Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 739
Честито на всички мами!   bouquet Да са живи и здрави бебоците им! Heart Eyes
Ние сме добре,папкаме но както ви казвах се храним от шише  Confused защото не иска да суче от мен и само се лигави! Папкаме по 60, 70 мл. на ядене през 3 часа дали е достатъчно?

# 61
  • Мнения: 3 388
Мами, които сте на АМ, по колко грама давате на ден на бебчовците? Тези грамчета, за които говорите сухо същество ли са или вече разтворено и колко ви излиза долу-горе като сума на месец? Ще съм ви благодарна за мненията  Hug

Аз се впуснах в чистене с мама днес, после си вземах хидромасажен душ, топлих се и какво ли не. Последва поредното дълго масажиране с масло на тумбак, ханш, бедра и гърди. Ще видим ще има ли резултат ... засега само започна да ме боли кръста.

Честито и от мен на новите мами и много радостни мигове   bouquet

# 62
  • Мнения: 200
 ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА JANANEST! БЪДЕТЕ ЙИВИ И ЗДРАВИ С МАЛКИЯ ЮНАК!

# 63
  • Мнения: 4 546
Честити бебета на Смайли и JANANEST!     bouquet
Честит рожден ден на Сирена!     bouquet
Ивченце, хич не е лесно кърменето, при нас трагедията е още по-голяма. радвай се, че поне суче от теб. сигурно скоро ще се регулирате и ще ти е по-лесно. само даваш цицата и готова  Grinning аз с това цедене незнам до кога ще издържа. то и от безсъние въобще не ми се яде. и кърмата ми прогресивно намаля.
Сонита, то цените сигурно са доста различни от тези в Италия. аз все още не мога да се ориенирам по колко ще ни излиза на месец, защото то бебчето непрекъснато си увеличава дажбата. иначе една кутия от Ам, което купувам е около 8,50 с вариации от 10-20 стотинки, в зависимост от къде точно ще я купиш.
много ме е яд, че моя малчо не ме оставя да спя вечер. така не мога да го извеждам преди обяд. в общи линии до 4 часа следобед спя, когато мога. чак около 5 излизаме и към 6,30 трябав да се прибираме, защото е гладен. вие храните ли си бебетата навън? и как точно - легнали ли, слагате ли им нещо под главата, за да е по-нависоко главичката, оригвате ли ги? и въобще - инструкции моля за хранене от шише навън!
за секса - на мен ми се иска, но мъжо мисля, че се ужасява от тази мисъл. операцията въобще не ще и да я погледне, а те вече не е страшна всъщност. чудя се дали сексът ще се превърне в проблем. newsm78 засега се успокоявам, че има още време, докато дойде разрешения от док срок

# 64
  • София
  • Мнения: 5 739
Kato чух за секс и аз да се включа  Mr. Green Много ми се иска но ме е страх все още не знам и кога ще е за първи път Mr. Green Вярно нямам вънщни шевове но пък имам вътрешни 2  Rolling Eyes  И все още лохии и май трябва да се изчака Simple Smile но до кога ли? Embarassed

# 65
  • Мнения: 4 546
ще станем един отбор разгонени майчета  hahaha
за лохиите - от 3-4 дни ми бяха жълто-бели, днес пак са червени. нормално ли е?

# 66
  • Мнения: 195
Честито на мама JANANEST- да е жив и здрав малкия мъж!
 newsm51
Като ви слушам как сте се разбързали за кексането и на мен ми се прииска Joy
След първото си раждане много дълго не ми беше комфортно-меко казано-, сега се надявам да е по-добре, защото всичко мина по-бързо и лесно.
Ивченце, ако ти се чувстваш готова мисля че няма какво да чакате- то ще си покаже  thumbsup

# 67
  • Мнения: 195
ще станем един отбор разгонени майчета  hahaha

 Peace rotfImbo

Нормално е за лохиите, и мойте така пъстроцветни ooooh!

# 68
  • Мнения: 1 216
Jananest, честито съкровище.

Ето и малко подкрепа за мамите с проблеми с кърменето.
Първо се успокойте и забравете за адаптираното мляко, с него само още повече ще се намали количеството на кърмата.
Това, което може да се направи е да се слага бебо колкото се може по-често на гърдите. Няма по-добър стимулант за кърмата от цокането на бебето.
Използвайте всяка възможност да предлагате гърдата - като утешител, като източник на храна. Не пропускайте и храненето през нощта, не му давайте вода, сок или чай - те само ще му пълнят коремчето, а то има нужда от мляко. В случай, че му давате биберон-залъгалка, забравете я за известно време. Вместо нея предлагайте гърдата.
Другото, което може да пробвате е преди кърмене да направите мокри топли компреси на гърдите за да може по-бързо да тръгне кърмата,  помага при запушването на каналчетата. 
Почивайте си колкото може повече и не се преуморявайте! Звучи доста ангажиращо, но ако искате да кърмите - това е цената, така или иначе времето ви е ангажирано с беб

# 69
  • Видин
  • Мнения: 685
Честито на мама Jananest. Само радости и щастие.
За секса аз мисля че преди да почнеш трябва да се консултираш с лекар. Поне аз така ще направя. Отивам да лягам че ми се спи.
Лека нощ

# 70
  • Мнения: 2 494
Здравейте мили майчета!!!
Мама Бини днес в 10.30 си има сладка дъщеричка Ивелина!!!!!!!!
Натали вече е кака!!!!
Hug Hug Да са им живи и здрави кукличките!!!!!!!!!

# 71
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ох да се разпиша и аз  Simple Smile.

4ЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ И СЛАДКИТЕ БЕБОЦИ  Hug

Моята мома, през деня спи като пън, още повече ако сме навън, откарва и по 5 часа сън, без да се събуди да яде. Затова пък нощно време ми разказва играта. Снощи едва я приспах към 1 и после се събуди да хапне към 3 и отцепи будна, с колики, до 8 сутринта  #Crazy. Аз бях на ръба на силите си. Усетих се по едно време като станах да и сипя капки в лъжичката, как се унасям права и залитам, щях да убия и себе си и детето. Отсега нататък, само седнала ще ги извършвам тези манипулации.
През деня няма как да си отспя, гледаме да я изведем, че сега ни се усмихна слънцето и после сигурно пак ще вали цял месец. Само днес си казах, ааа не, и си отспах до 4 следобед, та сега се пооосвестих малко.

Да кажа, че на нас Саб Симплекс изобщо не ни помагат. Давах преди ядене- ефект никакъв. После почнах да давам като я почне присвиването- пак нищо. Абе незнам вече. Питах акушерката за някакви капки, които тук да купя, тя ми каза, че съвременните проучвания, а и тяхната практика, сочат, че никакви капки не помагат и затова те са спрели са предлагат на майките каквото и да е.  Shocked Shocked #2gunfire
Явно ще си се мъчим и аз и детенцето.

За кекса и аз си мисля, паднаха ми конците, но ще чакам лохиите да спрат, че иначе е гадна работа.

За кърменето да споделя, че върви по вода, но аз не си давам зор. Гърди не мия преди кърмене, тук казаха, че е излишно щом се ползват подплънките. Давам на поискване, не се кахъря колко е изяла, дали наддава, щом малката си пишка и ака както трябва, акото изглежда наред, не плаче от глад, значи всичко е наред. Резултата е за 2 седмици е наддала 500 грама, което мисля е супер. Кърмата ми се регулира, вече не са ми напрегнати гърдите, а мляко има много. Засякох, че изяжда около 80, 90 мл на хранене.

Само едно ме притеснява, нормално ли е да хълца толкова много. Тя и в корема хълцаше, но сега почти на всяко хранене хълца.

# 72
  • Мнения: 4 546
честито на мама Бини!     bouquet
bob4enka и моя беб често хълца, но когато се оригне - по-рядко.

# 73
  • Мнения: 1 216
 Ето един готин линк със съвети за мами на едномесечни бебоци: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=2321&pi … readed&start=
На Бини - само радости!!!

# 74
  • София
  • Мнения: 843
За хълцането и ние сме така, че и като се събужда хълца. Питах 3 - ма различни  лекари и тримата казаха,че било нормално. Но и аз това съм забелязала, ако се оригне по-малко хълца.
За храненето го караме под режим и от шише. Помпата на Авент ми е пръв приятелSimple Smile)))))))) вече почнах да  я сънувам. Спряхме нощното хранене, но още не можем да се разделим окончателно с него. А след 2 седмици доки каза, че трябва да минем на 6 дневно , което значи и това в 12 да го спрем newsm78 newsm78 newsm78
За коликите  -  незнам, освен търпение какво друго може да се направи. Засега караме на чайчето на Хип- ефекта не е ясен много, много.

Общи условия

Активация на акаунт