Избирате ли българското, когато имате избор?

  • 1 846
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 299
Купувам българско бельо, обувки, дрехи, (дрехи не само български само), от храните - също наблягам на българското.  Доволна съм от българските мебели и също предимно такива имам. Търся качеството и се радвам, че намирам такова и сред родното производство. Обаче на Произведено в България не обичам да ходя, ужасно ми е (атмосферата там). Харесвам продуктите на Арома, но ползвам и чужда козметика. Турски и китайски неща отбягвам. За техники - нямам представа за родни такива...ако колелото спада към тях - моето е българско на Drag, много си го харесвам, гледам, че и почти всички в София са с български колела - Drag или Cross

# 31
  • Мнения: 946
Само някой работи,но общо взето рядко.Мина времето когато всичко българско е направено здраво,пък особено и дрехите  ooooh!Работила съм в маг. з адамски дрехи предимно от Турция ама не от битаците им.Дет се вика има и турско и турско/както и наше де/Скъпи ,но качествени неща продавахме,работих и като шивачка и виждах колежките как я карат през просото.Тъй че .........

# 32
  • Мнения: 474
Ами всичката дървения в къщи- секции, гардероби и т.н. е правена от Бг производител- една фирма. В рамките на 1 год. сме поръчвали нещата и всеки път качеството и проблемите ставаха все по-зле. Това е за мен истинското лице на Бг производство- нещо се прави в началото добре, хваща се клиента, и после се започва- пестене на метериали, работа през пръсти... Работата ми е свързана с произв. на дрехи за западна верига магазини. Това, което се шие за износ, се шие по западен стандарт, под строг контрол и с вносни материали. Като се шие нещо за вътрешен пазар, т.е. за Бг, познай- нито някой гледа, нито контролира, купуват се най-скапаните конци, ципове, хастари... И смятам, че това се случва за всички продукти.
Та когато имам избор- винаги избирам вносното. Да не говорим, че аз нося 34 номер обувки, каквито не се произвеждат в Бг...  ooooh!

# 33
  • Мнения: 2 591
опитвам се, но зависи - козметика българска НЕ купувам  Naughty, повечето ми препарати за чистене обаче са български, хранителните стоки също (последно се втрещих в супермаркета, когато посегнах към консервираните гъби и се оказа, че всичките са внос от Китай  #Crazy вече имам алергия към Китай  #Cussing out), техника - по-скоро не (май само бойлерът и газовата ни печка са на дипломат) не вярвам някой да може да избира между Уърлпул и Перла за пералня например и да избере второто  Rolling Eyes

# 34
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 За храни определено залагаме предимно на българското...,ама май с това се приключва.А да ,и бойлера,и мебелите /но от изпитана фирма/.Само за дивана си позволихме да вземем от неизвестна нам фирма и сега му бера ядовете.

# 35
  • Мнения: 3 360
Да,залагам на българското!В повечето случаи смятам ,че продуктите са ни качествени! bowuu

# 36
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
купувам това което ми харесва и не гледам къде е произведено.
Peace
Peace

# 37
  • Мнения: 844
По принцип си залагам на българското, но и доста вносни неща съм доволна. Като се замисля колко дрехи, се произвеждат у нас и се изнасят навън , например "Манго"!А  техниката която е на пазара какво да кажя за нея!

# 38
  • Мнения: 5 178
Важното е, че детето ми е българско Mr. Green
И то собствено производство Simple Smile

Избирам по качество и цена, а не по това, къде е произведено..
На детето и нас, купувам предимно Бг дрехи. Но пък специално за малкия много се изкушавам от приятни турски дрешки, които се оказаха много добри.

Но виж за фаянса, взехме Испански и не съжалявам. Плоскостите за мебелите също няма да са български, а немски и други примери

# 39
  • Мнения: 204
Има много български неща, които харесвам и предпочитам, но мразя, когато си купя Ариел или Пантен и се оказва, че тези, купени в Турция са съвсем различни от нашите, т.е. техните са по- добри, така че мразя българския Ариел

# 40
  • Мнения: 929
Има стоки които предпочитам да са български, но има и такива които предпочитам да не са.

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Има стоки които предпочитам да са български, но има и такива които предпочитам да не са.

И при мен е така.

# 42
  • Мнения: 9 093
Предстои ни основен ремонт на апартамента.
Мебелите всичките ще се сменят, избрала съм българска фирма - от Пазарджик.
 Simple Smile

# 43
  • Мнения: 8 917
Избягвам българското, когато имам избор.

Общи условия

Активация на акаунт