как да предпазим детето да не пипа камината

  • 2 411
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 735
При нас не е имало инциденти. Изкарахме цяла зима без проблем. Имаме си кодова думичка за парене и горещо:"пуф". Доближавала се е достатъчно близко, за да я заболи от топлината, без да пипа. Много й говорехме, но не прекалено много за да не става печката център на вниманието й.
Заобикаля я отдалеч и то само когато е гореща. Когато изстине, не й пука.
Въпреки че разбира и не сме имали проблем си мисля, че е опасно, защото както беше писал някой по-горе, може просто да залитне без да иска и да се залепи!  ooooh! Чак кошмари съм сънувала с тази печка...
Смятам, че идеалният вариант са дървени решетки около печката. В много западни хотели съм ги виждала, има ги и в някои заведения в БГ. Искам да си направим такива за тази зима, но не знам дали ще успеем.  Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 1 845
Има камина със стъкла при свекър и свекървата. Ужким всичко беше ясно, знаеше много добре за какво става дума ,че пари... и т.тн. Обучена, обяснено всичко, показано ,че пари...На 2,5 години си лепна ръката там, случайно. Лошо изгаряне,рязане на кожата, превръзки..., но всичко се оправи. Пиша това ,за да потвърдя думите на горните мами, че понякога в играта се заплесват или случайно политват натам..., независимо от факта ,че е отрастнала с въпросната камина и знае ,че може да се изгори лошо.
Затова търсете вариант за обезопасяване.

Общи условия

Активация на акаунт