за безплатните учебници и ....набор95

  • 23 970
  • 380
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 829
ЯНИТА
питай за списък,,

иначе,в нашето училище бележниците са им раздавали вчера
днес са на организирана дискотека в  Дабъл вижън

# 331
  • Мнения: 2 439
Днес за всички нас е много специален ден - половината от задължителното образование на децата ни приключва. Ние сме почнали със семейния купон от вчера и ще продължаваме и довечера.
Нашите бележници ще се раздават другата седмица във вторник чак, днес щели да слушат музика.
Що се отнася до книгите в къщи важи списъка на мама и тати, така че ще се чете яко.
Малко офф - дъщеря ми вече се умори да чете, 3 седмица е във ваканция и ентусиазма й секна.

# 332
  • София
  • Мнения: 4 867
Виктория за днес има планирано състезание по история (през цялата година не е отворила толкова справочници по история, колкото през последната седмица), после каза, че ще си вземат бележниците, а след това - накъдето им видят очите. Мислят за Борисовата градина, някой щял да носи китара, разбира се - ще поканят и класната... В 17:30 трябва да е пред НДК да се срещне с леля си, пък ние ще си я приберем доста по-късно. Пълна програма!

Вчера след работа ходихме двете по магазини. Как го мразим това занимание - малко ни оставаше да се метнем на колата и да се приберем. Справихме се обаче бързо и повече от успешно 4470

percepolis, идеята на списъците с книги е децата да прочетат целите произведения, откъси от които ще изучават през предстоящата година. Не можеш да разбереш "Под игото", ако си прочел само "Радини вълнения", нали? Далеч сме от мисълта, че децата се ограничават само до книгите от училищните списъци.

# 333
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Знаток успокои ме.

Пускайте списък, моля  Hug.

# 334
  • София
  • Мнения: 4 867
Списък ще мога да дам най-рано утре. Виктория вече не е на скайп, което означава, че може и тя да е от 10:30 в училище  Wink

# 335
  • Мнения: 2 439
Янита, точно това исках да кажа - не може да се чете само литературата по списъка от училище. Моят син е чел разкази на Йовков, Елин Пелин, Вазов, пътеписите на Алеко още в пети клас.
Сега сме му приготвили Записките на Захари Стоянов за начало. Все пак е ходил в Пантеона, в музея на баба Тонка, в Музея на транспорта и поне в началото книгата ще му бъде разбираема.
Същото е с "Немили-недраги", ще ходим есента на екскурзия и ще му покажем хана на Манук, където се развиват историите. /жалко, че вече е реституиран и не е музей/.

# 336
  • Мнения: 2 716
В събота (07.06.) Лили си празнува рождения ден в къщи. Нас ни изгони и поръча бира  ooooh!
Някой от гостите им свирил на китара. Сиреч настроил ми е китарата  Party

# 337
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Сега сме му приготвили Записките на Захари Стоянов за начало. 

Малее, няма да го накарам това да чете и за Немили-недраги съм се замислила, ама от мен да мине.

Той моя вчера ми обясняваше -  как може поне нещо да включат като например фантастика.

Вчера и това си говорихме, защо не ги карат пътеписите из България на Вазов или нещо такова, а те за кланниците в Чикаго, от наше време още. Аз искам до края на месеца да прочете задължителната литература, че моя бързо върши това и след това да диша спокойно.


В събота (07.06.) Лили си празнува рождения ден в къщи. Нас ни изгони и поръча бира  ooooh!
Някой от гостите им свирил на китара. Сиреч настроил ми е китарата  Party

 
Да ти е жива и здрава, ама те с моя една зодия.
Ти ли свириш на китара, ами да се съберем ние, аз обичам такива купони

# 338
  • София
  • Мнения: 4 867
Виктория няколко пъти вече кани приятели вкъщи - играят на двора, вместо да обикалят улиците. Поръчват си пица. От "Виктория" редовно им дават бонус - бира - заради голямата поръчка. Забранила съм пиенето на всякакъв алкохол, когато са вкъщи с аргумента, че родителите им ще спрат да ги пускат при нас, като разберат. Когато е с нас Виктория си пийва бира.

Ти сега не пипай китарата да не я разстроиш.  Mr. Green

# 339
  • Мнения: 184
Янита, честито и от мен!   bouquet  Припомни ми един скорошен разговор между моите деца: питаха се, ако имаме четвърто дете, какво искат да бъде - момче или момиче и само синът ми беше категоричен - момче. Питам "защо", а той - "по-добре първи брат, отколкото трета сестра"  Laughing
И моето голямо момиче е  зодия Близнаци, а след нея си имам и деца-близнаци (момче и момиче) - откъм близнаци съм пробвала всичко възможно.  Laughing
Списъкът с книги е следният (списък е силно казано, миналата година имаха списък с много и разнообразна литература):
1. Иван Вазов - "Немили-недраги"
2. Иван Вазов - "Разкази"
3. Алеко Константинов - "Бай Ганьо"
4. Алеко Константинов - "До Чикаго и назад"
5. Елин Пелин - "Разкази"
6. Йордан Йовков -"Разкази"
7. Пейо Яворов - "Стихотворения"
В понеделник ще им дават бележниците, а за днес бяха запланували ходене на плаж (на Акваленд), което аз великодушно бях разрешила, след като предварително бях проверила прогнозата за времето.  Mr. Green Оказаха се прави хората - тук цяла сутрин валя.  Grinning
Учителката им по математика им дала някакъв сборник, от който да решават задачи - на Здравка Паскалева. Ще го търсим следобед - малките са на английски в една частна занималня (само за юни), а ние с голямата щерка ще ходим на"Пловдив чете" - сергии с книги на площада.

# 340
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Токоз! Преди малко ми се обади - с три петици (двете по български + история),
доволна и щастлива, да ме уведоми, че отиват на купон  ooooh!

 

# 341
  • Мнения: 2 716
Яворов - стихотворения  Sick (само интимната лирика я недолюбвам)
Децата - 15 на брой - бяха изпили около литър бира  Mr. Green
Не знам дали е редно, но имам доверие на диването. Виж, че може да изкарам боя от някой татко, не ми хрумна  Laughing

Блещулка, да са ти живи и здрави близнаците! И нервите  Peace

# 342
  • София
  • Мнения: 4 867
На мен това за боя от таткото ми хрумна баш на рождения ден на Виктория. Когато се прибрахме, баща й (изнуден от няколко от хлапетата) започна да вози желаещите с мотора из квартала; всъщност, само по нашата улица. В това време заваля, децата се намокриха и баш на последното кръгче дойде една майка да си прибере детето. Та се зачудих как ли сме й изглеждали - мокри, нахилени, забавляваме децата с мотора newsm78 И реших, че трябва да внимаваме, че може да има и нормални родители, които да не одобряват нашите забавления.

Оценките на Виктория ги знам - шестици са, само едната от трите оценки по математика е петица. Повече от горда съм  bowuu

# 343
  • Мнения: 86
Здравейте!!!! Hug
Късно се включвам в темата, но отскоро отново имаме интернет.  Laughing Моята щерка е седмокласничка догодина. Завърши с отличен по всички предмети, но треската я тресе много силно. Още от сега говори "Мамо, как ще се справям догодина, ами ако .........." и просто не я виждам как ще понесе стреса. Вчера ме помоли да я запиша някъде на допълнителни уроци и не знам дали да не го направя? От една страна тя ще е спокойна, че  се е подготвила добре, пък и аз ще съм сигурна, че съм направила най-доброто за нея. Разговаряхме с учителите и, но те по закон не могат да и дават частни уроци и ни посъветваха по-скоро да си намерим учител/школа защото щяло да има много желаещи деца. Затова ПОМОЩ!!! Ако има майки, живеещи в Пловдив моля да пишат  къде водят децата си за допълнителна подготовка или какво са чували за школите/частните учители в Пловдив!!! И как смятате още от сега ли да я водя или да я оставя да си почине и ученето да започне с началото на учебната година?

# 344
  • София
  • Мнения: 1 355
Чакайте и аз да похваля чавето си. Завърши с две петици - по география и изобразително и една четворка - по домашен бит Mr. Green
След училище отидоха на кино в Сити центъра едни такива доволни, радостни...
На нас също скоро ни предстои рожден ден и ние с татко му също обмисляме въпроса с бирата. Със сигурност ще има желаещи, но и аз като вас не знам как ще реагират останалите родители. Май всички си мислим едно и също. hahaha
Благодаря на всички, които се отзоваха за препоръчителната литература.  bouquet
По повод подготовката на кандидат-гимназисти в Пловдив съм чувала, че миналата година школа "ХХI век" са имали добри резултати. Май единствената шестица в този град е била на техен възпитаник, но не съм напълно убедена в това и не съм запозната подробно с методите им на работа.

Общи условия

Активация на акаунт