миди натюр

  • 28 292
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 078
Марински,   bouquetмерси за инфото,но ми е интересно дали говориш за Метро в чужбина или тук в Бг,защото не мисля че тукашните магазини са чак толкова загрижени за здравето ни,а само за печалбата,та ми кажи за кои клонове на метро говориш.
gaby_s  и на теб ще ти бъда много благодарна,ако откриеш някаква рецепта,защото аз честно казано срещам затруднение, намерих само една рецепта за сос към миди,но не тази,която съм опитвала  bouquet
paia4e и аз смятам да видя на рибната борса,но ми кажи откъде ги ловите,за да знаем и ние.Надявам се не е тайна Wink
Същият ми въпрос е и към bo_slavova и при теб,ако не е тайна да кажеш откъде си ловите мидите.
Вече станахме много тези,които чакаме някой да разкрие тайната на този сос Praynig Praynig

# 16
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 078
не съм го чувала този сос,но мисля да го пробвам,кажи само този сос може ли  да се стопли и да се  горещ,например, или е така както си написала newsm78  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 11 747
Миди се продават - пресни става въпрос,с черупките - в Метро,в Пикадили,в Бурлекс, на колхозния пазар - рибната част.На всички тези места за съжаление не е редовно,трябва да се проверява.
Хубави миди се ловят на Паша дере,Черноморец и Близнаци.Чух,че тази година няма много миди,рапаните ги били превзели.

Миди натюр аз правя - слагам мидите в тенджера,слагам сол и връзка лиющян.Варя докато се разтворят и още 5 минути след това.Вода никаква не слагам,те сами пускат доста.Става много вкусно.
Миди натюр съм яла по заведения,но какъв е този сос дето го говорите - незнам,не съм попадала.

# 18
  • Мнения: 2 018
jadi24 Да ти кажа - има миди навсякъде където видиш камъни! Тази година са по-малко заради рапаните, но се намират! Последно момчетата ми ловиха на Фичоза! Но да знаеш, че са доста навъттре и се отива с плавници, шнорхел... иначе този който ще ги лови, може да се измори докато стигне до там! А и навръщане... с торбата! Абе и аз съм една  ooooh! - сигурно си знаете как да ги ловите!  Hug Та те са ловили и в Балчик и на Русалка....видите ли, че има подводни камъни - там има!

И докато ти пиша се сещам, че на пазара на Чаталджа, имаше преди години един човек, който продаваше, но бяха без черупките. Една приятелка ми каза, че били винаги пресни, но не знам от къде ги лови/да не би да е от мръсно място/ и дали все още ходи там да продава! Той застава на ъгъла на Цар Асен и Чаталджа от страната на магазина със сладки неща!

# 19
  • Мнения: 444
Аз обожавам предварително сварени и почистени миди , набодени на шишче и панирани .... поляти с млечно-майонезен сос с чесън ммммммм
И аз съм купувала пресни миди в мрежа  в София , но напоследък не съм срещала , или не съм се заглеждала 

# 20
  • Мнения: 81
Тези миди в Сардиния просто са невероятни. Надявам се някой да издаде тайната на тази вкусотия,че иначе трябва да чакаме чааак другото лято за да ги опитаме пак.

# 21
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 078
Едно голямо БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, който се отзоваха на молбата ми. Сега хапвам и излизам на лов за миди по магазините Wink Wink Wink Winkдано успея да намеря нещо. Ако има хубави отзиви от приятеля  ми за моите миди ще информирам своевременно.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
не съм го чувала този сос,но мисля да го пробвам,кажи само този сос може ли  да се стопли и да се  горещ,например, или е така както си написала newsm78  bouquet  bouquet

Приготвя се и се поднася студен.

В Балчик имало развъдник и миден ресторан newsm78 Дали не продават миди?
Вчера приятели от Несебър имаха идея да ходим там, но не ми се биеше толкова път от Бургас до мидения ресторант.

# 23
  • Мнения: 2 018
не съм го чувала този сос,но мисля да го пробвам,кажи само този сос може ли  да се стопли и да се  горещ,например, или е така както си написала newsm78  bouquet  bouquet

Приготвя се и се поднася студен.

В Балчик имало развъдник и миден ресторан newsm78 Дали не продават миди?
Вчера приятели от Несебър имаха идея да ходим там, но не ми се биеше толкова път от Бургас до мидения ресторант.

Това е ресторант Дълбока - до мидената ферма!

# 24
  • Мнения: 245
jadi24, татко вади миди от буната на Траката,това е до двореца Евксиноград по пътя за златните. Тази година обаче няма миди  Shocked има много рапани,а те ядат мидите . много пъти ходихме ,но мидите направо са изчезнали. за други места не мога да ти гарантирам ,че ще са чисти.

# 25
  • Мнения: 917
не бях ходила във Варна от години и случайно попаднах в това заведение. пъкво като огледах менюто се чудих какви са тия миди натюр, пък то каква цена. щото те не са си много натюр, нали са със сос. после обаче гледах, че хората поръчват и като си ги поръчах, направо си облизах пръстите. нямам представа как се приготвят обаче. сигурно е някаква специална рецепта на заведението

# 26
  • Мнения: 1 818
Момичета,не знам какви са тези миди,за които говорите,но ви обещах да поразпитам за някой сос ...и така прдлагам ви да опитати и това Сосче за миди

# 27
  • Мнения: 4 358
Леле защо влезнах тук CryТака ми се доядоха сега миди.
Най ги обичам панирани и на шишчета съм яла, но как ги правят с каква марина не знам.

Общи условия

Активация на акаунт