всеки един лекар си прави каквото поиска и но тъпкат със лекарства и ние нали сме изпаднали малко или много в някаква лека депрасея сме готови да приемем всечко каквото ни изпишат.Моито дете е на 5 г и да е живо и здраво сега се опитвам да забременея вече 4 месец и нестава ходя при моита лекарко но резултат няма . Но сама се подкрепям и знам че някои ден ще стане .Дана всечки които искаме да имаме по още една детенце или по едно поне един ден да се похвалим и да зарежим всички лекарства  bouquet  bouquet  bouquet

# 48
  • Мнения: 740
Дуфастон за пет дни? Кои пет дни?
Каква проверка?
А доказана ли ти е овулацията с фоликуметрия?
Можеш ли да поясниш?

# 49
  • Мнения: 82
Stelliana, на теб правил ли ти е този лекар фоликулометрия? Имаш ли някаква представа какво представлява това изследване? Какво се прави, колко дни?

# 50
  • Мнения: 290
Това не е точно изследване.
Той ще те извика в определни дни от цикъла и ще проследи на УЗИ как се развиват фоликулите.
Ще види как растат фоликулите и съответно ще ти каже кога би трябвало да настъпи момента на овулация.

Отиди при него.По принцип присърце възприема нещата, отношението му е добро и аз поне от личен опит съм останала с впечатление,че разбира от фоликуметрия. Simple Smile

# 51
Здравейте,
Казвам се Ивелина на 25 год. от Варна Simple Smile.Има следният въпрос аз вече пих дуфастон в продължение на 3 месеца ,а сега си мисля дали има натрупване от дуфастона,колко време след приема му действа,по-принцип съм с  нередовен цикъл и сега незнам какво да очаквам.
Благодаря Ви предварително.

# 52
  • Мнения: 4 306
Моят опит показва, че няма натрупване. Действа само за конкретния цикъл.

# 53
  • Мнения: 1 335
 iv_Doncheva, Дуфастон-ът не се натрупва. Очаквай да е по-редовен следващите няколко месеца, после пак старата песен. Ха дано да бъркам

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Моят опит показва, че няма натрупване. Действа само за конкретния цикъл.

И при мен е така.

# 55
  • Мнения: 583
утрогестанът дали се натрупва???
ако трябва да го пия другия месец пак...всичко ми обърна наопаки...

# 56
  • Мнения: 4 324
k_t утрогестана и той е прогестеронов препарат и също като дуфастона не се натрупва.

# 57
  • Мнения: 9
аз пия Дуфастон по схема от 11ден до 26 ден за РЕГУЛИРАНЕ НА ЦИКЪЛА, за да стане на 28 дни. лекарката ми каза, че като го спра на 26 ден ще ми идва на 28, т.е. 1-2 дена по-късно. миналия месец беше точно така. (и цикълът ми стана по-дълъг и адски обилен, но ми казаха, че е нормално, защото имало повече лигавица...)

този месец, обаче, ми закъсня с5 дена и имаше дни, в които мъжа ми свършваше в мен. сега не е цикъл като обикновено, а розово течение. не знам защо е така?  newsm78 вместо да е силно, както винаги е слабо, а и ми закъсня много, а уж трябва да ми регулира цикъла. много ми е объркано!  #Crazy  дали е възможно да има бременност?  Дуфастона напълно ли спира офуто? (понеже ми е за регулиране на цикъла не са ми правени изследвания за овуто)възможно ли е да се измести овуто по-късно или по-рано?

# 58
  • Мнения: 4 324
orhideia_K направи тест за бременност, щом имаш закъснение. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт