Имам два проблема

  • 2 589
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 263
Цитат на: N_A_D
Скъпи мами, моля помогнете със съвет!
Колкото и да не ми се искаше бебока се научи да заспива на ръце и сега не иска да заспива сам в креватчето си. Ако го оставя започва силен рев. Посъветвайте ми как да се справя с тази ситуация и дали не е късно да го отуча - на 3 месеца е.


Като го приспиш на ръце и го оставиш в креватчето му, плаче ли? Ако не плаче не виждам какво толкова фатално има в това да го приспиваш.

Другото което ме тревожи е, че от около седмица насам не спи спокойно през ноща-буди се на час и половина и понеже от около месец не го храня през ноща, го наливам с вода. Дали не греша като му давам вода-тази нощ е изпил около 0,5 л-нормално ли е това.
МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ КАКВО ДА ПРАВЯ[/quote]

Факта, че даването на вода не оправя положението говори, че трябва да опиташ с други неша да приспиваш детето. Според мен едно бебе на три месеца да пие по половин литър вода вечер не е нормално. Сменяш ли му памперса? От толкова много вода сигурно чишка много и влажния папмерс може да го дразни. В колко часът му е последното хранене на бебето? Дъщеря ми е на три месеца също и последното и харенен е в 12, а следващото към 6 сутринта. Спи спокойно. Опитахме се да махнем яденето в 12 но се събужда гладна и за това го върнахме. Като плаче свива ли си крачетата и стиска ли ръцете в юмрук? Ако да, то има колики и те го будят.

# 46
  • Мнения: 6 315
Цитат на: new*
Въобще не искам да влизам в спорове тука, още повече че познавам Тони и имам положително мнение за нея.
Само искам да кажа, че това бебе реве от глад и по-добре вместо да го наливат с вода, да му дадат мляко да пие и тогава да си заспи спокойно. Бебетата незнаят, кога е ден и кога е нощ и това го пише във всяка една книга за бебета - не правят никаква разлика между деня и ноща. Докато си направят режим, минават поне 3-4 месеца. Повечето бебета сами се отказват от нощното хранене, но не и на първия или втория месец. Не мъчете децата си, само защото мислите, че трябва да го "научите на ред" още на такава възраст. Когато е гладно го боли коремчето и въобще не му пука, колко е часа.
Моето бебе се отказа само от нощното хранене, когато стана на 4 месеца. А сега, почти на 11 месеца, пак от време на време иска да пийне млекце по някое време през ноща. Казвам - от време на време, а не системно. Отдавна сме забравили, какво е да ставаш посред нощ, да храниш бебе. Но... имаше и такъв период.


С две ръце подкрепям! Не е нормално бебенце да изпие половин литър вода през нощта ей така от жажда!

# 47
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Margarita
Не е нормално бебенце да изпие половин литър вода през нощта ей така от жажда!

никой не казва, че е нормално, а само, че най-вероятно не е от глад
организмът на бебето свиква да не се храни през нощта точно за три дни
тоест нощи
всичко останало е останал навик да се буди, който не за дълго изчезва

Н_А_Д - къде си ? хайде кажи какво стана с бебето .... минаха два дни вече Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт