Осигурявате ли се на реалната си заплата

  • 4 091
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Sofia
  • Мнения: 926
В момента си търся работа и това ми е едно от условията - да ме осигуряват на реална заплата. Досега ме осигуряваха на минималната. В конкретния случай бих избрала 500 на пълни осигуровки, защото съм на мнение ,че всичко трябва да е изрядно, заплата, отпуск, болнични и т.н. Защото когато ми се наложи да взема болнични, майчинство и т.н няма да получавам 100лв ooooh!
Скоро отказах работа, на която ми предложиха доста добра заплата, при осигуровки на минимална. Може и да съм сбъркала, но в момента не мисля така.

# 62
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какво трябва е едно, а какво в дествителност е- е съвсем друго...
Скоро при нас дойде народен представител, които искаше да пазарува без ДДС! #Cussing out
Колкото до болнични и майчинство- коректните фирми дори и да не осигуряват върху пълната заплата, като се наложи изплащат реалната сума, която би трябвало да получи служителят Peace
Мале, "изяла" съм половината букви...

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 16:51 от Рени

# 63
  • Мнения: 10 631
Колкото до болнични и майчиство- коректните фирми дори и да не осигуряват върху пъната заплата, като се наложи излащат реалната сума, която би трябвало да получи служителят Peace
Така е - предишният ми работодател ми изплащаше сумата от "черната каса" през цялото ми майчинство, дори премията за Коледа и Осми март си получих.
Сегашният си ми дава сумата, за която сме се уговорили независимо дали съм в отпуск или болнични.

# 64
  • София
  • Мнения: 589
На реалната въпреки че лошо ми става само като видя фиша  #Cussing out.И всички бонуси които получавам и тях ми облагат а там е катастрофа  #2gunfireЗнам че така трябва да бъде ама не знам къде (в кой джоб отиват)  newsm78.Защото аз здравна помощ не ползвам но ми се наложи скоро да повикам линейка и ме накараха да им се моля за да дойдат.А да не говоря за другите неща , знак поставен за винетка на път който моста над реката беше паднал и за да минеш трябва да преплуваш.И това от години е така.Винетка + данък плащаш  newsm78

# 65
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
На реалната ме осигуряват

# 66
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Работодателя ме осигурява на реалната.

# 67
  • Мнения: 1 922
Колкото до болнични и майчинство- коректните фирми дори и да не осигуряват върху пълната заплата, като се наложи изплащат реалната сума, която би трябвало да получи служителят Peace
И това го разбираш след първия болничен.

# 68
  • Мнения: 4 300
Хмз. За майчинството наскоро си играх да смятам че трябва да си работил най малко 3 години, за да може сумата на внесените осигуровки да покрият майчинските. Не претендирам за кой знае каква точност, но след като работодателят така и така възнамерява да ти даде тези пари на ръка защо тогава не ги внася коректно? Определено ще му излезе по евтино, даже и 3 години да си работил при него. Хем освен майчинството ще се считат и за пенсия внесените осигуровкиnewsm78
Честно казано не съм чувала за някой, който дава болнични на ръка, но не се и интересувам много много.
Осигуряването на реалната заплата дава и по лесен достъп до кредит, или поне до такъв с нормална лихва.

Между другото таванът на пенсиите не е кой знае колко зле в момента- върти ми се около 450 лв в ума.

# 69
  • Мнения: 6 993
На реалната ще ме осигуряват, като почна след няколко дни.
И здравна помощ си ползвам...и майчинството смятам да си ползвам след година -две. Crazy
А това за кредита не го знаех, Рокси, но звучи обнадеждаващо Wink

# 70
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
...но след като работодателят така и така възнамерява да ти даде тези пари на ръка защо тогава не ги внася коректно?
Причини много и различни.
Първата и най-близка до ума е, че доста голяма част от дейността му не се води на хартия.
Друга, че те иска up & running и по тоя начин си връзва нещата.

# 71
  • Мнения: 4 300
Въпросът беше риторичен, момичета Mr. Green

# 72
  • Свиленград
  • Мнения: 269
ДА, работя във фирма,която няма как да си укрива данъците. ТА ме осигуряват на реалната ми заплата! Sad

# 73
  • Мнения: 2 577
На реалната ме осигуряват
и мен  Peace

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 702
И аз бих избрала да ме осигуряват на реалната заплата. Не от идеализъм или от филантропия. Изобщо не биха ми били излишни парите, които потъват в бюджета, по-скоро факта дали внася пълните осигуровки или не ми дава представа за самата фирма, за нейното качество. Както работодателят, гледайки моето CV, си съставя мнение за мен, така и аз, като кандидат, си съставям мнение за работодателя И от това. А също и от размера на публикуваната обява за работа, това дали е на чужд език, външния вид и съдържанието на фирмената уеб-страница.

Навсякъде по белия свят работодателите внасят осигуровките на служителите си и не се скатават. Предпочитам да работя за някой, който няма много да наваксва.

Общи условия

Активация на акаунт