аз или живота на детето ми ?

  • 29 070
  • 237
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 593
Birdy, 7 години са много време  Peace

по повод буденето на малко бебе за ядене - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Статиите са написани от консултанти по кърмене и има много, просто на тези попаднах.
извинете за английския, просто нямам време за превеждане, аз знам, че Терре знае английски

Under 6-8 weeks you need to wake them because some babies do not have the ability to wake themselves when hungry. That isn't to say you should keep a routine when it comes to feeding, because you shouldn't you should feed on demand. But if a little baby goes longer than 5 hours without food you should feed them. Most babies can eat and only be half awake.
оттук - http://www.feelbaby.com/newborn-baby/1297-1-newborn-baby.html

Mothers are often told to wake their newborn for feedings every two hours, and there is a very good reason for this.  Newborns are notorious for sleeping through feedings, and it is easy to assume that a sleepy baby is a full, satisfied baby.  This is not always the case with newborns (I define newborns as babies two weeks old or younger)
оттук - http://www.breastfeedingbasics.com/html/waking_a_sleepy_baby.shtml

When a baby is very sleepy, what can happen is that he will get into a cycle of not being fed as often as he needs to be. The less he is fed, the more sleepy he becomes. It can be a vicious cycle. Sometimes parents, in need of rest after the birth, are appreciative that they have a baby who doesn't cry much or make many demands on them. They may not realize there are any problems until they go into the Health Care Provider for their baby's weight check. If the baby's weight has been spiralling downward for two weeks, usually the situation will need to be turned around quickly to avoid any long lasting consequences.
оттук - http://parenting.ivillage.com/newborn/nbreastfeed/0,,3wz5,00.html

# 166
  • Мнения: 1 783
Терре, и аз да подкрепя изказванията - кърмата се произвежда по поискване, така че колкото повече кърмиш, толкова повече кърма ще имаш. Особено в тези първите дни е много важно да не пропускате хранене, за да ти стига кърмата и да произвеждаш, колкото е нужно на детето. Поне в първия месец, можеш най-много едно хранене да пропуснеш. Моят син спеше по около 5 часа през нощта след 1 месец, но за това го хранех на 2-2,5 часа, вместо на 3. Чак след 3-4 месец минах на 3 часа. Бил е само на кърма до 6 месец и растеше чудесно. Докато не махнах напълно най-късното хранене, го хранех към 23-24 часа заспал - вземах го и той засукваше без проблем и се нахранваше много добре. Успех, питай пак ако имаш въпроси.

# 167
  • Мнения: 147
Jenna, правилно си разбрала - 2.360кг. ни изписаха защото започнахме да наддаваме последните дни с по 10-20 грамчета. Днес започнах да я будя, но не беше много резултатно - вместо друг път изядените 80-90 грама в сънено състояние изяде точно половината. Опитах се да се цедя но изпомпах само 30гр.....помпата ми е ужасна. В понеделник ще си купя на Авент - виждам, че много я хвалят. Благодаря ви за съветите мили мамчета. Започвам с буденето и няма да се отказвам докато не видя резултата при педиатърката след седмица.  Praynig

# 168
  • Мнения: 77
Здравей terre, аз за първи път ти пиша, макар да следя темичката ти отдавна и искам да те поздравя за смелостта ти и за прекрасната Дарина, която се роди от тази смелост и силна любов към нея Hug

Наистина детенцето трябва да се буди, защото е хубаво да се храни поне на 3 часа в денонощие на тази възраст. То най-вероятно е сънливо заради жълтеницата от която в момента се изчиства. Пък и сученето им действа упойващо и доста често ще ти заспива докато я кърмиш, но я буди като и щипкаш бузките, нослето  Simple Smile Помпата също е много важна, за да стимулираш и да цедиш, когато малката неизпива всичко. Ще я ползваш още доста месеци. Тази на авент не е лоша, но на мен вече ми се откачат ръцете с нея ако говориш за ръчната. Ако имаш възмижност, вземи си електрическа  Peace ще я ползваш още доста месеци...Успех!

# 169
  • Мнения: 613
Terre, честита дъщеричка! Да ти е жива и здрава, щастлива и с много късмет !!!

Да използвам и аз да посъветвам   Simple Smile

Да повторя trayana: Не се шашкай излишно! Пази се!

Опитвай се да бъдеш максимално спокойна. На времето това беше първият съвет, който моята лактационна сестра ми даде. Когато започнах да кърмя, тя винаги ми казваше, че първо условие е аз да бъда спокойна, щастлива и удобно настанена.
Загубих си кърмата на 3-ия месец, след един много тежък/жизненоважен разговор с бившия.....
Максимално се изолирай от всичко и всички отрицателно действащи събития и лица.

Всичко най-хубаво   bouquet /Арая - навремето пишех с този ник/

# 170
  • Мнения: 78
Терре, за пръв път попадам на темата ти и не мога да не се намеся, за да ти честитя   bouquet   bouquet   bouquet
Дано ти носи много щастие малкото ти съкровище!
И споко! Мисли само за вас двете и че можете да се справите с всичко!  Hug

П.С. Виждам, че живеем в съседни градове. Ако имаш нужда от помощ за каквото и да е, пиши ми на ЛС. Peace

# 171
  • Мнения: 911
Терре, здравей!

Връщам се от консултация току-що и бързам да ти напиша какво чух и от моята педиатърка - може и да си попадала на това по разни статии и форуми: за да се увеличи лактацията, просто си гушкай съкровището колкото повече, толкова повече  Heart Eyes нивата на пролактина скачат и настъпва едно пълно щастие, от което млякото в крайна сметка става повече  Peace

Весел ден от мен!  Grinning

# 172
  • Мнения: 145
     Здравей! Аз също, както и много други жени имах проблем с кърменето, нищо страшно! Най важно е да си спокойна! като няма кърма - няма!!!!! и това е!!!!!!!! Меся се -не за да правя калабалък, а за да не психясваш и ти като мен, когато не се получи! Кво ли не правих, включително и при един китаец ходих в дън гори тилилейски, да ме пита къде съм тръгнала сама в една мръсотия...леле само си спомних за лъжливия екстрасенс Деси и за това кво правел на жените и... бе с една дума - НИЩО СТРАШНО!
    Моето бебе е на 5м. и се роди 4200гр и имаше място за експерименти и всякакви експерти по кърмене  #Crazy От всички идиотщини от сорта, че кърмата е ... ... .. .. .. и колко е лошо адаптираното мляко паднахме на 3700гр. То какво ли не беше ад.мляко с лъжица, помпи, билки, ядки, една събота вече беше на месец...цял ден бяхме в леглото...бозае заспи на мен, пробуди се пак. Като резултат имаме прекрасен силен глас и като ме види гола почва да ме бие по гърдите Rolling Eyes

# 173
  • Мнения: 147
Здравейте мами!  Hug
Trayana, това за гушкането не го бях чувала. Ами аз си я гушкам всеки път като започнеме да се храниме поне по час и половина - два  Heart Eyes Вчера бяхме много ящни, то не беше сукане през 2 часа а днес само 2 пъти Sad Първото в 8:00, спинкане от 9:00 до 14:30 някъде и второто кърмене от 14:30 до почти 17:00 - на почивки. От 17:00 спинкане. Сега е 22:00 и още спинкаме, а тепърва ще се чипкаме и храниме  Rolling Eyes Едното ми зърно е трудно за захапване и с беба само се нервираме от неуспеха Sad Купих си днес протектори и да видим каква ще я свършим.....Много ми се иска да я кърмя малката поне до 6 месеца а ако имам кърма и до годинка..... Praynig Опитвам се да съм спокойна, но на моменти не ми се получава.
Още един път благодаря на всички мами за всичко!  Hug  bouquet

# 174
  • Мнения: 911
.....Много ми се иска да я кърмя малката поне до 6 месеца а ако имам кърма и до годинка..... Praynig Опитвам се да съм спокойна, но на моменти не ми се получава.

в момента хормоните ти са в такъв хаос - постнатална депресия и пр. гадости могат да те налегнат, на което трябва всячески да се противопоставиш! има начини! но пък е и нормално да си изнервена, уморена, тъжна и т.н.

много добре сте хапнали вчера - така трябва да хапва новородено - на 2 - 2и половина часа. но се случват и "профилактики" - както ги нарече моя приятелка-акушерка. един ден и на мен моето мече ми направи постановка - не яде 14 часа и аз откачих. става време да е гладна, слагам я да цица - тя пищи. и така цял ден, накрая извиках акушерката у дома да я види и жената заключи: "остави го сега, просто си прави профилактика".

както са ти написали по-горе мамите малките бебета наистина не бива да се оставят да не ядат толкова дълго, но аз друго да те питам: докато мишлето спа днес, ти колко пъти се изцеди?!!! не бива да оставяш неизцедени гърдите! след всяко цоцане цеди, а когато се отплесне да спи по-дълго, поне на три часа. и замразявай. или давай на следващото хапване.
то сега мъничето няма идея кое е ден кое нощ и ще ти се объркат и на теб понятията  Crazy един съвет - записвай си кога колко е яла (колко време поне е сукала), защото в един момент просто започваш да се чудиш (особено нощем) "абе, това моето яде ли? не яде ли? и кога беше за последно?"

и най-важното: БЪДИ СПОКОЙНА!!! доколкото е възможно. Не се притеснявай за глупости! Опитвай се да излезеш за малко на въздух - по възможност сама - дори само за десетина минути!
Всичко ще е наред!  Peace Стискаме палци!!!
 Hug

# 175
  • Мнения: 147
Ами в интерес на истината изцедих се само един път, след второто и хранене следобед и то само от гърдата което неможе да захапе и то 35-40мл. само успях. Днес пак така от едната само, но пък ми отказа да изсуче кърмата от шишето и като и дадох другата гърда си я засука и заспа. Рядко се цедя защото ме е страх да не ревне изведнъж и да няма нищо в гърдите.

# 176
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Виждам темата Ви за първи път и това,което прочетох, бяха терзанията Ви.В края на поста обаче видях едно сладко бебе...
Свалям Ви шапка за смелостта и любовта, които сте проявила и дала на детето си въпреки всичко!
Прегръщам Ви

# 177
  • Мнения: 911
Ами в интерес на истината изцедих се само един път, след второто и хранене следобед и то само от гърдата което неможе да захапе и то 35-40мл. само успях.
... Рядко се цедя защото ме е страх да не ревне изведнъж и да няма нищо в гърдите.

аз да се извиня на останалите, че го обърнахме на Ла Лече Лига форум тука, ама...да не остане беборана гладна - ще ни простят  Flutter

не е добре, че само 35-40 успяваш да събереш! и това е, защото си цедила само веднъж = така мозъкът остава с идеята, че произведеното количество е достатъчно и не праща нужните импулси където трябва, за да се произведе повече мляко! затова в началото трябва да се слага детенце максималко често на гърда, докато се провокира достатъчно добре лактацията, или да се цедиш - пак със същата цел.

оффффф, ще мина на ЛС, че да не досаждаме с детайли по темата с кърменето повече

# 178
  • Мнения: 2 723
оффффф, ще мина на ЛС, че да не досаждаме с детайли по темата с кърменето повече

Пиши, пиши, че и мен скоро това ме чака.
Аз дохранвах Гого а аптамил, което беше грешка, защото  му беше по-лесно от шишето и се отказа да суче.
Сега се надявам да кърмя дълго, защото освен добре за бебо е добре и за бюджета Embarassed

# 179
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
1. аз съм за това детето да яде когато иска
Мими я изписаха 2.450 и беше като мишка
повръщаше май повече отколкото ядеше
я ела да я видиш сега каква е - по-едра от брат си

2. кърмене но не на всяка цена
аз няма мкърма - с окситоцин съм пускала ото двете гърди максимум 100мл - виждала съм жена да изцежда 100 от едната
нямах и това си е - реших, че за да не умра то нерви ще си храня децата с каквото има вместо да гладуват
АКО НЯМАШ
КЪРМА детето яде малко изнемощява и ще спре съвсем да суче

сега в кърмачесския ще те насдъхват на какво ли не, но аз като препатила ще кажа - не всяка жена става за кърмачка...има си понякога причини - моите канали са малки и аз без ад се цедя кърмата ми спря след 15-тия ден някъде - никогаа не съм пила спиращи кърмата лекарстав - просто спираше и това си е - на цедене имаше по 5мл от гърда!!!! за каква кърма тговорим?!

ат и ти - вземи се изцеди да видиш какво всъщност имаш? ако нямаш - захранвай детето, защото като е толкова малко и немощно - затова и спи много - като МИми - щото няма сили
като почнах да я захранвам стана и по-активна и косъма почна лееко ад заглажда

Общи условия

Активация на акаунт