Плащане на раждането

  • 8 389
  • 104
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 289
Doly dog мерси много за информацията! Общо взето ти и m face ме доубедихте в избора ми за Вита. И за Илиева и за Кълвачева съм чувала само прекрасни неща. Преди фирмата ни беше абонирана за Вита, но за съжаление се прехвърли в последствие към Торакс, за което почти всички колеги много съжаляваме. Аз обаче продължавам да си ходя във Вита (и да чакам понякога с часове, за да вляза). Това за Токуда направо ме изуми! Уж огромна болница, претенции, реклама, а накрая...

За съжаление в повечето големи болници, и кашите са най-големи. Като започна да работи Токуда и аз си мислих "Еееее най-накрая голяма, чужда болница и ще има поне едно място в София където можеш да си сигурен, но уви" смятах че като е японска нещата ще са много по-различни, но ние българие сме си виновни, защото в началото не беше така, но много от българите и лекари и от администрацията се опитаха да въртят далавери и да лъжат японците. И съответно главния японец който е в момента, казва се Сато, вече не вярва на никой и не позволява почти нищо и всяка сделка независимо дали е малка или голяма минава през него и той я проверява и ако се усъмни в нещо става голям проблем, и така процедурата става толкова тромава и той понеже не вярва на никого и съответно не смее да се презарежда с консумативи. Другата причина е че някой лекари се опитаха да правят врътки с манипулациите които се поемат по касата и това което се доплаща от пациента, както са свикнали в държавните болници, с което също го раздразни и нещата се усложниха още повече.

Абе пак българите сме си виновни Sad

# 76
  • Мнения: 55
Здравейте.Детето ми е на 1г. и 9 м.Раждах в  Св. АННА- бившата окръжна болница в София.Не съм плащала нищо и съм много доволна.Аз също много се колебах да плащам или не. Накрая така реших и по- добре.Моето раждане продължи 24 часа - прие ме една смяна ,втора , родих при трета- знаех, че се плаща на определен екип; ако го бях направила , останалите 2 нямаше и да ме погледнат , а да не мислите , че като си платите раждането ще мине по мед и масло ?!Молете се всичко да мине както трябва и дано да попаднете на добри специалисти. Успех!

# 77
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 654
Здравейте,
някой знае ли какви пари се вземат за секцио в АГ Варна?

# 78
  • София
  • Мнения: 5 079
Жалко е, но съм на мнението, че по - добре да си платиш (особено за ТАКОВА нещо и след като "практиката" е такава...  Sick), отколкото да си биеш главата в последствие и недай си Боже нещо да се обърка в хода на раждането. Всъщност, човек си откупва грижите, които му се полагат иначе съвсем безплатно и естествено като пациент и спокойствието, че е ангажирал конкретен човек, който да поеме отговорност. Confused
Знам, че в цивилизованите страни такава практика няма, че ако нещо се обърка съдят болницата до дупка и спират практиката на сгафилите лекари, но... за съжаление в нашата "мила рОдина" не е така и просто е задължително да се поизръсиш, за да си свърши някой работата както трябва. #2gunfire
Аз съм от платилите и добре, че го направих, защото имах проблемна бременност, а и в хода на раждането се случиха непредвидими неща и ако не ми бяха обърнали внимание БЪРЗО не ми се мисли какво можеше да се случи. Не съжалявам, защото не съм дала кой знае колко, а и докторът си свърши добре работата. Но съм съгласна, че това не трябва да продължава и да се поощрява, изключително подло е да те изнудват с пари, независимо дали имаш възможност, при условие, че за здравето и особено за рожбата си човек няма да се замисли да даде и последния си лев... Тъжната бг действителност. Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 3 069
Ако ти ще се чувстваш по-спокойна за себе си и детето - плати на лекар!
Важното в случая е ти да си спокойна!

# 80
  • София
  • Мнения: 4 903
Ето темичка, досущ като твоята. Има много добри постове.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=214653.0

А пък аз ти препоръчвам "Тина Киркова" - за 500 лв. си избираш лекар по регламентирана тарифа, (а не рушвет) и раждаш както искаш - нормално, форцепс, вакуум, епидурална упойка, секцио със спинална и т.н.
Ето ти техния сайт:
http://www.1agb.com/qa.php

А пък в Белия списък можеш да се ориентираш за лекар - в "Тина Киркова" повечето са много добри.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8520.0

Моето предложение е д-р Кирил Киров - перфeктен!!!

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 00:08 от kallymay

# 81
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 769
Привет.Предстои ми да родя през май в Плевен. За първи път ми е и се интересувам от всичко. Разпитах мои приятелки раждали наскоро и всички казаха , че са си платили д-р С.Стойков да присъста на раждането и са много доволни.Мисля и аз да направя така.В петък ми е първат среща с него и тогава ще се уговорим, все пак има време. По принцип съм против това плащане, но здравето на мен и детето е на първо място

# 82
  • София
  • Мнения: 672
Привет.Предстои ми да родя през май в Плевен. За първи път ми е и се интересувам от всичко. Разпитах мои приятелки раждали наскоро и всички казаха , че са си платили д-р С.Стойков да присъста на раждането и са много доволни.Мисля и аз да направя така.В петък ми е първат среща с него и тогава ще се уговорим, все пак има време. По принцип съм против това плащане, но здравето на мен и детето е на първо място

Миличка и аз не съм много за плащането. В трети месец бях готова да ида и да родя дори в Майчин Дом на дежурната смяна...После обаче лека по лека започна да ме обзема шубенцето, но даването на рушвет все ми се виждаше гадно...

За това реших да си ида в частната болница, където ми беше ЖК, лекарката ме познаваше и и имах пълно доверие... Там ще си раждам Simple Smile Според мен трябва да избереш доктор на когото имаш доревие, защото това е много важно за твоето спокойствие...

Успех и леко бременеене Simple Smile

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 4 725
Според мен трябва да избереш доктор на когото имаш доревие, защото това е много важно за твоето спокойствие...

 Peace

Според мен наистина е важен лекаря! Бих родила в частна клиника , но тъй като лекаря на когото държа работи в държавна, ще родя там живот и здраве и ще си платя колкото трябва , първо за мое лично спокойствие и второ, за грижите и вниманието, които ще получа от този Човек.
А колкото до плащането под масата ... в такава държава живеем и по този начин подсигуряваме спокойствието си . Не е много правилно, но това е положението за жалост

# 84
  • Мнения: 75
Здравейте момичета. Аз също си платах при един лекар във Весела гр. Пловдив. И въпреки това че е много добър имах страхотни усложнения след самото раждане по негова вина. Инъче останалия персонал не беше зле. Така че каквото ти е писано това ще стане дали плащаш или не може да родиш и да не усетиш нищо, а може което не ти го пожелавам да имаш усложнения както аз например.Късмет

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Раждах в Пловдив, ВМИ, без уговорка, без плащане, и няма да спра да повтарям - изключително съм доволна от отношение, грижи, поведение на персонала. Твърдо съм против плащането, но лекарите не са виновни за това, тука всяка жена решава, че щом ще ражда, ще бута на някой пари в ръцете. За това сега всеки доктор те гледа в ръцете и ако не си платиш, излизаш човек, който не го интересува какво ще се случи с него или с детенцето. Защо? За това има частни клиники, който иска - да плаща там. За държавните - ако е по определена тарифа - също, но това ...  не парите определят професионализма на някой човек, да си лекар е призвание, не просто работа, и един истински лекар би си свършил достойно работата независимо дали е получил допълнително пари, или не. Разбирам, че и те имат семейства и деца, но за това са частните кабинети. Повярвайте, добрия специалист без пари няма да остане, дори по каса си получават достатъчно. Та, успех с раждането, и не забравяй, че самото даване пари на някой, не ти гарантира безпроблемно раждане.

# 86
  • Мнения: 9 973
аз родих без да плащам ,нали плащам здр.осигуровки?
Направлението и в болницата.Няма да те върнат,я!
Друг е въпроса,че някой искат лукс,но знайте,че като давате луди пари гаранция няма дали ще е леко и безпроблемно раждането(като моето) Peace
Парите на докито не купуват живота на бебето ти!(казвам го,защото и това видях с очите си) Peace
Успех!

# 87
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Раждах първото без уговорка в Шейново - грижи специални нямаше, нито отношение.
Второто родих с уговорка в Окръжна-София, при д-р Жекова. Тя ми каза, че мога да й дам колкото аз преценя след раждането (дадох й 350лв, а на акушерката с която нямах уговорка 50лв). Всеки лев си заслужаваше, защото направиха всичко възможно да нямам шевове и разкъсвания.

# 88
  • Мнения: 145
Платих си и не съжалявам. Доктора,с когото имах уговорка беше в отпуск ,но дойде в болницата преди мен. Държа ми ръката през цялото време,дори ми разказваше вицове,
за отвличане на вниманието. Родих като по учебник. Е,платих си отгоре,по желание.Най-важни са спокойствието и сигурността по време на раждане,а те нямат цена.

# 89
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Платих 1000 лв. преди 2 год. и около 4 месеца в "Тина Киркова". Пак бих ги дала, но нямам намерение да раждам.

И са НЕОНАТОЛОЗИ, за Бога!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт