какво ще кажете за тази реплика отправена към мен

  • 3 052
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 723
Мълчанието е злато понякога! Хич да не ти пука Peace

Мълчанието винаги е злато  Naughty Гледай си живота

# 16
  • Мнения: 2 336
То реплики ще има от всякакъв характер. Тъй, че ако не е нещо сериозно не си го слагай на сърце.

# 17
  • Мнения: 25 400
Ти нямаше ли да се изнасяш, какво стана, та още се натискаш до задника на свекърва си?  Mr. Green  Joy

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Точно така! Смей се, нямаш друг избор! Simple Smile
Има такива хора, не могат да се спрат и да не репликират, ей така, за да "си кажат". И го правят по такъв начин, че ако ти отвърнеш би изглеждало дребнаво. Майка ми понякога е такава. Simple Smile Питала съм я много пъти какъв е смисъла от пуснатите "по терлици" ехидни забележки, след като нито предизвикват дискусии, нито нещо променят, само вдигат кръвното на околните, но адекватен отговор не съм получавала. Явно е нещо като навик, знам ли и аз....

# 19
  • Мнения: 1 894
Еx, ако на всяка подобна реплика на свеки, която уж е адресирана към детето,а се отнася за мен обръщах такова внимание-трябва по цял ден само с това да се занимавам.
Тя има навика да говори на детето,а  всъщност да иска да подпита мен или да ми намекне нещо. Пример: 'Кажи баби днес мама какво готви/води ли те на разходка/защо мама не те дава да те гледам /мама не те ли е облякла много на лято/ с какво те храни днес мама .... Ами мълча си и оставям детето да и отговаря, нали към него е адресиран въпроса или репликата.Ама то горкото нали не може да говори още...  hahaha ... та се получават неловки паузи.

# 20
  • Мнения: 524
"Мама нахрани ли те днес?" - извода, изкукуригват, като си помисля, че и ние ще станем такива...... Все си налагам да не обръщам внимание, ама....

# 21
  • Мнения: 5 468
Това ще го запомня и ще го повтарям всеки път, когато:
Свекито казва на мойта принцеса да не ми дава да пея, защото пея фалшиво и уча и детето да пее фалшиво,
или когато:
Свекито не спира да повтаря че нарочно уча детето да бъде "стипца" и да не дава нищо на другите,
също и когато:
Свекито твърди, че обувките, които купувам са грозни и неподходящи, само тя може да му избере хубави обувки, нищо че са от магазините за втора употреба.
Същото важи и за дрехите, да не се повтарям.
или пък:
Свекито казва, че "тя твойта майка само на лоши неща може да те научи" newsm78
А ти защо не оправиш дъртата вещица? Щом си позволява толкова, значи не е видяла "дебелия". Ама че неприятна личност!!! А мъжа ти няма ли да й каже да си затвори огромната уста?
Още днес я скрастри завинаги #Cussing out. Много ги ненавиждам такива бабичкииииии....
На нея пък направо бих й казала: "О, я млъквай и не говори глупости на детето за мен! Позволяваш си много!"
И ще й хвърля обувките от втората употреба в коша. Ще й кажа: "На клошарски ми приличат!"... мале, корема ме заболя от нерви, заради тази вещица.

# 22
Колкото по малко обръщаш  внимание на такива злобности толкова ще си по добре,от едното влезло от другото излезло,

# 23
  • Мнения: 2 197
След като ги използваме да ни гледат децата (ако ще и за половин час да е) нека да си говорят каквото искат. Аз така или иначе никога не обръщам внимание какво ми се говори - възприемам го като фон. Е, някой път някоя реплика силно ме втрещява, но става по-скоро повод за коментари после. Да са живи и здрави да ги ползваме и за нещо полезно!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Според мен изобщо не се впечатлявай от подобен род изказвания...още колко такива ще чуеш...  bouquet Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 314
А ти защо не оправиш дъртата вещица? Щом си позволява толкова, значи не е видяла "дебелия". Ама че неприятна личност!!! А мъжа ти няма ли да й каже да си затвори огромната уста?
Още днес я скрастри завинаги #Cussing out. Много ги ненавиждам такива бабичкииииии....
На нея пък направо бих й казала: "О, я млъквай и не говори глупости на детето за мен! Позволяваш си много!"
И ще й хвърля обувките от втората употреба в коша. Ще й кажа: "На клошарски ми приличат!"... мале, корема ме заболя от нерви, заради тази вещица.
Ню, те са такива. Както казва моя мъж "склерозата на никой не прощава". Не си го слагай на сърце.
Аз се успокоявам с това, че нервите водят до целулит Simple Smile
И нашите баби и дядовци говроят понякога така на сина ми от типа "кавам ти дъще, сещай се снахо".
Ама и аз мълча като пукал, не питат мен.  Grinning

Към авторката - през едното ти ухо влязло, от другото излязло. Тя е забравила, ти си тровиш нервите. Защо?

# 26
  • Мнения: 750
Само аз ли не виждам нищо лошо и обидно  в репликата... newsm78.Не бих се обидила на такава реплика.Щях да и кажа на свекито, че като почна работа бебока ще е пораснал,а и няма да единственото дете в цял свят на която  майка му  ходи на работа...Съвсем нормално е.
smile3521 newsm10

# 27
  • Мнения: 2 336
"Мама нахрани ли те днес?" - извода, изкукуригват, като си помисля, че и ние ще станем такива...... Все си налагам да не обръщам внимание, ама....
Ма как така храните децата си? За тях диети няма ли? Знаят бабите кво е модерно и пазят любимите внуци.

# 28
  • Мнения: 535
Трябвало е да му кажеш: "Оооо, сине, айде да си ходим у нас, че баба ти току няма, няма и аман-заман изцепи някоя глупост, пък ми вдигне кръвното"

 Joy    Joy    Joy
Напълно съм съгласна

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 788
Ох, какво да ти кажа. Репликата е с цел сеир. Изтърси, па погледне да види прехапваш ли си устните. Голям кеф е това. Или пък по принцип така си дрънка. На подобни неща мълча. Не и доставям удоволствието да се ядосвам.

Общи условия

Активация на акаунт