Дъжд от бебета вали, че СЕПТЕМВРИ наближи!

  • 12 618
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 197
ХЕКСИ - мила, добре дошла!  Hug Благодаря за инфото, сигурна съм, че като гушнеш Алекс всичко лошо ще се забрави и стискам палци да стане по-скоро!  Praynig

Честито на всички обебили се мами !  bouquet Да се възстановяват бързо и да разказват и те Simple Smile

Аз от вчера както нищо ми нямаше и ми се струпаха разни болежки - схвана ми се много лошо прасеца на десния крак и едвам ходя и кръста ме боли зловещо, ама...ще мине. Бяхме на доктор - всичко е наред - плацентата е почнала да зрее.
Трябва да си направя рентгенова снимка ниско долу заради една пукната кост (ишиасова или нещо подобно беше), която имах - да се види дали е зараснала както трябва, дали няма ръбче, което да пречи на бебо да излезе, за да мога да родя нормално, обаче се притеснявам дали това няма да е опасно за бебето при положение, че там все пак му е главичката - дали някоя от вас знае? Трябва да реша дали да я правя до понеделник...иначе за да не рискуваме трябва да съм със секцио Sad А така не мми се иска Sad

Поздрави от мен и чакам още прекрасни новини   bouquet

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
... а аз ще продължа да влизам тук ...
Само да разабера, че дори си си помислила друго Crossing Arms....
всички сме тук или там, но заедно, както вече писах веднъж ще си пишем тук до края на септември, че и първите дни на октомври, за да изчакаме преносващите ако има такива и после дружно към "Родени 2007". 
Нямат основание онези, които се притесняват, че ще си пишат тук самички. Wink
Естествено никой не държим на сила де. Laughing

 Hug Та добре си си дошла миличка и скоро бебчо да е там, където му е мястото- в прегръдките на мама и тати! Това ще е така, просто няма друг начин! Crossing Arms
И очакваме разкази как се справяте и минават дните ви ... редовно! Grinning

Много хубав разказ, не натоварващ или плащещ..., реален. Благодарности за труда!   bouquet

# 77
  • Мнения: 129
Хекси добре си дошла отново -радвай се и не съжалявай за нормалното раждане -забравят се болките повярвай а и възстановяването е много по бързо.Сега да ти изпишат детенцето и да се съберете тримата в къщи -друго не ти трябва,дръж мъжа си до теб и не го оставяй в ръцете на майка му .В този ред на мисли -прекрасната ти свекърва ли ще ти помага  ooooh!
Мамите които раждат за пръв път да не се плашат-например всички казват че контракциите са болезнените а напъните не-при мен пък стана обратното.Отидох с 3 см. разкритие без контракции с изтекли води и ме включиха на система .Тъй като нямах възможност да се разхождам доки ми сложи инжекция с алкозин-страхотно лекарство за съжаление вече не го правят,нещо от сорта на бусколизина но доста по силничко.Ако имате възможност разхождайте се до последно.Нищо не усетих от контракциите а само от напъните в родилна зала но Сашко изкочи на третия-всичко продължи 20 мин. така че го преживях  bowuu

# 78
  • София
  • Мнения: 245
Хекси, благодаря ти за подробния разказ  Hug  Hug  Hug Знаеш, че тази информация е много ценна за нас. Съжалявам, че е раждането ти е минало толкова тежко, но и аз съм убедена, че когато започнеш да се радваш на Алекс вкъщи постоянно, бързо ще забравиш неприятните неща. Ще го гледаш и ще виждаш всеки път, че всяка болка си е заслужавала. Дано ти го дадат възможно най-скоро!

# 79
  • Мнения: 129
Хекси забравих да те попитам-имаш ли кърма?

# 80
  • Мнения: 98
Честити отроци на всички мами, които вече се отчетоха!   bouquet

Хекси, ти си направо героиня. Толкова обективен и спокоен разказ за раждането може би чета за пръв път. Много ми беше полезен. Дето се вика - дала си first hand information. Надявам се момченцето ти да се оправи скоро и всичко да е наред. Струва ми се, че щом вече се е пръкнал на белия свят, няма връщане назад - само ще расте, ще укрепва и ще ви радва.

Радвам се, че оставаш във форума. Иначе, ние дето сме за края на септември ще се чувстваме самотни.

# 81
  • Мнения: 78
добро утро,мили мамчета. Hug
ХЕКСИ,мила,първо добре дошла отново.сигурна съм,че детенце ще е в отлично здраве съвсем скоро и ще го гушкаш в къщи newsm10.благодаря ти за разказа ти,обедена съм,че ще е в полза на всички нас.но както казва моята баба,ако не са мъките и притесненията тези мили същества няма да са ни толкова мили и да ги обичаме толкова.
ей,стреснахте ме с тези вагинални прегледи,бе.и мен в сряда ми предстои такъв. newsm78та се зачудих дакато стигна до отделението да не кривна в някоя друга пътечка hahaha.пък къде ли ще отида незнам,то за бегане нема. newsm53
макар и много жегав,лек ден ви пожелавам  bouquet




# 82
  • Мнения: 64
Хекси страхотно смело момиче си и разказа ти наистина е много хубаво написан и въобще не е стряскащ, а напротив помагащ. Благодаря ти, че го сподели с нас, а и пълния списък, който си дала за болницата ми отвори очите за доста неща дето съм ги пропуснала, уж и аз по списък се водих. Е остава само още малко и щегушкате Алекс вкъщи и вече всичко ще бъде наред, цункай малкото сладкишче от нас като го видиш и чакаме да ни разказваш за хубавите ви мигове заедно.

# 83
  • Мнения: 229
Много благодаря за радушния пак-прием и се радвам, че не съм ви изплашила с разказа. Наистина се старах да е предимно информативен и образователен.  Peace

Хекси забравих да те попитам-имаш ли кърма?
До вчера беше буквално по 1-2 капки няколко пъти дневно. Но днес малко след ставане се погледнах в огледалото в банята и видях две петънца по блузата си отпред. Събличам се - гледам гърдите ми ама направо напращели (вече съм сигурна, че тази дума първоначално са я измислили за майки кърмачки, а не за мацките с изкуствени цици  Wink) Та за пореден път хванах помпата (разбира се, ръчната на Авент) и почнах да цедя и то взе, че потече! Цели 20 гр. изкарах, направо се чувствам като дойна крава.  Laughing
А за помощта, честно казано не държа особено да ми помага някой. Нали затова съм в отпуска - в момента работата ми е да се грижа за бебето. Е, ако наистина много закъсам, ще помоля някоя баба за няколко часа отмяна, ама дано не се налага.

ей,стреснахте ме с тези вагинални прегледи,бе.
Еее, чак пък толкоз. Наистина е гадно и боли, ама пък трае малко, така че се преживява. Горе главата!  Peace

# 84
  • Мнения: 99
Добро утро мами!
Хекси ти си направо героиня   bouquet Сега мисли как след няколко дни ще си лежиш вкъщи с Алекс на коремчето ти и ще си забравила тези 24 часови болки. Много благодаря за разказа ти, хем е много подробен, хем описва всички мъки които си изживяла и в същото време не звучи чак толкова стряскащо. Много благодаря и за съветите и подробния списък. Бързо въстановяване на теб и да си стоиш при нас докрая. нали ти се оплакваше че няма да има с кой да си пишеш, ами ние си оставаме тук., както е казала Моренка чак до октомври. И чакаме с нетърпение и следващите ти разкази за това как се справяш с Алекс вкъщи. И аз искам да те попитам за кърмата и кърменето. Ти сега правиш ли нещо  цедиш ли се? А дадоха ли ти да накърмиш бебко и какво беше усещането?
На другите мами желая един прохладен ден и чакаме и днес още изненади Simple Smile

# 85
  • Мнения: 104
  bouquet Hug Hug Хекси, добре дошла отново!  Praynig Praynig Искрено ти желая по-скоро да си вземеш при вас Алекс и да сте едно пълно и щастливо семейство. Сигурно е било страхотно да усетиш грижата на таткото за най- скъпите му същества - ти и малчо.  Heart Eyes

Благодаря и за труда да споделиш преживяното с нас!   bouquet Точно сега е адски полезно да чуеш нещата от първо лице.

Беринка и мен са ме бъркали само веднъж - за вагинален секрет. Лекарят ми от АГ каза, че е абсурд да ми взима цитонамазка, само секрет и то беше адски внимателен. Сега на 3-ти сигурно пак ще ми вземе секрет, за да видим дали пистата е чиста пред бебчо. Аз през цялото време си имам малко по-обилно течение, но чисто беше първия път. Сега ми изписа гинопеварил и после ще видим дали пак всичко е ок. newsm78

# 86
  • Мнения: 99
Хекси ти вече отговори на въпросите, ама аз съм писала докато и ти, та затова се повтарям:)

# 87
  • Мнения: 1 896
Хекси,
Честито миличка и мерси за разказаното! Дано скоро да си е с теб бебчето вкъщи.
И цеди редовно, че да има мляко за него като си дойде, а и да не ти се получат проблеми с гърдите, щом казваш че са "напращели" Simple Smile . На 2-3 часа е хубаво, можеш и да замразяваш, за да не се хвърля, че това което имаш сега е безценно.

# 88
4estito na rodilite we4e mami,da sa wi jiwi i zdrawi bebocite i mnogo da wi radwat.  :bouquet:Momi4eta iskam da wi pitam kakwo ozna4awa bolkata w korema kato ste ti idwa ite boli krasta. Nali towa ne sa kontrakcii.
 newsm78

# 89
  • Мнения: 173
Хекси, страхотен разказ!Благодаря ти, че го сподели с нас.На няколко пъти се просълзявах, докато го четях.От сърце ти желая по-скоро да се гушкате в къщи с малкия юнак.Да ви е жив и здрав и да има много късмет в живота! Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт