Замразихте ли стволови клетки от пъпна връв?

  • 13 654
  • 171
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 175
За съжаление нямахме финансовата възможност. Ако можехме да си го позволим щяхме да го направим със сигурност.

# 106
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Кallymay , а бебето, което се роди от замразена оплодена яйцеклетка ? И то ли е с изтекъл срок на годност? Било е замръзено 6 години. Не се заяждам,просто смятам,че лекарите знаят колко време могат да стоят в това състояние стволовите клетки.
исках да замразя ,но не знам защо се оставих да ме разубедят.

# 107
  • Мнения: 292
Не.Но ако имахме възможност сигурно щяхме. Peace

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
не замразих, нямах финансова възможност.

# 109
  • Мнения: 56
Ту к жв Канада това е практика от около1996 и е безплатно само трчябва да попълниш формуляр , че си съгласна. Замразяват се около 15 г и се използват за трансплантация при левкимия анемия, или проблеми с имунната система . ако греша Grinning нещо ме поправете.Товя е което знам.

# 110
  • Канада
  • Мнения: 494
Не е безплатно дори в Канада,но не е скъпо и спокойно може да си го позволи всеки.Формуляр наистина се попълва,там се съдържат въпроси от здравно естество -дали майката,бащата или някой от техните семейства страда от дадени болести,за направени ваксини,също етническа принадлежност-ей такива неща!Кръвта,която трябва е минимум 35ml.Ние замразихме тук http://www.insception.com/,ако на някой му е интересно.Относно възникналия спор-незнам дали всичко е лъжа и измама и дано не ми се налага никога да  разбирам,но...решихме да го направим.Знам ли науката до къде може да стигне!

# 111
  • Мнения: 857
ДА замразих и се радвам,че имах възможност и го направих. Замразих в Крио Сейф, а ми ги взеха в Шейново. Цената беше 3000лв за всичко. Дано никога не ги използвам! Мисля,че ако нямаш възможност да ги дадеш на куп си заслужава да се изтегли кредит за това!

# 112
  • София
  • Мнения: 830
Добре, но никой не коментира моето виждане. Нямахме 3000 лв и дарихме Калинината пъпна връв. Защо не това като вариант? Най-често срещания отговор е не, защото нямахме толкова пари. Дарението също е вариант.

# 113
  • София
  • Мнения: 7 242
Добре, но никой не коментира моето виждане. Нямахме 3000 лв и дарихме Калинината пъпна връв. Защо не това като вариант? Най-често срещания отговор е не, защото нямахме толкова пари. Дарението също е вариант.
Браво, Elspet  bouquet Направили сте много добре.
Не съм чувала за такава възможност. Предполагам и с другите е така. Защо наистина не се уведомява всяка родилка за тази възможност newsm78 Направо е грехота!

# 114
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Добре, но никой не коментира моето виждане. Нямахме 3000 лв и дарихме Калинината пъпна връв. Защо не това като вариант? Най-често срещания отговор е не, защото нямахме толкова пари. Дарението също е вариант.
Много благородно,че сте я дарили. За да даря аз, например, трябва да отида да родя в София или Варна . В България всичко става само в най-големите градове. А и ако бях казала тук ,че искам дори да замразя за моето дете щяха да ме помислят за супер префърцунена и ошашавена от бременността. В Плевен още не предлагат упойка за раждането,та какво остава за такова нещо.

# 115
  • Мнения: 169
Добре, но никой не коментира моето виждане. Нямахме 3000 лв и дарихме Калинината пъпна връв. Защо не това като вариант? Най-често срещания отговор е не, защото нямахме толкова пари. Дарението също е вариант.

Какво значи, че сте я дарили? Аз като родих, никой не ми я е давал след това, нито ми е споменавал за нея. Какво стана с нея, не знам! А и аз тогава нямах този акъл като сега, че да се поинтересувам, виж следващия път ще следя за тези неща! Знам само, че излезна цяла и невредима.
Но нищо чудно и аз да съм я "дарила", без да знам. За съжаление е напълно възможно доста родилки да са станали "неволни дарителки". В моментите след раждането съдбата на плацентата и пъпната връв са последното нещо, което те интересува, мислиш за бебо, шият те и т.н.
Няма да се учудя, ако болницата после използва тези "биологични материали" от родилките, след като са толкова ценни, а и доста пари се печелят от това сигурно. Не казвам, че навсякъде го правят, но е възможно някъде да го правят без наше съгласие и знание. Предполагам, че съдържат ценен материал не само за стволови клетки, но и за други неща.
Аз лично занапред бих следяла за тези неща!

# 116
  • София
  • Мнения: 830
Истината е че аз не я дарих за стволови клетки, а за тъкани на Тъканна банка (както казах по-горе) - от пъпната връв се отглеждат тъкани, които после се използват при операции. Аз предварително се бях снабдила с банка с разтвор в нея, запечатана и стерилна, ъфкорц и две епруветки, които допълнително да напълнят с кръв, за да я изследват в Пирогов, в тяхната лаборатория. Когато отидох да раждам просто я дадох на доктора, който я подаде на сестрата и каза да сложи пъпната връв. На което тя отговори, да не би да почваме пак да събираме всички пъпни върви. Което мен ме наведе на мнението, че по-рано са събирали от всички бебета. Но сега не. Naughty
Знам че темата е за стволови клетки, но исках да добавя, че пъпната връв се използва не само за това и може да послужи, вместо да се изхвърли.

# 117
  • София
  • Мнения: 4 899
Кallymay , а бебето, което се роди от замразена оплодена яйцеклетка ? И то ли е с изтекъл срок на годност? Било е замръзено 6 години. Не се заяждам,просто смятам,че лекарите знаят колко време могат да стоят в това състояние стволовите клетки.

6 не е 20. И яйцеклетките са друг тип клетки и при тях не е необходима 100% съвместимост с донора, за да има успех забременяването.  Докато успеваемостта при имплантиране на стволови клетки от чужд донор е нищожна.
И както самата ти казваш, лекарите би трябвало да знаят срока на годност. По този повод бях написала, че докато се прояви болест, за която да са необходими (хипотетично) стволови клетки, детето ще е прехвърлило 20-те си години, за колкото е определен този срок.
Аз също не се заяждам с никого, само споделям собственото си мнение, което не е просто голословие, а се базира на много изчетени материали по темата, срещи с различни доктори и посещение в една австрийска лаборатория, където се правят различни опити с клетки, тъкани и др. В началото и аз бях супер въодушевена от идеята и си бях казала, че някой ден - скъпо, не скъпо - може да гладувам, но ще го направя за моето дете. Но по-късно имах възможност (Благодаря на бога за което) да се запозная и с другата страна на медала  ooooh!  И се отвратих от гнусната машинация и спекулация на една шепа хора към милиони, като не само, че се печелят баснословни суми пари, ами дори не се помага на хората. Просто са направили една огромна рекламна кампания на медицинска тематика и "ела да видиш как ще печелим на гърба на човечеството"   yesyes  И това не е всичко. То щеше да е добре ако нещата бяха невинни и допираха само до това десетина фирмички да се нагушкат с парички. А има и множество доказани случаи, че имплантирани стволови клетки наистина помагат, НО само за няколко месеца, а после обръщат на ракови.
Не искам да плаша никого или някой да си направи погрешно виждане за тона ми. Достатъчно дълго съм във форума и който е попадал на моите публикации ще види, че не съм човек на острия тон или неуважението. И съм далеч от мисълта, че съществува майка, която да не иска да осигури на детето си най-доброто. Просто тази тема ми е много болна и реших да споделя моето мнение. Няма да пиша повече по нея. Всички сме зрели хора и можем сами да избираме и решаваме.
Желая успех на мамите тук и един прекрасен, слънчев и усмихнат ден!    bouquet

# 118
  • Мнения: 639
Истината е че аз не я дарих за стволови клетки, а за тъкани на Тъканна банка (както казах по-горе) - от пъпната връв се отглеждат тъкани, които после се използват при операции. Аз предварително се бях снабдила с банка с разтвор в нея, запечатана и стерилна, ъфкорц и две епруветки, които допълнително да напълнят с кръв, за да я изследват в Пирогов, в тяхната лаборатория. Когато отидох да раждам просто я дадох на доктора, който я подаде на сестрата и каза да сложи пъпната връв. На което тя отговори, да не би да почваме пак да събираме всички пъпни върви. Което мен ме наведе на мнението, че по-рано са събирали от всички бебета. Но сега не. Naughty
Знам че темата е за стволови клетки, но исках да добавя, че пъпната връв се използва не само за това и може да послужи, вместо да се изхвърли.
Преди време събирахме пъпна връв за тъканната банка на Пирогов, по специално за клиниката по изгаряния. Събираше се масово, без да се взима кръв за стволови клетки. Не с комерсиална цел - тогава п.вр. и плацента отиваше на екарисажа...в пъти по-добре е да спаси нечий живот. Амниона с който е покрит пъпната връв служи за "заместител" на кожа при тежки и дълбоки изгаряния докато организма сам възстанови поразените участъци.
Левкемиите се лекуват със собствени стволови клетки и собствен "пречистен" от туморните клетки костен мозък. Т.е. пунктира (пробожда) се кост, в която има костен мозък, извлича се от там, обработва се в специални условия и отново се връща в тялото на заболелия. По логиката на kallymay този начин на лечение на левкемиите е напълно безпредметен, а е факт, че мнозина са излекуваните напълно от тази коварна болест.
Следя много отблизо всяка информация за стволовите клетки и не съм попадала на такава, в която се твърди, че после те ставали на ракови.
Миналата година даваха по ТВ едно момиче инвалидизирано от катастрофа и обездвижено от кръста надолу. Около два месеца след инжектиране на стволови клетки в областта на травмата на гръбначен мозък момичето пълзеше на четири крака! Не се влачеше , а пълзеше!
Жена на възраст (лично я познавам) с диагностициран карцином на белия дроб в краен стадий понесе две донорски трансплантации на стволови клетки - елате я вижте сега!!
Хвърчи като фъртуна! Може и да е временно, но за мен си струва!! Това за обратната страна на медала е супер интересно! Ще ми споделиш ли ? По-добре на лични, да не дразним хората...
Хубав ден!

# 119
  • Мнения: 169

Преди време събирахме пъпна връв за тъканната банка на Пирогов, по специално за клиниката по изгаряния. Събираше се масово, без да се взима кръв за стволови клетки. Не с комерсиална цел - тогава п.вр. и плацента отиваше на екарисажа...в пъти по-добре е да спаси нечий живот. Амниона с който е покрит пъпната връв служи за "заместител" на кожа при тежки и дълбоки изгаряния докато организма сам възстанови поразените участъци.

Здравей, nani_, моля те да поясниш, какво имаш впредвид под "събирахме пъпна връв" и то "масово". Работила си в АГ болница и сте събирали пъпната връв след ражданията така ли? Живо ме интересува тази информация?
Аз все имам опасения, че не ги изхвърлят след раждането, а че ги използват за нещо, само не разбирам защо не уведомяват родилката и не й искат позволението. Не ме разбирайте погрешно, не коментирам за какво се използва после, че имало полза и т.н., просто ме интересува как така родилките не биват уведомявани.

Общи условия

Активация на акаунт