ВАЖНО! До раждалите в Св. София ( Тина Киркова)

  • 7 726
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: kotarche
Според мен не е толкова добра идея да се връчва писмо на д-р Янков. Навярно знаете за моя случай /починалото бебе минути преди раждането/ - във връзка с това се срещахме с д-р Янков и заместника му д-р Ташков, като последният ни увери че виновният в нашия случай /д-р Бечев/ е понесъл парично наказание. Всичко това беше съобщено устно, което не носи никаква гаранция за истинност.

Котараче, лъжат те! В Бг не може да се накаже с парична санкция НИКОЙ, който работи на трудов договор. Подобни санкции се практикуват в частния бизнес и честно казано, аз съм съгласна с тях. Но това няма как да се уреди документално, тоест е неприложимо за лекар, работещ на  държавна/общинска болница.
Търси си правата извън болницата! Не се оставяй!

# 61
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: pipilota

Моля поддръжниците на д-р Благова да си отворят нова тема за хвалебствия относно докторката и да не ни пречат. Praynig

Имаме идея след като съберем историите да им дадем публичност сред медиите и да ги занесем на д-р Янков- директор на болницата.


Моето мнение е, че е безмислено изпълнителния директор на болницата да бъде уведомяван по този начин. Той е пряк ръководител на тази жена и щом не е направил нищо до момента, няма да го направи и заради подписката. Уменията му на ръководител не искам да коментирам. Само ще кажа, че умението да управляваш се изучава не в медицинските ВУЗ-ове или в допълнителни курсове от по няколко дни.
Ако направите подписката я занесете с входящ номер в Здравното министерство. Всичко друго би хвърлило усилията ви на вятъра.

# 62
  • Мнения: 5 468
Цитат на: emia
Не може ли просто да се промени заглавието на темата?Например:Подписка срещу доктор Благова от Света София?Сигурна съм,че има хиляди доволни майки,които са раждали там.

Заглавието наистина би могло да се промени и така да се знае отдалече още, за какво иде реч.
За хилядите доволни майки от болницата - знаем. Много доволни има, има и недоволни. Но конкретната тема е за определен доктор, а не за цялата болница.

# 63
  • Мнения: 834
Не съм имала един ден достъп до компютъра и в момента гледам са се събрали доста страници. Даже намирам камъни и в моята градина, нахвърляни от Додо. Виж, скъпа, не изпадай в ненужни истерии от непреживяни от теб неща - не ти ги и пожелавам, защото тогава ще минеш в нашия лагер. Никой не е плюл по директора и болницата за професионализма им като цяло. Аз продължавам да ходя именно там на прегледи. На директора му остава само една крачка от това да изведе тази болница на светлинни години пред останалите и смятам, че тази крачка е точно махането от там на "лошите" доктори - те се броят на пръстите на едната ръка, а не със покриването на гафовете им. Защото всеки един гаф оставя поне психически белег на пациента, бил той и бебе. Ако някога мила Додо поискаш подкрепата ми за нещо такова - ще я имаш и то без да ти натяквам, че си ми скъсала нервите. Ако обаче си търсиш махленски скандали - О Кей! Пак ставам и не знам кога ще се включа отново, но дългото ми мълчание не означава, че съм свела глава.

# 64
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Maria.St

ПП Чета, да не разводнявам с друг постинг, може ли да полюбопитствам какво ти казаха официалните власти по случая?
Нищо, абсолютно нищо! Все още чакам отговор дали ще образуват дело или не. Вече 2 години почти. Според мен Шейновци са "бутнали" тук таме и жалбата ми е забутана някъде от където няма да излезе никога.  Imp

# 65
  • Мнения: 2 978
Цитат на: bib.bib
В Бг не може да се накаже с парична санкция НИКОЙ, който работи на трудов договор

Точно така.
Пари могат да се вземат САМО  Sign Exclamation ако получаваш така наречените бонуси. От заплатата немогат да ти вземат и лев Sign Exclamation

# 66
  • Мнения: 619
Добре де..не ми е ясно нещо....и аз съм записана в тази болница /засега/, но има ли начин да избегнеш тази Благова, след като знаеш за лошия й авторитет, или всяко новородено минава през нея, независимо от желанието ти....?? Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 2 274
Цитат на: e_lucky
Добре де..не ми е ясно нещо....и аз съм записана в тази болница /засега/, но има ли начин да избегнеш тази Благова, след като знаеш за лошия й авторитет, или всяко новородено минава през нея, независимо от желанието ти....?? Rolling Eyes

Благова  често е първата, която поема бебето след раждането му, особено ако раждането е било тежко (форцепс, вакуум) или секцио....
Просто няма начин да се разминете....

# 68
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: Godzilla
Цитат на: e_lucky
Добре де..не ми е ясно нещо....и аз съм записана в тази болница /засега/, но има ли начин да избегнеш тази Благова, след като знаеш за лошия й авторитет, или всяко новородено минава през нея, независимо от желанието ти....?? Rolling Eyes

Благова  често е първата, която поема бебето след раждането му, особено ако раждането е било тежко (форцепс, вакуум) или секцио....
Просто няма начин да се разминете....


А какво се случва ако имаш уговорка с лекар? Пак ли въпросната докторка има същото отношение? Въобще нещо променя ли се? Или е все двайсет? Confused

# 69
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: Mari77
А какво се случва ако имаш уговорка с лекар? Пак ли въпросната докторка има същото отношение? Въобще нещо променя ли се? Или е все двайсет? Confused


Аз родих там и въпреки, че има доста неща, от които съм недоволна, почти нищо лошо немога да кажа за това как се грижиха за детето ми.

Бях с избор на лекар и после във ВИП стая и незнам коя е въпросната лекарка. Всяка сутрин след като ми вземеха бебето за визитация и го върнат идваше педиатър и ми казваше как е детето, наддава ли, добре ли е. Никой не се е държал грубо с мен по повод на детето ми - дори по мое желание й правеха Аптамил за дохранване, вместо да й правят от другото мляко, което беше за другите деца. След изписването ми върнаха остатъка от кутията.

Единственото, което ме ядоса беше, че са я ваксинирали без да ме уведомят за това. Все пак това е моето дете - би следвало да ме уведомяват за всичко, което й правят.

# 70
  • Мнения: 521
Dodo, айде няма нужда да се бъркаш навсякъде. #Bad Talk Нещо като не ти е по вкуса го отминавай както вече правя и аз самата. Аман от адвокати и всезнайковци.

Вече ми писна и на мене #Silly от простотии.

Не си преживяла това, което съм преживяла аз и други майчета, така че не виждам защо ще си даваш мнението, което никой не ти иска.

Погледни заглавието на темата или си потърси други теми.

Тук става дума за нашата болка, за отвратителното отношение към нашите дечица и най-малко имаме нужда от махленски кавги. Аман ooooh!


ISA, аз също бях само във ВИП стаи и в патологията и долу и съм дала доста пари за болницата. ЗАКОННО.  Taка че колкото и да даваш все тая. Само за справка... престоя ми в болницата беше 21 дена #Crazy

# 71
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: pipilota

ISA, аз също бях само във ВИП стаи и в патологията и долу и съм дала доста пари за болницата. ЗАКОННО.  Taка че колкото и да даваш все тая. Само за справка... престоя ми в болницата беше 21 дена #Crazy


Нямах предвид, че съм се радвала на добро отношение, защото си плащам /само легално и аз/ - грешно съм се изразила явно.

Просто написах, че АЗ не съм била свидетел на лошо отношение към мен във връзка с детето ми от въпросната лекарка, като отговор на момичето, чието мнение съм цитирала.

Иначе аз бях 10 дни, но проблемите бяха свързани с мен и също мога да се оплача, темата обаче е друга...

# 72
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: Isa
Цитат на: Mari77
А какво се случва ако имаш уговорка с лекар? Пак ли въпросната докторка има същото отношение? Въобще нещо променя ли се? Или е все двайсет? Confused


Аз родих там и въпреки, че има доста неща, от които съм недоволна, почти нищо лошо немога да кажа за това как се грижиха за детето ми.

Бях с избор на лекар и после във ВИП стая и незнам коя е въпросната лекарка. Всяка сутрин след като ми вземеха бебето за визитация и го върнат идваше педиатър и ми казваше как е детето, наддава ли, добре ли е. Никой не се е държал грубо с мен по повод на детето ми - дори по мое желание й правеха Аптамил за дохранване, вместо да й правят от другото мляко, което беше за другите деца. След изписването ми върнаха остатъка от кутията.

Единственото, което ме ядоса беше, че са я ваксинирали без да ме уведомят за това. Все пак това е моето дете - би следвало да ме уведомяват за всичко, което й правят.


Благодаря, Иса! Интересувам се защото на много важен за мен човек му предстои раждане в тази болница след няколко месеца! И искрено се моля всичко да мине добре! Praynig

# 73
  • Мнения: 4 965
мари, не се притеснявай. Ако твоята позната си знае правата и държи на тях, няма да има проблеми. Аз родих в болницата без никакви уговорки и без плащане. В началото имах проблем с един от лекарите - цялата работа беше опит за изнудване, но аз и близките ми се разшумяхме и всичко мина перфектно (с много грижи и внимание). С педиатрите нямах проблеми, защото ходих винаги в часа за сведение и дори да бяха заети настоявах да ми казват всичко в подробности и си водех записки. Ако претупваха сведенията, питах още по-настойчиво. По отношение на храненето, на бебки също в началото им заваха добавка, защото там това е практиката, а и нямах кърма. Щом ми дойде кърмата отидох директно при Благова и заявих, че забранявам на децата да им се дава повече добавка - дори с риск да останем повече време (бебки бяха недоносени и изкарахме в болницата близо месец). Настоях пред мен да впише забраната в картоните им и повече никой не ми донесе шишета. Не знам дали заради "нахаканото" ми държане или заради нещо друго, но всички лекари се държаха с мен прекрасно и не се оплаквам. Искрено съжалявам за неприятните случки с другите момичета и ги подкрепям, въпреки коренно противоположното ми мнение по темата (ще уважа молбата на първа страница - доволните от д-р Благова да не вземат отношение). Единственото, за което съм призовавала мамите и в други теми, е да си търсят полагащото им се, да не се страхуват и да отстояват правата си.

# 74
  • Мнения: 2 950
Момичета, искрено ви съчувствам за преживяното около бебчетата ви! Аз бих полудяла на ваше място! Искам само да кажа, че родих момиченцето си в Св. София преди 3 месеца и съм много доволна, но... мисля, че това е и защото си бях избрала лекар и раждах във вип зала с придружител! Според мен е доста рисковано да отидеш, без предварително да познаваш лекаря, който ще те изражда, защото не се знае на кой ще попаднеш. Аз лежах в предродилна 2 дни и се нагледах на гадно отношение към родилките от разни измислени лекари!!!Успех на всички бъдещи майчета и не ходете на късмет!!!

P. S. И нещо много важно: момичета, епидуралната упойка е БЕЗПЛАТНА - изисквайте си я! Много жени не знаеха за това и се мъчеха, само и само да не дават по 100 лв за услугата!

Общи условия

Активация на акаунт