докога се стерилизират шишетата?

  • 4 615
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 908
A на мен в тези теми не се намери един да ми обясни какъв е смисъла от стерилизиране веднъж на ден или веднъж на седмица?Аз смисъла на самото стерилизиране го знам,ама смисъла на този метод-"от дъжд на вятър"не го знам...?
И аз мразя неизгладени дрехи-особено горните-гладя ги постоянно.Пък между другото дърпам ютията и на долните,щото видиш ли ще ходим на консултация,ще се събличаме,ще ни видят намачканото боди.... Crazyи така...всеки луд с номера си.

# 91
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Ок де, дори и да не е глупост или лудост - да кажем просто, че ме мързи Peace! Детето ми винаги е добре облечено, не само навън, а и вкъщи. Когато има нещо много намачкано - гладя Peace
относно стерилизирането "от време на време" и аз не знам какъв е смисълът?! Май няма такъв Whistling

# 92
  • Мнения: 1 367
Определено май няма смисъл от стерилизирането веднъж на ден.И като си помисля,че го правех така в продължение на месеци...Абе наистина всеки луд с номера си,та и аз...Колкото до гладенето,аз имам уморителния навик да гладя абсолютно всички дрехи и на тримата,с изключение на моето бельо и чорапите.И не го правя с цел стерилизация,а просто защото не харесвам неизгладени дрехи.А първия месец гладех и отвътре дрешките на мъничето.Ужас......И на мен ми бяха казали,че така трябвало.

# 93
  • Мнения: 701
До преди десетина дни стерилизирах след всяко хранене с разтвор на Чико,но...айде стига вече.Чак толкова много няма смисъл.
Нека изгради малко имунитет в крайна сметка.Няма да го отглеждам в лаборатория!
Сега стерилизирам на ден-два,а след хранене просто хубаво изплаквам шишето с гореща вода.

# 94
  • Мнения: 207
Стерилизирам още след всяко хранене шишетата в които приготвям млякото! Това за водата    2-3пъти в седмицата! Мисля да го правя докато спрем с млякото!  Simple Smile

# 95
  • Мнения: 107
Стерилизирам още след всяко хранене шишетата в които приготвям млякото! Това за водата    2-3пъти в седмицата! Мисля да го правя докато спрем с млякото!  Simple Smile

Мисля някъде докъм 6-я месец ще преварявам.

# 96
  • Мнения: 139
Стерилизираш докато ти самата не си убедена, че трябва да престанеш! Всеки подхожда както намери за добре - строго правило няма. Синът ми наскоро навърши 6 месеца и аз продължавам да стерилизирам шишетата. Усилието е не да ги пуснеш в стерилизатора, а да ги измиеш, смятам Laughing
Контейнерите и лъжичките от домашните пюренца също ги стерилизирам и вероятно ще продължа още известно време. Вода преварявам също, макар че реално ни трябва само за Ам за вечерното хранене - иначе сме на кърма и на пюренца. Синковецът вода не пие  Embarassed
За гладенето - никога не съм гладила отвътре дрешките на детето. Даже и да ми бяха казали, че трябва, нямаше да правя подобно усилие, щото нали трябва да гради имунитет все пак... Сега пропускам да изгладя гащеризоните, с които спи, някои връхни дрешки, които не са намачкани толкова.

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 08:43 от lichka

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 907
Стерилизирах до към 8 - мия месец - след това го оставих сам да се бори с околната среда  Mr. Green .

# 98
  • Мнения: 463
Не знам какъв е смисъла от стерилизация при мен при положение, че му стерилизирам шишетата, а когато се наложи да го кърмя навън не си мия или стерилизирам гърдите. Вече два месеца нищо му няма, а и педиатъра ми каза така.
За гладенето: Когато аз съм била малка , майка ми също страшно много се е старала да глади дрехите ми, но се оказало, че материите се наелектризират и от това получавам обриви и е спряла да глади. По- добре така , отколкото с обриви.
Сега си патя много от прекалена стерилност като малка , тъй като съм чувствителна към всичко, а не дай си боже да да отида на басейн. Детето трябва да си изгради само някаква защита.

# 99
  • Мнения: 592
И аz стерилиzирах до 8 месец. Просто вси4ко бе една рутина. Докато не про4етох темата и усетих, 4е доста съм се увлякла. Сега иzмивам ШиЩета хубаво с 4етка и веро и са ми готови zа полzване. За съжаление синът ми откаzва всякакво мляко, така 4е сега полzвам ШиШетата само zа сокове, 4ай и вода.
Мия ги след всяко полzване, така както ние ние си иzмиваме 4аШите и 4инийте след като пием кафе или хапваме.
Не мисля , 4е децата се иzнежват от стерилиzация на ШиШета или от гладене на дреШките им.
Все пак е въпрос на комфорт zа кожата и zа да иzглеждат добре.

Общи условия

Активация на акаунт