"Писмо", което ме накара да се замисля!

  • 7 676
  • 164
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 830
Много ти благодаря, че сподели това с всички нас.   bouquet Важно е и тъжно.
Не ми се иска да го мисля, но промените са започнали вече  Cry Cry Cry

Изпратих го на всичките си познати.

Благодаря!   bouquet

# 136
  • Мнения: 1 910
Ако има енергия, чистата вода няма да е проблем.
Това не значи, че не трябва да я пестим.  Wink

# 137
  • Мнения: 1 910
Напълно вероятно така да стане след години. Ние няма да сме живи, но децата ни и тяхните деца ще бъдат.
Ами какво да направим? Да садим дървета? Аз съм навита Peace. Ще бъде голяма авантюра и същевременно - удовлетворение.

Ок, хареса ми. Айде да направим една кампания. Сериозно!!! То и без това след тези пожари и сечове не е като да няма нужда.
Ако сте сериозни, и аз съм с вас  Peace
То вече има такива кампании, но ще помогне, ако хората се свържат едни с други за по-голяма ефективност.

Кампания наистина има. Вижте тук www.gorichka.net

# 138
  • Мнения: 4 555
Напълно вероятно така да стане след години. Ние няма да сме живи, но децата ни и тяхните деца ще бъдат.
Ами какво да направим? Да садим дървета? Аз съм навита Peace. Ще бъде голяма авантюра и същевременно - удовлетворение.

Ок, хареса ми. Айде да направим една кампания. Сериозно!!! То и без това след тези пожари и сечове не е като да няма нужда.
Ако сте сериозни, и аз съм с вас  Peace
То вече има такива кампании, но ще помогне, ако хората се свържат едни с други за по-голяма ефективност.

Кампания наистина има. Вижте тук www.gorichka.net

Да, точно нея имах предвид. Преди да забременея ходих да садя дървета Simple Smile Вече съм в предстартова позиция за нови подвизи, тъкмо ще има време да се организира нещо, ако се намерят достатъчно желаещи.

# 139
  • Мнения: 1 161
Айде сега който се е замислил, да започне и да си изхвърля разделно боклука, не да си търси оправдания от рода на: "Ама то още няма техника за обработването на разделните отпадъци", като същевременно си хвърля динените кори в коша за метал и пластмаса, примерно...
Дай идея тогава, къде да си изхвърля динените кори, защото съм голям замърсител. Rolling Eyes
Не мога да ги компостирам (в апартамент сме). Нямаме контейнери за разделно събиране на боклука.
Ние ги даваме на съседа, който има кози. Те много ги обичат.

# 140
ужас ама е истина това ни чака

# 141
  • Мнения: 4 392
Айде сега който се е замислил, да започне и да си изхвърля разделно боклука, не да си търси оправдания от рода на: "Ама то още няма техника за обработването на разделните отпадъци", като същевременно си хвърля динените кори в коша за метал и пластмаса, примерно...
Дай идея тогава, къде да си изхвърля динените кори, защото съм голям замърсител. Rolling Eyes
Не мога да ги компостирам (в апартамент сме). Нямаме контейнери за разделно събиране на боклука.
Ние ги даваме на съседа, който има кози. Те много ги обичат.
Мисия невъзможна е при мен..  Cry

# 142
  • Мнения: 2 759
                  У нас кучето изяжда всички зеленчукови обелки  ooooh!. Като го видят съседите да ръфа сурови тиквички си мислят, че го морим от глад  hahaha...

# 143
  • София
  • Мнения: 4 966
Това за водата и Ванга го е предрекла.

# 144
  • Мнения: 4 392
Старите изтощени не ги хвърлям а ги събирам и ги предавам
Чак сега виждам текста след редакцията ти..Къде ги предаваш? (За батериите става дума.) Иначе и ние сме почти навсякъде с акумулаторни.
Зеленият Маргаритко е много сладък. Grinning

# 145
  • Мнения: 1 161
Старите изтощени не ги хвърлям а ги събирам и ги предавам
Чак сега виждам текста след редакцията ти..Къде ги предаваш? (За батериите става дума.) Иначе и ние сме почти навсякъде с акумулаторни.
Зеленият Маргаритко е много сладък. Grinning
Приемат ги в Практикер.

# 146
  • Мнения: 1 161

Гърция гори. Невиждани ужас и паника, гледката напомня Армагедона. И сякаш не стига това ами започнаха и земетресенията -- Трус от 5,1 по скалата на Рихтер разтърси вчера западния остров Кефалония.

Горят кварталите на богатите -- хората, които вместо да купуват яхти и джипове можеха да купят слънчеви батерии, вятърни генератори, да инвестират в чисти технологии, за да спасят Земята. Но не го направиха. След като изгорят горите, водата ще се скрие а жегата ще се увеличи още повече. Сушите ще опустошат реколтите, земята няма да ражда без вода. Тогава с парите си ще могат да направят само това:

Учените опреди 10 години предвиждаха и предупреждаваха, че това идва. Но никой не ги слушаше. По-важни бяха бизнеса, парите, комфорта и удобствата. Уви, каквото посееш, това ще пожънеш.

Жетвата започна...

# 147
  • Мнения: 319
Намерих нещо:
На 15 септември ЕКОБУЛПАК стартира Национална инициатива “Спаси едно дърво!”.
500 000 безплатни тетрадки ще раздаде на учениците ЕКОБУЛПАК

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1105/

# 148
  • София
  • Мнения: 5 606
Няма да доживея до тогава

А децата ти или внуците ти и т.н
Винаги ме е изумявало това изказване

Честно казано и мен ме изумяват такива изказвания. Нали децата ти и техните деца ще продължат да съществуват след теб.

# 149
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Проблема е, че тези дето цапат подобни неща не ги стряскат, просто се засмиват и карат нататък ....

Общи условия

Активация на акаунт