Мъжът ми иска да ходи в Испания?

  • 7 157
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 167
бабко-жабке, аз не разбрах, мъжът ти ти изпраща 1000 евро месечно, живее с останалите 600 в чужбина, успява и да спести, които пак са за вас, така ли?

Aз разбрах, че не ги праща всеки месец, а накуп като се прибере. newsm78

Иначе, "мизерните 300 евро" звучи странно. 600 лв за Бг не са малко пари...

Зависи на колко хора ги изпраща, т.е колко народ храни в България.


# 91
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Изпраща 1000 евро в БГ , остават му  и на него 1100-1200евро. С около 500-600 изкарва месеца и разликата-спестява.
А не сме заминали всички при него , защито децата не искаха, а аз изкарвам половината година в бг, половината с него. Сега вече децата са задомени , но пък внуче има и пак се разкъсвам м/у мъж и внук.  Hug

# 92
  • Мнения: 6 167
Изпраща 1000 евро в БГ , остават му  и на него 1100-1200евро. С около 500-600 изкарва месеца и разликата-спестява.
А не сме заминали всички при него , защито децата не искаха, а аз изкарвам половината година в бг, половината с него. Сега вече децата са задомени , но пък внуче има и пак се разкъсвам м/у мъж и внук.  Hug


бабо жабке, последни 2 въпроса : къде живее и плаща ли наем?

# 93
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
С резиденция - португалска е и работи предимно в Германия и наем не плаща.

# 94
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Бабо Жабо, моите уважения, но аз не вярвам  Naughty Не желая да ме убеждаваш, просто съм се наслушала на хора, които говорят наизуст.

# 95
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Бабо Жабо, моите уважения, но аз не вярвам  Naughty Не желая да ме убеждаваш, просто съм се наслушала на хора, които говорят наизуст.

Joy А дали ми отива да говоря на изуст , да ти пратя банково извлечение... Ма к'во съм се хванала да пиша и обяснявам.... Извинете за което.  ooooh!

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 106
i moqt maj iska da zaminava za Francia 3meseca 6te raboti 1 si e tuk,i na men ne mi se puska no kato vijdam kakvo e polojenieto tuka- raboti za sme6ni pari,a ni predstoi obzavejdane na detska staq.re6ihme da zamine ina4e nqmaa da se opravim osven aka ne izteglim kredit, no po dobre 1g.tam otkolkoto rob na banka s godini.tova e polojenieto v B-q dotuk ni dokaraha na6ite upravlqva6ti da si ostavqme semeistvata i da rabotim po 4ujbina za da ne sa li6eni decata ni pone ot elementari ne6ta. Cry

# 97
  • Мнения: 6 993
Във Франция?! Че какво ще работи там? В момента е страшна безработица там. Да не говорим какви са расисти. Това ми е последният избор за страна за заминаване, нищо, че съм филолог с френски. И приятели имам, които се връщат от там... Не го казвам за разубеждаване, де, просто се чудя какво е намерил там.

# 98
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не казвам,че сме отчаяни.Просто на мъжа ми му е писнало да го експлоатират тук-работи от 7,30 до 17,30, дори в някои дни до 18,30 без почивка, има почивен ден само в неделя и му плащат 430.Осигуряват го на минималната и изчислете колко болнични ще му дадат, ако се разболееш дори за 3 дни.Разделете тези пари и вижте за колко работи той на ден.Надницата му стига само, за да покрие една вечеря примелно, неговите цигари, обяда му.И аз взимам колкото него.Не може всеки да е добре материално, но пък и няма срамна работа в края на краищата.Не искам да се оплаквам, защото има хора, които вземат по-малко и от нас.Мъжът ми смята така или иначе работи като луд по 10 часа, там поне ще му плащат повече.
няма срамна работа.....
Но  не мисли 4е в Испания работи  по 8 4аса ¿ 40 работни дни седми4но  според закона?   и няма да го експлоатират.Парите в пове4е които му пла6тат 6те отидат за квартира и храна и цигари...  а и дали 6те му ги платят?Той не може да работи с договор като наемен работник, така 4е единсрвеният вариант е на 4ерно....
Ако 6те ходи навън, по добре е да помислите за по дългосро4но пребиваване. за да има някакъв смисъл, 4е то само за 4 месеца просто не си струва

# 99
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
...
Просто исках да споделя на каква мизерия съм станала свидетел....Още ми горчи...
Вероятно твоите познати живеят при тези условия, но това не озна4ава 4е вси4ки в Испания живеят по този на4ин....
Ина хора , които полу4ават прили4ни заплати и имат сносна работа,  има и такива със собствен бизнес¿ пе4елив6? купили са си апартаменти¿ с ипотека , която редовно пла6тат? и имат добър стандарт.....
Но  в 4ужбина винаги се по4ва от 0.... и винаги са по взискателни към 4ужденците от колкото към сънародниците си.....
Затова според мен има пове4е смисъл в едно по дългосро4но пребиваване.... за6тото все пак минава време докато 4овек си стъпи на краката....

Общи условия

Активация на акаунт