Смятате ли, че децата сами си избират родителите?

  • 8 412
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 103
Абе ей, айде малко по-сериозно hahaha Нали не го мислите сериозно това? Помислете малко логично! hahaha

А иначе, да, пола също е за дискусия..  принципно се редува, били сме и жени, и мъже.. според съответната литература Whistling

# 31
  • Мнения: 3 423
Не, родителите си избират децата.
Ти как си представяш някой от нас
да е искал да се роди в България по
онова време, когато бай ни Тошко си
разиграваше пасиансите, а? Логично
би било да искаме в Съветския съюз!

# 32
  • Мнения: 3 835
Абе ей, айде малко по-сериозно hahaha

Ербап
Не знам дали сум настапил нешто или некоја круша е кабает ама не ми иде со жени па тоа ти е. Еве, баш пред некој ден се видов со старо друштво и ме однесоа клетници у некое фенси место. А таму перформанс. Сите у исто време и глумци и критика и публика поштована. Костимографија по избор али строго од реномиран шнајдер. Пардон, креатор. И тоа не оти фирмата нешто им значи, то само ради квалитетот на матерјалите. Не личи после пол-саат пупење над леген да сфатиш дека омиленото ти џамаданче се смалило и изгубило боја.

Си забодев ја лакти у помошно шанкче и чекам пијачка. Услуга брза и точна ама џабе. Коњак точат као капки за очи да си нарачал. Со доволно лед 82 квадрата игло да си напраиш. Уште бела мечка да нацуцлеа озгора и филмот да е комплетен. Цена не спомињам. Чист мазохизам за клошар као мене.

Ама од друга страна треба да си луд па да си отидеш. Момичиња со лопата да ринеш. Парадираат намигуши као у мариовска „Тресеница“. И не пројде многу коа се доклинка една до мене:

- Што ќе ме почастиш ти вечерва?
 
 Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Въпросът е дали децата си избират РОДИТЕЛИТЕ, а не мястото

# 34
  • Мнения: 648
     В темата за прераждането не писах, щото е имало няколко такива и невярващите се държаха по- догматично и от свещенослужители Crossing Arms
Но в тая тема ще споделя, че вярвам, че децата си избират родителите- този проблясък промени много живота и светоусещането ми Hug

Лисо, не може всеки да си избира лесното, нали има уроци да се учат във всеки следващ живот.

Всеки един от нас, в даден момент е готов да "разбере и приеме" някои истини, без които животът ни би бил без никаква логика.

# 35
  • Мнения: 3 521
     ... не може всеки да си избира лесното, нали има уроци да се учат във всеки следващ живот.

Всеки един от нас, в даден момент е готов да "разбере и приеме" някои истини, без които животът ни би бил без никаква логика.

Красота!
Сега някой би ли пояснил на една затъпяла домакиня с гурелясало трето око като мен, какъв точно урок е имало да учи детето от темата на tornerosse, примерно ?

# 36
  • Мнения: 648
     ... не може всеки да си избира лесното, нали има уроци да се учат във всеки следващ живот.

Всеки един от нас, в даден момент е готов да "разбере и приеме" някои истини, без които животът ни би бил без никаква логика.

Красота!
Сега някой би ли пояснил на една затъпяла домакиня с гурелясало трето око като мен, какъв точно урок е имало да учи детето от темата на tornerosse, примерно ?
Едва ли някой може, особено с тази препратка към другата тема!
Тези въпроси са мн интимни и за пореден път се убеждавам, че не са за разискване тука ooooh!
За гурелчета по третото око е полезно желание и търсене.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз нямам отговор.

Много ми е сложна темата.

Ще ми се да вярвам, че всяко човешко същество има един изначален избор, който прави преди всико, преди самото начало....

Дълбокият ми песимисъм пречи на тази идея да се развие в съзнанието ми.

# 38
  • Мнения: 3 521
Не знам. Според мен някой друг определя основната част от детайлите в живота ни. Струва ми се, че сме преклено неуки, егоистични и самонадеяни, за да бъде оставен въпроса за избора на нас самите. Ние имаме възможността да се учим, да мислим, да наблюдаваме...което не е малко.

Да, въпросите като тези са много интимни и тежки и много моля чувствителните по темата натури да не припадат от всяко мнение, което не се покрива със сладникаво-бозаджийските им виждания.  smile3544

# 39
  • София
  • Мнения: 2 840
... Според мен някой друг определя основната част от детайлите в живота ни. ...

Въх!
И кой, според теб, е този Някой?

# 40
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Тео, ке ме умориш, море!  Laughing
Най-общо казано, не децата избират родителите, а душите на едните отиват с мисия при другите. Чела съм също, че душите се прераждали групово, но в различни конфигурации (пак грубо казано).
Тъй като прераждането ми се нрави, то приемам и номерът с душите. Laughing
П.П. Преди време Анда беше писала, как се надявала нейното момиченце да я избере (нея и дон Андиньо, разбира се).  Heart Eyes
Запомнила съм го, защото по същия начин моя милост и дон Философио мамихме и двете си отрочета.  Party

# 41
  • Мнения: 3 521
Въх!
И кой, според теб, е този Някой?

Бог, Аллах, Буда, Кришна, Ин и Ян, Съдбата, Зевс, 14те алхимични елемента, Ра, Мора, Перун...кой комуто лежи на сърце. Въх!

# 42
  • Мнения: 620
Да, смятам. Смятам, че човек сам избира къде и как да се роди. В тази връзка лошото детство може да се приеме като житейски урок. Препятствие, което има за цел да ни покаже, какви сме всъщност. И ако го схванем, да се променим. Тук, сега, в този живот. Лично на мен този поглед към нещата ми помогна да се помиря със себе си и да разбера родителите си. Научих се да не съдя грешките им толкова строго, което пък ми даде вътрешен покой и сили да не се страхувам от живота.

Имам спомен,че като бях малък безпомощен сперматозоид много се лутах,докато преценя правилно пътя си Wink
А лошото детство е наказанието за непослушните сперминтчета ooooh!
Според мен...ако имаш някакви угризения спрямо собствената си личност е по-добре да намериш друг начин за помирение.С подобна глупост,която се опитваш да премениш с одеждите на много сложната наука,постигаш единствено самозаблуда.
Дано да греша. Praynig

# 43
  • Мнения: 6 992
Въх!
И кой, според теб, е този Някой?

Бог, Аллах, Буда, Кришна, Ин и Ян, Съдбата, Зевс, 14те алхимични елемента, Ра, Мора, Перун...кой комуто лежи на сърце. Въх!
Е как изтърва баш тоя, дет на мойтос сЪрце лЕжи - Тангра newsm20

# 44
  • София
  • Мнения: 2 840
Въх!
И кой, според теб, е този Някой?

Бог, Аллах, Буда, Кришна, Ин и Ян, Съдбата, Зевс, 14те алхимични елемента, Ра, Мора, Перун...кой комуто лежи на сърце. Въх!

О, при тази концепция не приемам определението ти, че сме неуки, нищожни и не помня какво още там, защото сме създадени по образ и подобие на Бог.

Противоречиш си и току-виж, наистина нервите ми на сълзлива, романтична домакиня не издържат и взема, та театрално припадна тук за сеир на целия форум.

Общи условия

Активация на акаунт