Клики на майките

  • 4 585
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 516
Бу, а какво е твоето мнение за кликите не схванах. А?

# 76
  • Мнения: 2 722
Не съм член на нито една клика и същевременно съм член на всичките  Laughing
Не отговарям на нито един от критериите им и въпреки всичко се чувстваме превъзходно с децата  при всички. Това не значи че съм "всеядна" или неконфликтна, по ми се иска да си мисля че съм адски чаровна  Joy /за децата ми - то е ясно/
Винаги има клюки по адрес на отсъстващите, и те винаги са тясно свързани със спецификата на групичката.
Със сигурност и аз би трябвало да съм обект на клюки, но може и да не съм  newsm78
Групиране винаги ще има - това е факт.
Има понякога и отлъчени, за съжаление единя път стана заради отношение към мен, по-точно към детето ми /тогава беше едно/ Независимо че бяхме защитени, не ми стана приятно удоволствието с което беше прокудена майката. Какво е виновно детето й - то си играеше с всички.

# 77
  • Мнения: 1 263
Навремето направих един -два опита за събиране по признак "майчинство", но нещо не ме привлече трайно. Не намирам време да се събирам с  хора, само защото имат деца. "Групирам" се по други признаци - имаме обща работа например или просто по симпатия. Но да се грабна по срещи да ходя за да си говоря за хлапето - тц! Ако нещо по майчинската тема ме вълнува - влизам във форума Wink

# 78
  • Мнения: 3 622
Синът ми като започваше училище /1-клас/ майките започнахме да се събираме на кафе сутрин като оставим децата на у-ще и това продължава вече трета година. Но имаше майки, които дойдоха няколко пъти и се отръпнаха - не идват вече.  И сега сме си една групичка от 8 майки и ни е готино заедно

# 79
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Бу, а какво е твоето мнение за кликите не схванах. А?
Всъщност съм го написала Simple Smile

# 80
  • Мнения: 1 233
Grinning да, аз съм от групата на майките, които не обичат градинки/площадки/люлки и  няма да бъдат забелязани там.
Да, освен това по цял ден се занимавам с памперси, хранене и т.н. и ми е тъпо да изляза в парка с други майки и да слушам пак за това. Предпочитам да изляза някъде с приятелките ми, които нямат деца.

# 81
  • Мнения: 516
Бу, а какво е твоето мнение за кликите не схванах. А?
Всъщност съм го написала Simple Smile
Хвана ме, че не съм чела всичко. Embarassed

# 82
  • София
  • Мнения: 14 756
Отскоро ходя в една близка градинка(преди работех, после бебока два месеца на село) и като новодошла си стоя на една пейка и си блея. И не веднъж съм размишлявала за кликити(израза е много точен)-съществуват пет-шест доста затворени общества от 4-5 и нагоре майки, които не общуват помежду си-децата-да, но възрастните-не. Принципа на групиране не ми е ясен(предполагам най-вече съседски), само на две групи ми е ясен-бабите, които гледат внучетата си-на пейките и "натоканите" майки на кафето-те са обект на внимание от страна на всички останали групи. Особено бабите от пейките-виж я днес тая как се е облякла, кога си гледат децата като са по цял ден на кафето и т.н. Не ми е мъчно, че не съм към някоя група-на моменти ми става самотно, че съм само с децата, но по принцип бързо ми досажда такъв тип общуване и бързам да се отдръпна. Мъчно ме е единствено, че приятелките ми са надалеч и не можем да се виждаме често.

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
Буквално от 2седмици съм майка, но детето ми не е при мен. Намира се в болницата в кувиоз. За момента интересите ми са далеч по-различни от тези на майките, които децата им са при тях. Ще остане известно време така.

Много съжалявам, че се е наложило да остане в болницата. Дано да се оправи скоро и да ни се похвалиш, че сте се прибрали вкъщи здрави.

# 84
  • Мнения: 1 640
    Избягвам групичките/кликите/.Причината/основната/-индивидуалист съм,а и бързо ми омръзват хората-това е.Сякаш се уморявам да общувам непременно с едни и същи,трябва ми време за почивка от тях.Само да чуя нещо ,което е в противовес с моите схващания,тактично се изказвам по въпроса,за да запозная хората с моето мнение и после се изнизвам от социални контакти с тях.Много запознанства правя по градинките,но не задълбочавам връзките.
    Относно разделенията:най-вече по възрастов признак и по интереси,светоглед,манталитет.Това е моето впечатление.Класовият признак сякаш не е доминиращ/имам предвид майките от нашия квартал/.
     Успех на материала,Бу!

# 85
  • Мнения: 5 877
Като беше по-малка, да - вълнуваше ме и то най-вече със степента на принадлежност, която не бях очаквала. Телесна принадлежност - още от бременността с изненада откриваш, че имаш общи теми с жени, с които не си подозирала каквато и да било основа за общуване. А после изведнъж имате споделен опит, и то какъв.
После, разбира се, това се разслоява - хората са различни и намират начин да го подчертаят. Но първото усещане за общност беше смайващо.

По паркове и градинки - не, рядко ходим в кварталните, не ги харесвам. Не съм зяпала майките да видя клика ли са, не са ли Simple Smile В централните е ясно, че няма постоянни групи.

# 86
  • Мнения: 934
Тц. Това с кликите просто не го мога. Сприятелявам се на индивидуален принцип.
Но е хубаво да идеш в някоя градинка и да размениш няколко думи с някоя друга майка, от любезност най-малкото. А не да попаднеш на групичка темерутести майки, които те гледат, все едно си им влязла в хола с кални обувки!
А забелязали ли сте как татковците, ако са сами с дечицата, са много по-склонни към завързване на приятелски разговор?

# 87
  • Мнения: 2 631
Не, не съм участвала в такива групи.
Не желая.
Не обичам, да съм зависима от някого, вкл. по отношение разходки, кафепиене, детска игра, теми на разговор, начин на обличане и пр.
Предпочитам сама, да организирам излизанията си.
А вечните женски и майчински теми ми идват в повече.
Организирано съм излизала с още една майка, която ми допада и с която имаме сходни виждания за нещата, но с повече - не - просто не се получава.

# 88
  • Мнения: 2 309
А забелязали ли сте как татковците, ако са сами с дечицата, са много по-склонни към завързване на приятелски разговор?

Да забелязала съм, даже в началото си мислех, че са типичния пример за свалячи, използващи децата си / не че няма и такива образи чат-пат/, но като цяло ми прави впечатление, че мъжете подхождат по-непредубедено, а и наистина им е приятно да си бъбрят за бебешко-детски работи, все повече мъже участват дейно в живота на децата си, а не са странични наблюдатели. Жените са друга работа, те са по-дръпнати, обикновено те оглеждат от глава до пети, детето ти също, и чак тогава се завързва контакт. Не се срамувам да кажа, че аз също го правя, не завързвам контакт с жена,която не ми допада на външен вид /сега знам, че 99% от съфорумките ще подскочат/.

# 89
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Жените са друга работа, те са по-дръпнати, обикновено те оглеждат от глава до пети, детето ти също, и чак тогава се завързва контакт. Не се срамувам да кажа, че аз също го правя, не завързвам контакт с жена,която не ми допада на външен вид /сега знам, че 99% от съфорумките ще подскочат/.
Не, защо Simple Smile Радвам се, че си една от малкото, която честно си казва, че има някакви критерии и какви са те.
Знам, че на всички ни се иска да сме благородни и да поставяме наравно хората, но истината е, че рядко успяваме действително да го правим, съзнателно или не.
А има ли други майки, с които дружите, които също да спазват това за външния вид.

Общи условия

Активация на акаунт