Кои от дечковците наближават 2-та годинка?

  • 4 179
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 581
Шоколадът ми е болна тема  Confused
Може да кара само на шоколад - целодневно ежедневно  Confused И го ограничаваме, купуваме му малки шоколадчета 2-3 пъти седмично, главно бял шоколад.
А сега покрай Easter като наредили нявсякъде едни шоколадови яйца и понеже нашият е пробвал и знае какво е и какво има вътре, всяко ходене до магазина завършва с шоколадово яйце  Confused Рев, посочванки, уговорки - добре че мина Easter  Tired

Въпреки че не съм забелязала шоколадът да го прави нервен или превъзбуден, а и не отказва храна заради него, а си го хапва допълнително, предпочитам да сме предпазливи, а и зъбките трябва да пазим. Понякога си мисля ако го оставя да изяде цял голям шоколад, да му стане лошо, да го повърне, дали няма да го намрази и да спре да го иска, ама не смея  Neutral Face

# 61
  • Мнения: 4 244
Гледам че бая сте разширили кръга на представянето
Групата ни е голяма и много силна
Моя тарапунчо става сутрин с първи петли - има няма 6,30. Гладен като вълк. Изяжда 2 банана и хоп при тати в леглото да си доспи. В 8 ч на общата закуска изяжда пълна къпичка с корнфлейкс (това му е дневната джба от прясно мляко, адаптирано не ще след 15 м). До обяд омита още една ябълка. Яде каквото сготвя, ако му е от любимите, може и да завтори.
Сън до 2 ч може да отнесе. След това беснеене с каката #Silly (той сутрин е по кротък, тя докато е на градина). Вечеря, пак каквото ние ядем. Ходене на гърне - като се усети и ме води за ръка до тоалетната (голямата работа е задължително там, а малката, когато се усети). Насилване няма, много се кефи и даже се опитва сам да го празни (досега слава Богу без издънки). Лягане в 20 ч - без изключение. А преди това четене на приказка - вече почна да се заслушва. Спи спокойно, но ако е болен и се дотътря при баща си да го гушка

# 62
  • Мнения: 597
Владимирчо също много обича да си играе със тоитела-т.е. строитела,това е един от малкото моменти,в които сяда мирен,иначе е все в движение.
Много обича шоколад,но гледам да му давам по малко.На ден яде примерно половин шоколадово яйце или три малки блокчета от шоколад и гледам да му го давам преди обяд.
от както смениха времето сутрен става в 7.00-7.30 вече,но пък със спането през деня нещо още е объркан.
Вие как се адаптирахте с новото време,има ли промяна в режимите ви?

# 63
  • Мнения: 3 211
И Габи много обича да си играе с конструктура, нищо че е момиче, строи и кули и пуф-паф, понякога и къщи, може цял час да си играе с него. Сега сме на тема книжки и приказки. Нашият проблем е спането вечер.
Много трудно заспива, с шише с чай, биберон, люлеене на кошарата, спи 2ч., пак шише, заспи, събуди се, кошмар
Не знам как да я оттуча от това "чайче", като наркоманка е.
през деня не ползва биберон и шише, само ако ги види, почва врънкане и тръшкане за "тайче"-чайче и "бага"-биба
Вив ползвате ли шише с биберон?

# 64
  • Мнения: 597
И Владко пие вода още от любимото шише на д-р Браун и така заспива цокайки,ама знам,че сам ще се отучи.Няма страшно.Иначе пие сок от сламка,но водата-не.
Какво да ги правиш-характери Wink

# 65
  • Мнения: 4 244
За успокоение на всички мами чиито деца не се отделят от шишетата с вода или мляко - на всяко му идва възрастта да се отдели.
Щерката беше на 2 1/2 г като спря да цока, а сина отказа миналия месец - на 1г 10 м
Ако имат нужда - не им ги вземайте насила. Става по лошо

# 66
  • Мнения: 1 581
Виктор вода и сок пие от чаша, вече с доста широк отвор, обаче млякото си го иска вшишето с бибата и иначе не го пие. Като му се припие мляко и си посочва шишето. И така го дъвче биберона, че като си помисля какво щеше да е, ако го кърмех  Grinning
Пробвала съм да го махна няколко пъти, но неуспешно. Ще стане някой път  Grinning

# 67
  • Мнения: 644
Цитат на: debelanata
За успокоение на всички мами чиито деца не се отделят от шишетата с вода или мляко - на всяко му идва възрастта да се отдели.
Щерката беше на 2 1/2 г като спря да цока, а сина отказа миналия месец - на 1г 10 м
Ако имат нужда - не им ги вземайте насила. Става по лошо


И аз си мисля,4е вси4ко си идва с времето...няма не отказали се  или ненау4или се...

# 68
  • Мнения: 597
Ами да,всяко нещо с времето си.Ние все бързаме.Това ми напомня за периода,в който беше зор да яде с лъжица-лелееееее имах чуството че никога няма да се научи,но ето че стана.Същото и с прохождането,спането сам...Това са деца с характери и сами решават кога и как да направят нещо! Stuck Out Tongue

# 69
  • Мнения: 4 244
Не знам при другите зодии как е, ама на мен ми се паднаха доста инати дечица
Едното Рак - ти му викаш мини от А до В направо, то ще заобиколи през С задължително
Другото Телец - е, по голямо говедо от него няма. Като магаре на мост е, щом реши да е на неговата.
Я кажете при вас как е откъм зодиакални характеристики

# 70
  • Мнения: 597
А мен питаш ли ме с Владимирчо-близнак.Аз му викам двулична зодия.Днес ако реши ще е много послушен-ще яде всичко,ще си играе кротки,ще спи нормално,но ако случайно е другия близнак....лелеее тежко на тоя който го гледа.А татко му-Владимир старши е рак...
Аз съм жена героиня с двамата ми мъже:))))
Ама да са ми живи и здрави само!

# 71
  • Мнения: 3 211
Моята е рибка, аз съм забелязала за рибите, че са много лицемерни (да не се обиди някой ей Laughing ), когато иска нещо е много миличка, както вика майка ми "хлъзгава". Иначе не мога да се оплача, много е упорита, иска винаги да си постига своето (това качество е много хубаво, стига това, което си науми да е нещо креативно, а не например да се къпи сама с дрехите). Естествено, като за възрастта си има много изблици на гняв, избухва лесно, ако не й се даде веднага, или ако нещо й се забрани. Но като цяло е послушна и да ви се похваля в яслата са много доволни от нея, много я хвалят, колко била добра, послушна и т.н.
Страшно чувствителна е, ако й се карам повече вечерта и после цяла нощ преживява, реве, събужда се. Също и въобще не търпи на болка, тези зъби ме съсипаха направо

# 72
  • Мнения: 1 581
Виктор е раче осмокраче. С всяка двойка крачета - в различна посока  Laughing  Постоянно сменя предпочитания и интереси. Не слуша никой, каквото реши - това става. Вече опитва да ни манипулира и за съжаление често успява  Grinning
Иначе е жизнерадостно дете и много се смее  Grinning

Виждали ли сте този детски зодиак:
http://www.bg-mamma.com/categories.php?category_no=107

# 73
  • София
  • Мнения: 15 251
Цитат на: anidimova
А мен питаш ли ме с Владимирчо-близнак.Аз му викам двулична зодия.Днес ако реши ще е много послушен-ще яде всичко,ще си играе кротки,ще спи нормално,но ако случайно е другия близнак....лелеее тежко на тоя който го гледа.


Лелеееее, от това ли било Thinking Хич не съм се сетила, че може и да е от зодията Grinning И Иво и същият-един ден е ангелче People Angel , на следващия-дяволче Twisted Evil . А аз се бях притеснила, че се дъня с възпитанието newsm77

# 74
  • Мнения: 4 390
Дъщеря ми е овен, все е с рога напред...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт