"Писмо", което ме накара да се замисля!

  • 7 699
  • 164
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 370
Айде да оставим настрана изхвърлените хартийки, бутилчици, остатъци и т.н. отпадъци.
Аз имам такова питане-ако се опитаме да върнем индустрията и технологиите назад-знаете ли какво значи това? Я се опитайте да си представите, че трябва да закрием, примерно, АЙБИЕМ-щото там сървъри, компютри, енергия, принтери, хартия се харчи.....и каквото се сетите.
Или , да речем, някой завод, който изхранва хиляди семейства. И какво?
Пак ли към пещерната епоха трябва да се върнем?

# 76
  • София
  • Мнения: 6 743
ИЛи те кара да се замислиш или не.
Исках да пиша по темата, да изкажа мнение, но като виждам поредния разразил се спор  Tired се отказвам  Peace

# 77
  • Мнения: 3 271
ИЛи те кара да се замислиш или не.
Исках да пиша по темата, да изкажа мнение, но като виждам поредния разразил се спор  Tired се отказвам  Peace

И аз така  Tired Всеки път се заричам да не пиша в такива теми, ама пусто като ме глождят реакции тип "к'во ми пука аз няма да съм жив тогава" и "то аз нищо не мога да направя индустрията замърсява повече"...  smile3507

# 78
  • Мнения: 669
Да..Това не е фантазия, а вече реалност. Точно така живеят милиони в Африка. Поне филми по Дискавъри, Анимал планет и др има достатъчно.
За някои мнения  тук, не искам и да коментирам. Naughty Отново се доказва, че човека е най-нахалното, разрушително, алчно и безотговорно същество на Земята.

# 79
  • Мнения: 5 370
ИЛи те кара да се замислиш или не.
Исках да пиша по темата, да изкажа мнение, но като виждам поредния разразил се спор  Tired се отказвам  Peace
Аз спор не виждам, странно, тук даваме различни гледни точки. И, повярвай ми, едва ли някой е тотално незагрижен за показаните в клипа неща.

# 80
  • Мнения: 2 022
Милена, моля те не преиначавай думите ми. Аз също не видях спор, както казва Жосефина. Мнения от рода на тогава няма да съм жив също не искам да коментирам, защото и след 1 милион години да се  случи нещо пак ще ми пука. Това, което е във възможностите ми го правя, дори автомобил не карам и ходя с автобуса на работа. А ти? Проблемите, с които си чешем езиците в момента са горещи още от средата на миналия век и с тях трябва да се занимават политици, корпорации и научни институти. Те самите алармират вече от десетилетия, но поднесено по сух и научен начин не провокира повечето хора да прочетат и да се поинтересуват. Интересно ми е тези, който се замислиха какво правят в момента, продължават да мислят? Или отвориха учебниците по химия да изобретяват безотпадни технологии? Или запалиха двигателя на автомобила да се разходят и да обогатят с емисиите за деня атмосферата?

# 81
  • Мнения: 620
Много е лесно да се каже" И след мен потоп....." то за това сме и на това дередже,но иначе се възмущаваме newsm78.Дали е спам писъмцето или не,все пак посланието не е "Обичай ме-не ме обичай!". За хората с поизтъняли спомени да ги подсетя за един култов "СПАМЪРСКИ" филм- "Лудият Макс" се казваше....та там кое беше най-ценното нещо Rolling Eyes....и да водата наистина един ден ще свърши,колкото и неизчерпаема да ви се струва Confused

# 82
  • Мнения: 6 998
Аз, хм, мисля. Аз съм от по-малките, на които тези неща са им набивани в главата от ранна детска възраст - Капитан Планета, например. Не е имало момент, в който да не мисля за това...Да си пускам водата например да си тече, докато си мия зъбите ми се струва непростим грях ...Голяма част от нещата, които са ми рутина вкъщи, ги върша на тъмно, за да не хабя ток. Събирам си боклука разделно, от както има възможност за това...Не си оставям уредите на стендбай, не пера с омекотители и пр. и пр. Ако някъде нещо объркам в целия процес, започва адски да ме гризе отвътре и да се тормозя Confused
А да отворя учебика по химия и да измисля нещо, не мога, нямам толкоз акъл Laughing Но бях чела някъде как се прави малка слънчева батерия, да захранва едно домакинство. Като се реши най-накрая къде ще живеем, ще вържа инженера да прави слънчева батерия. Sunglasses И без това все гледа нещо да човърка.

# 83
  • Мнения: 1 250
Не ми трябват подобни клипчета, за да пестя вода, електричество, да разделям боклука или да се опитвам да върша нещо екологично-угодно в ежедневието си.
Това имах предвид и аз, но бях по-лаконична.

# 84
  • Мнения: 14 499
Този спам го има в английски вариант отдавна. Както и много други, звучащи апокалиптично...

Не са ми нужни подобни аматьорски прояви, за да се замисля.

 Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 2 623
Може и да е откровен спам, но това
ни чака в действителност за съжаление !
Преди време Ванга беше казала:
" Помнете, че един ден водата ще е
по-скъпа от златото " и определено,
не е знаела що е това СПАМ !
Земята не е бездънна яма, която
може да поеме тоновете боклук и вредни
емисии, които хората така безрасъдно
и целенасочено изхвърлят.
В стремежа си, да съм богат тук и сега
и да не ме интересува какво ще стане,
когато ме няма / мисленето на 90% от
най-големите замърсители - индустриалците/
много по-скоро отколкото си мислим
ще се окажем в подобна на описаната Планета !

# 86
  • Мнения: 2 386
Ама вие сериозно ли?!..

Както вече стана дума преди няколко страници, морската/океанската вода се дестилира с цел получаване на питейна. В дългосрочен план е невъзможно световния океан да изчезне от тази консумация (изключвам екстремните температурни промени, макар че те пък биха довели до разтопяване на ледници, а не до суша).

С това не искам да кажа, че трябва да забравим за чисто моралните си задължения - да пазим природата, да бъдем 'еко-хора' и да мислим за бъдещето.. Казвам само, че описаната апокалиптична картина е ..нереална.
Затова се успокойте.

Пък и като ги гледам тук как всяко средностатистическо семейство използва/изхвърля по около10 пластмасови шишета на ден, защото минералната вода се произвежда в такива (плюс още толкова Кока Кола кен-чета), май е по-добре да преведа идеята и да я разпространя тук...
Големите компании, огромните държави, предприятията..това са основните замърсители, а не как Минка и нейния климатик. Не се хващайте за примера, моля-знаете какво имам предвид.
Все пак ресурсите са общи.

# 87
  • Мнения: 6 713
Това писмо не ме е накарало да се замисля, защото аз за опазването на околната среда се вълнувам от доста време.

Писмото също така е пълно с глупости. Какво означава да няма гори до 50 години  #Crazy newsm78
Да няма вода  newsm78
В условията на глобално затопляне май ще се издавим от вода, а не обратното.

Всъщност незнам дали знаете, но живота на Земята може да бъде прекъснат във всеки един момент, например ако в Земята се забие достатъчно голям по размер астероид, метеорит, който може затъмни небето от прахоляк в продължение на години. И съответно да не остане никакъв живот на Земята.

Така, че аман от такива апокалипсиси.... #Crazy



# 88
  • Мнения: 288
   Глобалното затопляне води до крайности- ту страшни суши, ту наводнения. За съжаление когато има суша, на никого няма да му е по-леко ако знае, че то после ще има пък повечко вода. Наистина има технологии за пречистване на солена вода, но дали ще могат да обслужват населението на цялата земя. И сега има суши, но де ги тези технологии?

# 89
  • Мнения: 2 022
Големите компании, огромните държави, предприятията..това са основните замърсители, а не как Минка и нейния климатик.
Точно това се опитвам да обясня, явно неуспешно. Не е виновен климатика, а завода за климатици -  общо и схематично казано.

Общи условия

Активация на акаунт