Плащане на раждането

  • 8 385
  • 104
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 502
m_face ще ти бъда благодарна ако научиш нещо и пишеш. Ти при кой специалист си там? Аз подпитах акушерката, която ме развеждаше из родилното и тя много убедено ми заяви, че те си имали много по-добра техника и материали, отколкото в държавните болници. Но честно казано ми прозвуча просто като реклама.

# 61
  • Мнения: 148
Аз мисля да раждам в Тина Киркова, там си имат обявени цени, но зависи и кой лекар ще си избереш, чувам че има големи бизнесмени!!!!!!!!!!!!

# 62
  • София
  • Мнения: 672
m_face ще ти бъда благодарна ако научиш нещо и пишеш. Ти при кой специалист си там? Аз подпитах акушерката, която ме развеждаше из родилното и тя много убедено ми заяви, че те си имали много по-добра техника и материали, отколкото в държавните болници. Но честно казано ми прозвуча просто като реклама.

Аз съм при д-р Илиева и при нея мисля да си раждам. А аз разглеждах родилното с 2 различи акушерки и също питах и ми казаха че разполагат с добра база. Между другото, като решавах къде да раждам си зададох въпроса много директно на Илиева, като я попитах какви са предимствата и недостатъците на Вита пред държавните болници и тя ми каза, че предимствата са много: знаеш при кого ще раждаш, няма да чакаш на опашка да те приемат, имаш стая със самостоятелна баня и както каза - и на пари ще излезне по-евтино. Недостатък е, че ако не дай си боже нещо се наложи има олеми усложнения може да се наложи трансфер на друго място. Но както тя каза, това се случва много много рядко, защото екипът им е добре подбран - родилката си я следят, и дечко си го поеа педиатър от първия момент. Но и доки каза, че базата и техниката им е по-добра от дъравните болници...
 

# 63
  • София
  • Мнения: 289
Doly dog пиши ако знаеш нещо конкретно повече за Токуда, че съм в чуденка. За сега клоня към Вита, но ме разколебава това, че нямат интензивно за новородени, ако недай Боже се наложи. А това си е сериозен минус. Между другото видях при последните ми посещения, че я разширяват и строят нова част. Може би там ще има, но аз съм октомврийка, така че няма да го хвана.

Azalea аз ходя при д-р Илиева във Вита и съм много доволна. Не знам много за Вита но от 3 седмици се ровя из интернет за мнения и т.н и имам и три познати които са раждали там и за сега впечатленията са ми много добри, От всичко което съм намерила за там това единствената клиника за която до момента не съм намерила лошо мнение, вярно че няма такова отделение, но лекаря при който ходиш ще прецени къде да раждаш. Според мен ако бременността ти е проблемна ти сама можеш да решиш къде да отидеш, а ако всичко е нормално няма причина да се притесняваш. Пожелавам ти всичко да е наред.
Относно Токуда, аз работя във фирма за медицински консумативи и доставяме в едни от най-добрите болници в България. В Токуда е страшно не за друго а защото администрацията и под всякаква критика, японеца не разрешава да се поддържат определени материали на склад което за болница от такъв ранг е плашещо. Вярно ние работим в друга област, в кардиохирургията, но това пак е живото-спасяващо.
Ще ти дам пример, преди две седмици имахме спешна заявка за там и се обаждат с думите "Ще успее ли да пристигне шофьора до 1 час, за да знаем дали да будим човека от упойка!"
Ами направи си сама изводите, след като при сърдечна операция някой неща зависят от бързината с която ще пристигне един шофьор!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! извинявай но според мен всяка себеуважаваща болница трябва да поддържа от определени консумативи минимални количества на склад за спешни случай. Не знам това е мое мнение и аз лично не бих си поверила живота или живота на моето бебе на тях.
Относно специалистите там наистина са събрали едни от най-добрите специалисти в България, и са купили доста качествена апаратура, аз познавам доста от тях, но един лекар колкото и да е добър той зависи от определени материали, апаратура, екип и т.н., а когато го притискат от управата е не му дават свобода и материали, той все пак не е господ и не може да направи чудеса.
А при раждане не винаги можеш да си избереш да родиш в работен ден и да се съобразиш в това ако нещо няма на склад дали ще има от кой да го купят и кой да им го достави.

Това е моето мнение, въпреки че тук чета доста положителни мнения за Токуда.

# 64
  • Мнения: 2 211
Платих си за раждането тарифата за избор на лекар и рушвета под масата, но въпреки всичко мен щяха да ме уморят, детето заразиха с коли бактерия.
При второ раждане, живот и здраве, ще отида в частна клиника.

# 65
  • София
  • Мнения: 672
doly dog, и аз съм чувала подобни неща за Токуда. А като работиш във фирма за доставка на консумативи, би ли могла да ми кажеш (може и на лични) дали доставяте на Малинов и дали знаеш нещо за качеството? Интересуваме т.к. сме решили да замръзяваме стволови клетки от пъпна връв, но в Св. Лазар ги оплюха Малинов, че не използвали качествени материали и за това им били по-ниски цените... Съжалявам,знам че не е за тази тема, но другата седмица ще ходя да си подписвам доовора за клеткте и ми е важно да знам.

Кога си на преглед при Илиева пак?

# 66
  • София
  • Мнения: 672
Извинете ме за правописните грешки - още съм с кафенцето и много ми се спи . . .

# 67
  • София
  • Мнения: 3 271
Родих в "Света София"/"Тина Киркова"/ - платих 500лв - избор на лекар, на касата на болницата и нито стотинка повече, раждах секцио и двата пъти.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 465
Изобщо не съм се замисляла по въпроса.
Разбира се, платих.

# 69
  • София
  • Мнения: 289
doly dog, и аз съм чувала подобни неща за Токуда. А като работиш във фирма за доставка на консумативи, би ли могла да ми кажеш (може и на лични) дали доставяте на Малинов и дали знаеш нещо за качеството? Интересуваме т.к. сме решили да замръзяваме стволови клетки от пъпна връв, но в Св. Лазар ги оплюха Малинов, че не използвали качествени материали и за това им били по-ниски цените... Съжалявам,знам че не е за тази тема, но другата седмица ще ходя да си подписвам доовора за клеткте и ми е важно да знам.

Кога си на преглед при Илиева пак?

Ами за там много не мога да ти кажа защото преди около 1 г. работихме с тях и то доста силно, и тогава ако съдя по това което взимаха от нас, не жалеха много пари за консумативи, защото ние освен специфичния консуматив предлагаме и най-различни други неща, едни от които са пълната медицинска дивизия лепенки и превръзки на М, които на много качествени и изобщо не са от най-евтините. Но в последната еднна година нещо поспряха да поръчват, доста рядко. Аз преди доста добри неща съм чувала за тях но нямам такива близки наблюдения, защото за тях отговаряше друг търговски представител. Аз в повечето случай работя с големите болници и от време на време с по-малки центрове. За Св. Лазар нищо не знам само за инцидента преди няколко години за който май няма човек който да не знае.

В понеделник съм при Илиева, но ще има да си чакаммммм... защото няма свободни часове а трябвало задължително да ме прегледа, защото и едни изследвания ми били готови. И незнам каза да отида и да чакам предполага че ще може да ме вмъкне Simple Smile то там при нея и при Кълвачева е така Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 289
Опа грешка това за което ти говорих в предишното писмо са на 3М продукти. ама съм изпуснала 3-ката Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 672
Мерси за отговора Simple Smile

А при Илиева винаги е опълчение, ама ако си за малко ще те умъкне Simple Smile Аз си спомням първия ми преглед ме вкара след час и половина чакане. Може би ако отидеш или в началото или в края на деня (тя е от два часа в понеделник) ще минеш малко по-бързо. И другия път си запиши час - аз винаги си записвам първия час за да не чакам Simple Smile

Благодаря ти още един път за инфото.

# 72
  • София
  • Мнения: 289
Няма за какво стига да мога да ти помогна, винаги Simple Smile

Ами да ама аз когато бях преди 10 дни то пак нямаше часове за 10-ти или 11-ти така че пак в същото положение. Аз ще ходя към 17-17,30 защото съм на работа през деня и се надявам тогава да е по-спокойно, но за следващия час ще се запиша още в понеделник, защото не искам пак така да става Simple Smile

# 73
  • Мнения: 502
Doly dog мерси много за информацията! Общо взето ти и m face ме доубедихте в избора ми за Вита. И за Илиева и за Кълвачева съм чувала само прекрасни неща. Преди фирмата ни беше абонирана за Вита, но за съжаление се прехвърли в последствие към Торакс, за което почти всички колеги много съжаляваме. Аз обаче продължавам да си ходя във Вита (и да чакам понякога с часове, за да вляза). Това за Токуда направо ме изуми! Уж огромна болница, претенции, реклама, а накрая...

# 74
  • Мнения: 502
Платих си за раждането тарифата за избор на лекар и рушвета под масата, но въпреки всичко мен щяха да ме уморят, детето заразиха с коли бактерия.
При второ раждане, живот и здраве, ще отида в частна клиника.
Това е ужасно! Слава Богу, че и двамата сте ок накрая, къде се е случила тази случка и защо?

Общи условия

Активация на акаунт