Замразихте ли стволови клетки от пъпна връв?

  • 13 653
  • 171
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 447
В семейството имаме неврохирург, който е доста запознат с темата и ни осведоми, че за момента с тия стволови клетки нищо немой да се направи. Демек - безполезни са.

# 61
  • Мнения: 5 140
Не съм.

# 62
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не

# 63
  • Мнения: 190
В семейството имаме неврохирург, който е доста запознат с темата и ни осведоми, че за момента с тия стволови клетки нищо немой да се направи. Демек - безполезни са.


Ако след 5 или 10 години се окаже,че това е единствният шанс да се спаси детето ти?

# 64
# 65
  • Мнения: 5 393
Не съм замразявала.

# 66
  • На морето!
  • Мнения: 5 762
не

# 67
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не,не съм.Но бих замразила ако имах възможност.

# 68
Защо Крио Сейф и Шейново са сложени като различни опции??  newsm78
Крио Сейф е най-развитата в международен план мрежа за съхранение на стволови клетки. Крио България и Шейново си партнират и следователно не са конкуренти. Крио България обаче не задължава бъдещите майки да раждат в Шейново, като предоставя сетовете си  цяла България.

Моя приятелка роди преди около месец във Варна при личният си гинеколог, като се довери на крио. Прати ли и сета, с инструкции по куриер и всичко било точно. Гинекологът и нямал затруднения при взимането и сега месец по-късно тя спи спокойна, знаеща че новороденото и е предпазено.

Аз самата съм бременна също и карам седмият месец Simple Smile. Живо се интересувам и се `ровя` в интернет за клетките. Да, действително има много противоречиви мнения и не е още на 100% сигурно, че стволовите клетки ще бъдат действително от полза. Но същевременно се замислих и отидох малко напред, в бъдещето - ето, детето ми вече е на 10, щастливо е, жизнерадостно е, умно е, и... един ден се оказва, че има някакво тежко заболяване. Докторите казват, че единственото спасение е трансплантация на стволови клетки, и? Аз си мисля за моите 3000 лв  Confused как така и защо не съм ги дала. Толкова ли ми се е свидело за живота на детенцето ми  Sad
Затова и съм решила при раждането да му се вземат клетки. В крайна сметка е за негово добро. Засъжаление и аз съм зле финансово, в момента само мъжът ми работи, но все някак ще закърпим положението. Те парите така или иначе си идват и си отиват...
Чудя се между Св. Лазар и Шейново (Крио). Незная защо, но неща ми подсказва, да се доверя на международната организация, съществуваща и работеща много по-отдавна. Всъщност съм се решила на този вариант. Иначе да не вземе да ми се наложи накрая да кажа `Хубава работа, ама българска`  #Cussing out А и излиза по-евтино както съм решила

Еми това е засега. Ще следя и вие какво пишете в темата, и ще пиша ако още нещо намеря като инфо.
Поздрави на всички!
П.С. Ще си имам момиченце  stork-girl 1stroller  Blush

# 69
  • Мнения: 6 164
Не, нямахме възможност, много исках, но... вероятно трябваше да изтелим кредит, не знам... Confused Съжалявам доста... Дано не ни трябват никога! Praynig

# 70
  • София
  • Мнения: 1 075
Нямах информация за това и страшно съжалявам, че не го направих. В болницата можеха да обяснят, но не си направиха труда.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Имах желание,но нямаме възможност.Дано не потрябват! Praynig Praynig Praynig

# 72
  • София
  • Мнения: 7 045
Когато раждах изобщо не знаех за тази възможност и за това не съм я използвала.

# 73
  • Мнения: 4 621
Не, не замразих.

# 74
  • Мнения: 500
Не.Преди 3 години и половина нямаше такива екстри,поне в Разград......

Общи условия

Активация на акаунт