Иска си обратно подаръците заради развода

  • 8 243
  • 120
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 999
...от предишните ти постове не струи идеята, че си запазила чудесни отношения с бившия...

...а както казах вече, за да чуя и друга гледна точка...


И кое в постовете ми те навя на мисълта, че не съм в чудесни отношения с БНД?  newsm78 Напротив - дори след седмица ще сме на море заедно  Mr. Green И това не съм го постигнала с мислене за ВиК и мебелите, които съм му оставила /колата не помня споменах ли я  Wink newsm78/, повярвай ми.

Не ти чух другата гледна точка обаче... Нали не мислиш, че само мъжете сте подарявали подаръци? Както видя никоя от нас не си е взела подаръците направени на бившия, но са й били поискани Wink та не виждам каква ще да е 'другата' гледна точка?  newsm78

# 46
  • Мнения: 623

[Оооо, моля ти се ...всичко е въпрос на гледна точка. Изобщо не вярвам, че думите на dannytg са 100% истина, не за друго - звучи точно като бившия ми мъж - и той така разказва как аз не съм била домакиня, а кариеристка. Как съм имала бавачка и чистачка /естествено пропуска, че аз им плащах/ и прочие...  Shocked


От тук лъхат едни топли чувства...


Не ти чух другата гледна точка обаче... Нали не мислиш, че само мъжете сте подарявали подаръци? Както видя никоя от нас не си е взела подаръците направени на бившия, но са й били поискани Wink та не виждам каква ще да е 'другата' гледна точка?  newsm78


Isa Как ще я чуеш? Нали това казвам, че аз съм тук за да чуя другата гледна точка, сиреч - вашата. Thinking

# 47
  • Мнения: 2 327
Изместихте сериозно темата. Ако искате да дообсъдите въпроса пуснете нова.
Разбрахме, че не са всички мъже еднакви, ама то нищо ново под слънцето. Дамата, която пусна темата се възмущава за чужд мъж все пак, не за собствения.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 999
Стън, да...извинявам се   bouquet

dannytg, няма смисъл от спора - няма 2 гледни точки - защото всеки от нас е ПОДАРЯВАЛ - казах го, но го повтарям, че явно не си го прочел... ooooh!

# 49
  • София
  • Мнения: 399
Освен пишещия за себе си някой да има обратното мнение?Аз се изнесох само с дрехите и детето си,въпреки,че 90% от нещата за домакинството и детето ги бяха купували нашите-неговата заплата отиваше за пиене,цигари и машинки.Впоследствие като забременях от втория реших,че е излишно да купувам наново ванички,чаршафчета,бибирони и тн и си ги поисках,но не ми ги даде,въпреки,че само му заемат място и не му трябват!А и с гордост разправяше как купил палто на предишното си гадже и тя като си тръгвала я накарал да го свали! newsm11

# 50
  • Мнения: 1 732
А и с гордост разправяше как купил палто на предишното си гадже и тя като си тръгвала я накарал да го свали! newsm11
Брей, големи мъже  ooooh!
В Клюкарника има тема за муньовците.
То май повечето са за там  Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 399
Повечето го правят от злоба,а после ще ми разправят за женската злоба и завист! #2gunfireИ От криворазбрана гордост-да не би някой да ги е използвал,щото нали са едни богаташи...абе пълни смешници!

# 52
  • Мнения: 4 458
Повечето го правят от злоба,а после ще ми разправят за женската злоба и завист! #2gunfireИ От криворазбрана гордост-да не би някой да ги е използвал,щото нали са едни богаташи...абе пълни смешници!

Богаташите нямат комплекси че ги използват. Те са съвсем на друга вълна. Когато нещо такова се случи казват че ако не са били те .... и един вид се гордеят че видиш ли  колко много пари и оставям и имот а тя не го е оценила, но здрава да е..... Вече всеки път когато чуя или видя симптоми на бедняк - комплексар представящ се за велик, далече бягам. Един мъж не трябва да се гордее с това че е смачкал една жена и че я е накарал да страда, нито пък обратното. Всяко прекалено е сигнал за нещо нередно  Wink

# 53
  • Мнения: 1 702
Подаръците не са заем, нали? Или аз пак нещо съм пропуснала или недоразбрала? То не, че ще ми е за първи път Mr. Green
Все съм си мислела, че подаръците са вид личен егоизъм, поне за мен това е единственото обяснение за подарък (ако не броим такивата "по задължение": на рожден ден нечий и тоз род), а аз никога не съм съжалявала, че съм си направила хубаво, мдам - на мен, когато съм му ги подарявала въпросните на въпросния, доста възможно ми се вижда, да ми е било по-хубаво от на него. Нищо не искам никой да ми връща, това ми звучи малко като детински опит да върнеш станалото назад и да пренапишеш миналото. Да, да, ама не, още не съм чула за успял в това точно. Аз като "късам и хвърлям" не чувствам необходимост да мъкна със себе си и баласт, нито физически, нито емоционален. Не съм нито подарявала с калкулатор, нито целувала под бройка, ресто не искам.
За статистиката, като се замисля, не ми се е случвало да ми иска някой на мен нещо подарено обратно.

*ако не броим снимките и бившия ми съпруг де, ма това вече го казах

# 54
  • Мнения: 215
Подаръците не са заем, нали? Или аз пак нещо съм пропуснала или недоразбрала? То не, че ще ми е за първи път Mr. Green
Все съм си мислела, че подаръците са вид личен егоизъм, поне за мен това е единственото обяснение за подарък (ако не броим такивата "по задължение": на рожден ден нечий и тоз род), а аз никога не съм съжалявала, че съм си направила хубаво, мдам - на мен, когато съм му ги подарявала въпросните на въпросния, доста възможно ми се вижда, да ми е било по-хубаво от на него. Нищо не искам никой да ми връща, това ми звучи малко като детински опит да върнеш станалото назад и да пренапишеш миналото. Да, да, ама не, още не съм чула за успял в това точно. Аз като "късам и хвърлям" не чувствам необходимост да мъкна със себе си и баласт, нито физически, нито емоционален. Не съм нито подарявала с калкулатор, нито целувала под бройка, ресто не искам.
За статистиката, като се замисля, не ми се е случвало да ми иска някой на мен нещо подарено обратно.

*ако не броим снимките и бившия ми съпруг де, ма това вече го казах

 Peace Това ми хареса и мисля, че това е гледната точка на повечето пишещи тук с някои изключения от другата гледна точка.

# 55
  • Мнения: 604
Мдам, поиска ми сватбената халка /златото беше от пломбите на баба му, все пак/, а освен това ми даде подготвен финансов разчет на изконсумираната от мен храна от момента на съжителството ни, както и получени пари от сватбата, разходи по сватбеното пътешествие, включително и зареждане с гориво на колата до морето и обратно... Изплащах като поп заема взет за сватбата май чак до след развода  #2gunfire

# 56
  • Мнения: 2 723
Всичко си поиска.
Дойде ми с един списък неща, които трябва да му върна и ровеше в кашоните и отмяташе по списъка.
И годежния пръстен си взе. Злите езици казаха, че го е подарил на следващата си любима
Писала съм в темата за муньовците - поиска си половината куче, или равностойността в брой
И малко парички в брой ми дръпна, щото иначе нямало да подпише споразумението - ОХЛЬО

# 57
  • Мнения: 1 732
Мале, Никси, сега разбирам защо повечето мами тук приемат раздялата/развода като манна небесна... Rolling Eyes И хич не им е мъчно...
Аз с ръка на сърцето мога да кажа, че само си взеха колата, дето беше подарък... Flutter
Други оплаквания нямам.
Материални де.

# 58
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Моя случай е подобен, когато казах, че искам развод, първия засегнат въпрос беше -обзавеждането, защото само това имаме общо. И понеже аз ще имам един ден наследствен апартамент, а той не, реши, че е прецакания и трябва да вземе цялото ни общо обзавеждане.
Защото пералнята(например) му била подарък от неговите родители, а те имат и на село дори, но не, защо да остане у нас, да не би всички деца на село да ги перяли с пералня и разни такива подмятания, които ме разочароваха още повече.
Дори не искам да си спомням за споровете ни по този въпрос. Делата по развода ни предстоят, аз съм се отказала от всичко материално, макар родителите ми да казват, че трябва да мисля за детето, ами ще си ги купим пък липсващите неща, малко по малко , ще се справим, аз съм оптимист пък за това , на пук на всичко.

# 59
  • Мнения: 4 458
Олееее Green dream, Никси какви са тия мъже..... ooooh!  Заради такива изцепки съм привърженик на безбрачното съжителство  Grinning
Kally, наистина трябва да мислиш и за детето си и ако можеш вземи или поне не давай част от нещата. Все пак с парите които ще похарчиш за купуване на нови би могла да купиш нещо друго за  детето. Вярно е че пари се правят и материалното се купува ама защо да е така.... ейййй #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт