аз или живота на детето ми ?

  • 29 063
  • 237
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 458
Aма точно затова де, не давай съвети, които нямат реална база  - тя няма да вземе американско гражданство ако роди тук, никой няма да и го даде, детето да, но тя - не. ....

Никой никога не е казал че ТЯ ще вземе гражданство! Прочети внимателно какво сме обсъждали. И за пореден път се поватарям че НЕ давам съвети, тя сама си решава на база данни изложени тук.... уффффф направо .....   ooooh!

# 76
  • Мнения: 911
Terre,

няма да влизам в горната дискусия, но само искам да ти кажа: абе, защо ще ходиш ти на Долната земя, за да бачкаш в заведение за бързо хранене?!!!!!! това е пълна глупост! Ако ти се бачка навън - вече си европейски гражданин, ей ти я Европа цяла, заведеня за бързо хранене под път и над път, а оттам можеш и на стоп да се прибереш у дома!

Не говоря смешки! Аз преживях 11/09 там и гледам на гурбетчийството и емигрантския живот не по най-традиционния начин. Знаеш ли какво е да няма как да се измъкнеш - просто НЯМА. Самолетите не летят, а океана няма как да преплуваш.

Забрави за тая илюзия американската мечта! Тя е измислена от Холивуд, за да събира боязливи емигранти да бачкат до припадък там и да плащат данъци! Разбирам да си неврохирург, който отива да прави голяма наука, но за черен труд - може и по-близо до дома!

А иначе - пак да повторя  Heart Eyes браво, че си решила тук да си родиш! И детенцето ти така също ще е европейски гражданин!  Peace

# 77
  • Мнения: 1 593
Аз преживях 11/09 там и гледам на гурбетчийството и емигрантския живот не по най-традиционния начин. Знаеш ли какво е да няма как да се измъкнеш - просто НЯМА. Самолетите не летят, а океана няма как да преплуваш.

And your point is...

(и аз съм го "преживяла", и с очите си съм гледала хора скачащи от 90тия етаж, ама съм още тук)

боязливи емигранти да бачкат до припадък там и да плащат данъци!

Хм, може много да бачкам, но определението "боязлив емигрант" не ми приляга. И какво лошо има в плащането на данъци... типично изказване....
последно, ако ти си мила чинии и си събирала бакшишчета от масите и дотам се простира твойто Имигрантство в САЩ, моето е далеч по-приятно и небоязливо.

И последно, моето дете ще е КАКТО Американски, така и ЕВРОПЕЙСКИ гражданин, въпреки, че няма да раждам в България (да ти обясня, че Европейски гражданин не се става само по МЕСТОРОЖДЕНИЕ), така че доводът ти куца.

А на Терре лично ние, в американската темичка, дадохме 1001 причини защо няма смисъл да ходи в САЩ в този момент. Просто нашите доводи МНОГО се разминават. 

# 78
  • Мнения: 911
Въобще не е задължително доводите ни да съвпадат и никого не искам да убеждавам в това.

Не съм мила чинии, със зелена карта може и доста по различни неща да се работят, стига да имаш нужните качества и образование. Просто аз реших да се реализирам не на 12000 мили от всичко, което има смисъл за мен. А данъците съм си ги плащала и там, и тук, и си мисля, че този форум не е създаден, за да се отчитам пред някого. Малко да промениш тона си, а?

Авторката е написала какъв договор има за работа и мисля, че е абсолютен идиотизъм да се бие път до Америка, за да се работи такава работа. На всичко отгоре е на 28, не на 18. Докато се освести и разбере откъде изгрява слънцето, ще стане на години, от които нататък кой знае каква бляскава кариера няма да направи - не ми обяснявай, че ще й постелят червения килим в corporate America! Сега, ако мечтае да висне на врата на някой чичко-паричко и да разказва на лели и стринки в България как е ударила кьоравото в Америка и колко прекрасно живее - нейно право. Но по думите й съдя, че не е от този модел девойки.

Просто не бива да забравя на каква възраст заминава и с каква цел отива. Не да отива на всяка цена, защото всички казват, че само да стъпи на американска земя и животът някак внезапно става песен.

П.С. А на тези от вас, които са се почувствали засегнати от определението ми "боязливи" емигранти - моля за извинение  Praynig

# 79
  • Мнения: 1 593
Виж, във втория ти пост, много от мненията ни съвпадат или поне разбирам гледната ти точка Peace
Просто сметнах за неуместно определението "боязлив", оттам и реакцията. И аз се извинявам.   bouquet

# 80
  • Мнения: 239
Преди години и аз бях пред същата дилема и в крайна сметка,направих аборт.
Куриозното е,че при мен нещата бяха завъртяни-таткото ме молеше да не правя аборт,пращаше ми парламентьори,но аз прецених,че съм твърде млада да раждам.
След около година забременях от същия този мъж,понастоящем мой съпруг и си имаме прекрасно момченце на 4 г.
Лошото в цялата ситуация бяха усложненията,които ми се появиха,защото абортът беше неуспешен,трябваше да ме бъркат още 2 пъти,за да доизвадят плода,а впоследствие се лекувах дълго време с антибиотици,да не говорим колко пари пръснах.
Така че сама си помисли-не знам на колко си години,но ако решиш да абортираш,не съжалявай,защото пак ще имаш деца и тогава ще си сигурна в мъжа.
Замини за Америка,защото може да не имаш този шанс повече,а деца ще имаш.
Само недей да жалиш средства и иди при наистина добър лекар.
Не мога да повярвам! Ако някой СЛУЧАЙНО е имал късмета да роди след аборт, толкова реално съществува и възможността да НЕ може НИКОГА ПОВЕЧЕ да има деца. Ами тогава според теб какво да прави??? Рискът,който се поема при аборт е от рисковете,които НИКОГА не са оправдани. И от най-добрия специалист да е направен /и да е платила 1 милион лева/ пак винаги съществува риск от безплодие след това-Това е  доказано и го четат по лекарските симпозиуми-не си го измислям аз. Увеличава се също много и вероятността от спонтанни аборти около гестационната възраст,в която е бил направен абортът (ако е успяла пак да забременее,разбира се). Защо мислите в България има около 270 000 стерилни двойки? (освен като следствие от венерическите болести) За разлика от миналото,когато бездетните със свещ са ги търсили както се казва-тогава обаче рядкост са били и абортите,и многото полови партньори. Който не иска да има дете-има сума ти начини за предотвратяване и ограмотяване в днешно време. а не "след дъжд качулка" да се действа.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 13:34 от White Magic

# 81
  • Мнения: 239
май не е точно така..... по последни данни един аборт е по-безопасен от раждане като разбира се много зависи от лекаря....
НИЩО ПОДОБНО! Къде ги тези "данни"???

# 82
  • Мнения: 239
Благодаря ви мили мами за подкрепата ! Simple Smile {}....Давате ми много кураж, вяра и положителни емоции !
Тази седмица ще ходя на преглед да си видя бебчо как е, надявам се всичко да е наред , само хубави новини....
peteto_86,  една мама във форума беше написала, че е по-добре да си сама отколкото зле придружена....Честита рожбичка   bouquet и пожелавам на всички настоящи и бъдещи мами да сме все така силни и борбени !


Мила Terre, и аз те поздравявам и от собствен опит те уверявам,че в крайна сметка ще се радваш за решението ти. Понеже моят случай е като на peteto_86,ще я цитирам:"бащата на детето ми ме остави,когато бях в 3-и месец след годеж и определена вече дата за сватба" и то без никакви обяснения-просто се покри! след като той искаше и се стараеше за това дете 1 година преди забременяването. Аз също имах леки колебания дали да оставя детето,но досега ми носи само радост,макар че е няма и годинка. А лично на мен въобще не ми е трудно да съм сам родител-средства според мен винаги се намират,проблемът по-скоро е моралната обида. Съветвам те да осъдиш бащата за установяване на бащинство,плащане на издръжка и отнемане на родителски права /като се докаже,че не се е интересувал от детето/-адвокати са ми казвали,че трите могат да се съчетаят в едно дело. А в работата ти стой толкава,че да може /ако може/ да ти се съберат 6 месеца заплати /може и от различни работодатели/ преди излизане в болничен-това ще ти определи "надницата" ти за целия период на болничните и майчинството-тя се определя въз основа на получените доходи през последните шест месеца преди първия ден от болничния. Ако не заминеш за толкова коментираната по-горе  Америка,де.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 13:53 от White Magic

# 83
  • Мнения: 1 425
.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 15:33 от Panther

# 84
  • Мнения: 2 863
Хора, момичето взе решение, стига се дрънкахте на тема аборт бе, ми тя няма да прави  аборт, а ще ражда Mr. Green

# 85
  • Мнения: 4 458
май не е точно така..... по последни данни един аборт е по-безопасен от раждане като разбира се много зависи от лекаря....
НИЩО ПОДОБНО! Къде ги тези "данни"???

Ами поне така твърдят някои лекари ....  Grinning и доста на дълго и на широко се обосноваваха.

Хора, момичето взе решение, стига се дрънкахте на тема аборт бе, ми тя няма да прави  аборт, а ще ражда Mr. Green

На същото мнение съм  Peace

# 86
  • Мнения: 147
White magic,  не искам да стигам до разправии с нашия татко, щом се отказва от бебчо така да бъде, но ще му поставя условие да не се меси повече в живота ни ! А щом не иска да си даде името и да признае бебо, ще го запиша на мое име.....една мама във форума беше споделила, че неможе да изведе детето в чужбина без съгласието на таткото с който са се разделили.....има ли смисъл тогава да си казва мнението щом не участва в отглеждането?....вече се настроих, че ще е на мое име мъничето Simple Smile
Благодаря ти за съвета за болничните, но неразбрах колко дена болнични ти се полагат преди раждане и друго.....6 месеца сега не ми се събират, имам 1 месец прекъсване м/у двете работи, ако си платя осигуровката за него зачита ли се?

# 87
  • Мнения: 4 458
А щом не иска да си даде името и да признае бебо, ще го запиша на мое име.....има ли смисъл тогава да си казва мнението щом не участва в отглеждането?....вече се настроих, че ще е на мое име мъничето Simple Smile

Браво на тебе! Няма смисъл да го молиш да ти създава повече проблеми  Wink Какво като си даде името? Никаква полза от името на човек който не хае за детето си. Припознаването на детето може само проблеми да ти създаде - да не можеш да извадиш задграничен паспорт на детето и/или да не можеш да го изведеш от страната без изричното съгласие на "бащата". До колкото знам, но не съм сигурна, дори и банкова сметка на името на детето не можеш да закриеш (или да изтеглиш пари от там) без съгласието на бащата, независимо от кой е открита сметката.
Единствения евентуалем плюс който можеш да имаш с припознаването е да получаваш издръжка от бащата. Предполагам достатъчно си чела из форума за да ти стане ясно, че това не е достаъчна причина за получаване на бащината фамилия....

Ще се справиш  и без НЕГО Hug

# 88
  • Мнения: 239
White magic,  не искам да стигам до разправии с нашия татко, щом се отказва от бебчо така да бъде, но ще му поставя условие да не се меси повече в живота ни ! А щом не иска да си даде името и да признае бебо, ще го запиша на мое име.....една мама във форума беше споделила, че неможе да изведе детето в чужбина без съгласието на таткото с който са се разделили.....има ли смисъл тогава да си казва мнението щом не участва в отглеждането?....вече се настроих, че ще е на мое име мъничето Simple Smile
Благодаря ти за съвета за болничните, но неразбрах колко дена болнични ти се полагат преди раждане и друго.....6 месеца сега не ми се събират, имам 1 месец прекъсване м/у двете работи, ако си платя осигуровката за него зачита ли се?
Мила Terre, да,ако си платиш пропуснатата осигуровка,става-важно е да ти се съберат 6 месеца без прекъсване на платените осигуровки, считано от първия ден на болничния назад,ако отидеш да искаш болничен от личния лекар или гинеколог. Ако не отидеш, по закон ще трябва да работиш до 45-тия ден преди термина. Тогава (със или без болничен преди това) отново се изчислява 6 месеца назад и се определя каква надница ще вземаш следващите 315 дни, тя се умножава по броя на работните дни /до 9 месец след раждането/ -през този период трябва да взимаш 90%от брутната ти заплата през 6-те месеца,предхождащи 45-ия ден преди термина, но не повече от нетната-това на практика значи да взимаш пълна заплата както ако работиш /с редки изключения/. Това за деветта месеца влезе в сила от 1.01.2007, преди беше само 3 месеца. Всичко това го пише в Кодекса за социално осигуряване и още 3 нормативни акта. А за да взимаш прословутите 18 лв. майчински след това, заплатата ти като се раздели на две не трябва да надвишава 200 лв. говори се да го увеличат този праг,както и помощите от 18 да станат 35 лв,но дали и кога?

Що се отнася до бащинството,аз лично с удоволствие ще го осъдя бащата на детето ми: 1. за да плаща издръжка; 2. за да има детето ни всички права като дете на баща си, които няма да ги има,ако не се знае кой му е бащата (пред закона)-включително да бъде пълноправен наследник; и 3. за да му отнема родителските права,ако не слуша! а за излизане в чужбина става и с решение на съда. Все пак за това е най-добре да се консултираш с адвокат. Но за съдене имаш предостатъчно време,ако решиш - Чл. 41.от Семейния кодекс: Произходът от бащата може да се търси с иск, предявен от детето до изтичане на три години от навършване на пълнолетието, и от майката - в тригодишен срок от раждането на детето. Когато искът е предявен от детето, призовава се и майката." а издръжка се плаща 1 година назад.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 15:01 от White Magic

# 89
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, разбирам, че си решила вече дилемата. Поздрави за куража и добре дошла в отбора!  bouquet  bouquet  bouquet
Моят съвет е - от тук нататък никога не си помисляй какво би станало ако си направила аборт! Просто това е бил сега твоят избор и няма смисъл от никакви съжаления! Това ти го казвам понеже освен радостите ще има и тежки моменти, в които ще минават и такива мисли. Казвам го като препатила мама, на която й трябваше време доста да го проумее!
Лека бременност, мила! Успех в страната на невъзможните възможности както аз наричам Америка!   bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт