За гейовете и педалите

  • 9 947
  • 142
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 27 524
Ами след като на теб ти е известен такъв случай, посочи го. Не съм пристрастна, защото не съм хомосексуалистка. Това, че някои тук им допадна да се вживяват в ролята на авторитети, е отделен въпрос.

Ти как и откъде знаеш цялата истина за хомосексуалността? Специализирала ли си? Може би си сексолог? Психиатър? Психолог? Само те са най-добре запознати, в реда, в който ги изброих. Много си категорична и сигурна, а пишеш напълно неверни неща, което просто не е в твой плюс, а това за авторитетите е излишно, защото не е вярно. Аз си казвам мнението, а не го налагам. Както виждаш спрях да споря и не пиша по темата. Ако се пусне тема за банково дело и финансови дела, не бих си позволила да споря категорично и да се изказвам за неща пред хора, учили за това, които не знам. Същото е.  Peace

# 61
  • Мнения: 2 891
Със сигурност сексуалната ориентация, независимо каква е тя, не е нещо, което се избира, според проучванията, тя има генетични или биологични корени. Веднъж установена, една сексуална ориентация не може да бъде променена въпреки, че в това отношение, хетеросексуалното общество неспирно експериментира. Досега няма известен случай, в който възрастен хомосексуален индивид да е бил привлечен от представител на противоположния пол. Сексуалната ориентация не е съзнателен избор, който може да бъде променен доброволно.


Aaaa, не съм съгласна!Близък мой приятел, прекара почти целият си съзнателен живот като хомосексуалист. Сега е влюбен и живее с жена.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 842
Сега време да си премерим дипломите ли е, Блонди?

Със сигурност сексуалната ориентация, независимо каква е тя, не е нещо, което се избира, според проучванията, тя има генетични или биологични корени. Веднъж установена, една сексуална ориентация не може да бъде променена въпреки, че в това отношение, хетеросексуалното общество неспирно експериментира. Досега няма известен случай, в който възрастен хомосексуален индивид да е бил привлечен от представител на противоположния пол. Сексуалната ориентация не е съзнателен избор, който може да бъде променен доброволно.


Aaaa, не съм съгласна!Близък мой приятел, прекара почти целият си съзнателе живот като хомосексуалист. Сега е влюбен и живее с жена.

Престанал ли е да спи с мъже? Доста хомосексуалисти живеят с жени, дори имат деца, и това пак не им пречи да са хомосексуалисти.

Последна редакция: пн, 27 авг 2007, 18:13 от Serpentine

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Като магистър по психология смея да застана не зад подобно мое мнение, а зад факт. Който иска да си мисли каквото смята за редно. Фактите са факти, но не е тук мястото и няма смисъл да навлизаме в подробности. Старая се да не давам оценка и мнения за неща, които не разбирам и ако сгреша - признавам си го. Добре е всички да процедират така  Simple Smile

Лиске, не е вродено; и да, лечимо е.

Блонди,
без да прочета нищо след твоя пост по темата - бих могла да кажа следното .
-  аз , като притежаваща квалификация равна на твоята съм абсолютно на противоположното мнение .
- има и генно предразположение към хомосексуализма .
- и да - доказано е такова.
- СЗО не приема различната сексуална оринтация за болест!!!!
-....

# 64
  • София
  • Мнения: 3 842
Що ли не се учудвам...

# 65
  • Мнения: 2 759
...СЗО не приема различната сексуална оринтация за болест!!!!...
                    А приема ли педофилията за болест? Съвсем сериозен ми е въпроса, тъй като не съм компетентна, а Уикито не казва много...

                    П.С. И за да не ме обявите за 'офф', да кажа, че въпросът ми беше провокиран от следния цитат, които прочетох "В играта влезе даже "Гардиан", като поръча на журналиста Жули Биндел статия за гейовете и педофилията. Като отрече способността на гейовете да се контролират, те продължиха с разсъжденията си със заявлението, че гейовете водят кампания "...за достъп до все по-млади момченца"."..

# 66
  • София
  • Мнения: 3 842
А хомосексуализмът опасен ли е за обществото толкова, колкото е опасна педофилията? Педофилията е престъпление, защото нарушава правата на малолетните. И не на последно място - педофилията не принадлежи към никой вид сексуална ориентация, защото има гейове-педофили, но и педофили, които изнасилват момиченца. Хомосексуалистите чии права нарушават?

Последна редакция: пн, 27 авг 2007, 18:55 от Serpentine

# 67
  • Мнения: 4 555
Ами след като на теб ти е известен такъв случай, посочи го.
Много е лесно да се посочват познати, защото така може да се каже всичко. Затова ти давам пример с известна личност - Ан Хечи.

Въпросът е, че тук примерите не значат нищо. Ти изказваш категорични твърдения ("Никой до сега не е правил еди какво си" или "Няма случай, в който..."), все едно познаваш всички хомосексуалисти до един или си правила години наред научни изследвания, а даже не ти е ясно какво е "болест". Знаеш ли, че депресията също е болест?

Пристрастна си, защото приемаш думата болест като обида и в същото време си много толерантна към хората с различна сексуална ориентация. Всъщност знаеш ли, че "различна сексуална ориентация" е просто евфемизъм за сексуално отклонение.

Защо СЗО не приема различната сексуална оринтация за болест, както и за други неща по повод "политическата коректност" съм писала по-нагоре, прочети го, за да не се повтарям.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
По-точно през 1991г. СЗО изключва хомосексуализмът от списъка с болестите.

В момента не се чувствам добре, за да прочета всички писания по темата и се извинявам, ако не се включвам на правилната чистота, но това е моето мнение, подкрепено с научна литература.

# 69
  • Мнения: 4 555
А хомосексуализмът опасен ли е за обществото толкова, колкото е опасна педофилията? Педофилията е престъпление, защото нарушава правата на малолетните. И не на последно място - педофилията не принадлежи към никой вид сексуална ориентация, защото има гейове-педофили, но и педофили, които изнасилват момиченца. Хомосексуалистите чии права нарушават?
Оооо, тук се набъркваш в много дълбока каша.
Как ще докажеш, че педофилията нарушава правата на малолетните, ако педофилът докаже, че е преспал с детето с неговото съгласие? Сещам се за партията на педофилите в Холандия, която точно това пропагандираше - че всичко става със съгласието на децата и законът няма право да ги лишава от възможност за избор.
И най-вече след като законната възрастова граница падне до 10 години и надолу, вече и закон няма да има, който да трябва да се прескача.
При педофилията не винаги става дума за изнасилване, не слагай равенство между двете неща.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 842
Ами след като на теб ти е известен такъв случай, посочи го.
Много е лесно да се посочват познати, защото така може да се каже всичко. Затова ти давам пример с известна личност - Ан Хечи.

Въпросът е, че тук примерите не значат нищо. Ти изказваш категорични твърдения ("Никой до сега не е правил еди какво си" или "Няма случай, в който..."), все едно познаваш всички хомосексуалисти до един или си правила години наред научни изследвания, а даже не ти е ясно какво е "болест". Знаеш ли, че депресията също е болест?

Пристрастна си, защото приемаш думата болест като обида и в същото време си много толерантна към хората с различна сексуална ориентация. Всъщност знаеш ли, че "различна сексуална ориентация" е просто евфемизъм за сексуално отклонение.

Защо СЗО не приема различната сексуална оринтация за болест, както и за други неща по повод "политическата коректност" съм писала по-нагоре, прочети го, за да не се повтарям.

Да, толерантна съм към хората със сексуална ориентация и не смятам, че на тях трябва да се гледа като на болни и опасни за обществото индивиди. Както нас ни отвращава да правим секс с хора от нашия пол, така и тях ги отвращава да правят секс с противоположния пол. И в случая дефиницията на понятието "болест" е най-малкият проблем. Има четири вида сексуална ориентация, и те са напълно равноправни и еднакво нормални. Някои от тях може да са отклонения от гледна точка на теб, на мен, на някой друг, но не и от гледна точка на природните закони. Вредни животни има по отношение на човека, но не и в природата. И не мога да разбера защо изобщо намесихте педофилията, тя не е под общ знаменател с хомосексуализма. В психологията има теории най-различни, това не е математика или физика. Просто за мен хора, които са склонни да приравняват различните от тях с болни и ненормални и какви ли не още, са пример за ограничено и нетолерантно мислене.

# 71
  • Мнения: 4 555
Аз също съм толерантна към хората с различна сексуална ориентация, но ти не само, че грам не разбираш какво ти се отговаря (жалко), но и взе да приказваш глупости.
Ти сама придаваш обидно значение на думата болест, ти сама си правиш някакви асоциации с "опасни за обществото" и си ги доизграждаш по някакъв едностранен и емоционален начин и спориш с неща, които никой не е твърдял. Така че за мен няма смисъл от този разговор.

# 72
  • Мнения: 2 759
...Да, толерантна съм към хората със сексуална ориентация...
                 И ние сме толерантни, споко. Поне дотолкова, че общо взето няма хора без сексуална ориентация  Mr. Green.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 842
Аз също съм толерантна към хората с различна сексуална ориентация, но ти не само, че грам не разбираш какво ти се отговаря (жалко), но и взе да приказваш глупости.
Ти сама придаваш обидно значение на думата болест, ти сама си правиш някакви асоциации с "опасни за обществото" и си ги доизграждаш по някакъв едностранен и емоционален начин и спориш с неща, които никой не е твърдял. Така че за мен няма смисъл от този разговор.

За мен също. Но не разбирам още колко хора трябва да се включат и да напишат, че хомосексуалността е болест дотолкова, доколкото е болест хетеросексуалността, за да престанат някои хора с налудничавите си теории.

# 74
  • Мнения: 150
Лиске, не съм чел всичко, защото нямам нерви. Разбрах само, че доста време те е нямало в България. Тогава бързам да ти кажа, че българският език, който се сипе от медиите и определя модата на разговорния, вече е един развален английски. С всичките му гейове, дестинации, мониторинги, лидирания, екстри, опции и прочие дивотия, наложена от слабообразовани редактори, преводачи и журналисти. За Бога! Та те продължават да наричат държавата Хърватия "Хърватска"... Всъщност, педерастите никога не са били проблем, независимо как ще ги наричат. Има ги от както има и човечество.

Общи условия

Активация на акаунт