Педиатър в кв. Надежда

  • 76 187
  • 136
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 4 493
Здравейте! Може ли някоя от вас да ми даде телефон на д-р. Беремлийска или на д-р Надя Петкова от ДКЦ 8 ? Благодаря ви момичета!   bouquet


Звънкаш на централа и те свързват с доктора в кабинета  Peace

# 91
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Здравейте!Ако знаете работното време на  Др. Елка Иванова от 24 ДКЦ много ще бъда благодарна Simple Smile

# 92
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Ако все пак някой го интересува,работното време на д-р Елка Иванова от 24 ДКЦ е :понеделник,сряда и петък-сутрин от 8:00 до 12:30,във вторник от 11:00 консултации,в четвъртък от 1:30-2:00.

# 93
  • Мнения: 134
Здравейте мами, искам да сменя педиатъра на дъщеря ми (освен 8 и 24 п-ка, ме устройва и 7-ма) и ме интересуват някокло въпроса, на които не намерих отговор в предходните постове, а именно:
Лекарят да е отзивчив и да ме информира за всичко, което го попитам или което е негово задължение (само като пример - оказа се че педиатърът на дъщеря ми трябва да й издаде някаква здравна книжка, което не ми го каза лекарката, а го научих случайно от друга мама, на която това й е било разяснено).
Когато отида за ваксина на детето да не чакам по половин час, защото тя вече разбира и започва да плаче предварително докато висим в коридора пред кабинета, пълен с всякакви болни деца и възрастни.
По възможност да има по-малко възрастни пациенти.
Да дава опция в някои случаи да се уговорим ако не за точен, то за приблизителен час за преглед, консултация или ваксина.
Ако имате впечатления за такъв педиатър от 8, 24 или 7 ДКЦ, моля пишете, че срокът е до края на месеца.
А за тези, които са се насочили към д-р Петкова от 8-мо ДКЦ  (видях, че има и такива), искам да кажа, че това е настоящият педиатър на дъщеря ми и съм изключително недоволна. Лекарката често отъства, има много възрастни пациенти, които може би са й близки и ги обслужва с предимство. На мен лично ми е много трудно да се добера  до нея да я питам каквото ме интересува. Има си някакви измислени правила, като напр., че в понеделник не слага ваксина и т.н. Именно това преля и капката ми на търпение, когато миналия понеделник отидохме с детето точно за ваксина. Следва да уточня, че се уговорихме предходната седмица за деня, тъй като във вторник тя пак щеше да отсъства. Когато отидохме миналия понеделник имаше 5-6 пациента пред кабинета й (вкл. и възрастни за изписване на лекарства). Като излезе пациента, който преглеждаше, й казах, че с детето я чакаме за ваксината. Забравих да уточня, че се наложи да ангажирам и майка ми да стои с детето отвън, докато изчакам да излезе пациента и да уведомя д-р Петкова, че я чакаме. Отидохме в стаята за консултации да чакаме. Дъщеря ми започна да плаче, защото тя вече знае, че в тази стая й правят неприятни за нея неща. Трябваще за излезем навън - на площадката до стълбите, където влизаха и излизаха разни кихащи и кашлящи пациенти. И се започна едно чакане от 30 мин. Тъй като вече губех търпение, отидох до кабинета и какво да видя - пациентите, които заварих при пристигането ми, вече ги нямаше, а чакаха други хора, което означава, че тя си преглеждаше чакащите пред кабинета й, а това, че я чака малко бебе, и то здраво за поставяне на ваксина, явно не я вълнуваше много.
Както и да е взех си детето и на следващия ден отидохме в Токуда, където й сложиха ваксината. Не знам как да опиша вниманието на лекарката. Аз такова не бях виждала до сега. Естествено не очаквам новия педиатър, който ще избера да проявява толкова внимание, но все пак не мога да приема и поведението на д-р Петкова, като писаната от мен ситуация е само капката, която преля търпението ми. Мога още такива ситуации да опиша, но не намирам за нужно да ви занимавам излизшно с моите перипетии.
И така, моля за менения за друг лекар, който поне малко да отговаря на моите изисквания и с него да не повтаря ситуацията с д-р Петкова

# 94
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Опитайте при д-р Мария Трифонова от 8ДКЦ.Лично моите впечатления са повече от добри и се припокриват с моите виждания и желания за малкия Simple Smile Вдига си телефона и дойде на другия ден след изписването ни от болницата у нас на преглед .Първо опитах при д-р Елка Иванова от 24-ти ДКЦ,но мед.сестрата ,която и помага ме излъга ,че в този ден нямало да дойде и едва ли не нямало да ме приеме и аз се отказах.

# 95
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Опитайте при д-р Мария Трифонова от 8ДКЦ.Лично моите впечатления са повече от добри и се припокриват с моите виждания и желания за малкия Simple Smile Вдига си телефона и дойде на другия ден след изписването ни от болницата у нас на преглед .Първо опитах при д-р Елка Иванова от 24-ти ДКЦ,но мед.сестрата ,която и помага ме излъга ,че в този ден нямало да дойде и едва ли не нямало да ме приеме и аз се отказах.

Още един глас за Мария Трифинова  Peace Понякога се налага да изчакаме 10тина минути, докато приключи с даден пациент, но в крайна сметка човек не може да е навсякъде едновременно. Винаги ваксините и консултациите са със записан час.

# 96
  • Мнения: 157
Мами, с риск да подновя малко стара тема, ще пиша тук...
Кажете моля Ви добър педиатър в 8-ма ДКЦ, но не давайте отговори, които не са от личен опит...моля...
Мойта история е следната - педиатърката, която избрах за първото си дете е д-р Ангелова от въпросната 8-ма ДКЦ. Това, което беше написал някой по-горе (не мога да цитирам кой беше точно), че не се чака много при нея, че винаги можеш да я намериш по телефона, че не отказва направления - съм абсолютно съгласна. Но не ви ли се струва, че предписва лекарства ей така, с "лека ръка" така да се каже. Това на мен ми направи лошо впечатление при нея.
Сега за второто си детенце ми се иска доктор, как да кажа..., малко по-природно ориентиран.
Офф, дано ме разбрахте!
Та, да Ви питам да ми препоръчате някой такъв във въпросната поликлиника? МОля от личен опит или опит от "най-близка ръка". Благодаря!

# 97
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
good_girl_and_mother, съветвам те да отидеш на място и да видиш кои педиатри приемат пациенти, защото повечето са стигнали лимита.

# 98
  • Мнения: 157
good_girl_and_mother, съветвам те да отидеш на място и да видиш кои педиатри приемат пациенти, защото повечето са стигнали лимита.
За педиатрите в 8-ма поликлиника ли специално говориш? И за какъв лимит става въпрос? newsm78 Извинявай, но не съм много наясно.

# 99
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
good_girl_and_mother, съветвам те да отидеш на място и да видиш кои педиатри приемат пациенти, защото повечето са стигнали лимита.
За педиатрите в 8-ма поликлиника ли специално говориш? И за какъв лимит става въпрос? newsm78 Извинявай, но не съм много наясно.

Не всички приемат нови пациенти и ако ти предложим някой, може да се окаже, че не приема. Моята е много добра, но не взима повече пациенти. От тази гледна точка ти предлагам да отидеш лично и да видиш, на някои врати има бележки кои приемат нови пациенти.
Въпреки, че сега като се замисля - декември месец не се ли сменяха личните лекари или се бъркам?

# 100
  • София
  • Мнения: 4 493
rodopi това за ваксините от скоро ли е? Аз знам че не препоръчва слагане на ваксина в петък и то с обяснението, че ако стане нещо и детето не е добре идват почивни дни и затова препоръчва слагане на ваксини до сряда - четвъртък.
Изискването ти да няма възрастни пациенти според мен е неизпълнимо освен ако не е регистриран като педиатър, но пък тогава няма как да ти е личен лекар. Другото което е, че хората чакащи за лекарства - не ги обслужва лекарката, а сестрата /тя пише по книжката, тя пише на компа/ доктора само се разписва.
И последно - защо ходиш при кихащите и кашлящите - аз отивам директно в консултация и се обаждам по тел на доктора, че чакам там с детето.

А каква е тази здравна книжка ? Тези сините ли? или здравните картони - бели картони от два листа?  newsm78

# 101
  • София
  • Мнения: 73
Здравейте!
Живот и здраве в края на месеца ще си имаме бебче и вече трябва да се ориентирам към избор на педиатър.
Днес ходих в 8 ДКЦ да се срещна с д-р Борисова, но се оказа, че вече не приема пациенти.
Другите, към които се ориентирах са д-р Сакарова и д-р Наасан.
Имате ли пресни впечатления за тях или кой друг в 8 ДКЦ бихте препоръчали?
Всяко мнение ще ми е от полза. Simple Smile

# 102
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
д-р Наасан e добър. Д-р Трифонова също препоръчвам.

# 103
  • София
  • Мнения: 73
д-р Наасан e добър. Д-р Трифонова също препоръчвам.
Благодаря за отговора. Срещнах се с д-р Наасан и мисля живот и здраве да запиша малкия при него.
Даде ми координати и ми остава само да си чакам появата на бебето. Simple Smile

# 104
  • Мнения: 28
д-р Наасан e добър. Д-р Трифонова също препоръчвам.
Аз също препоръчвам д-р Трифонова  Peace Изключително съм доволна от нея. Но пък сестрата там е меко казано груба. Теглене, мерене, ваксини все е намусена и се държи все едно услуга ми прави.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт