хранят ли бебетата през ноща докато са в родилното?

  • 3 784
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • sofia
  • Мнения: 562
Не се заяждайте,моля! Sick
Ядеше към 12.00-12.30 през нощта, заспиваше и към 5.30-6.00 сутринта се събуждаше.
Никакво заяждане няма тук, както обясних и по-нагоре за нощно хранене се брои и това в 12 часа, не само тези в 2, 3 и т.н. часа  Wink
Ти избираш, аз лично предпочитам моя си модел на безсъние и кърмене от другия, но пък всичко си е до детето в крайна сметка.
Искам само да те успокоя, че това, че при брат ти и снаха ти се е получило това нищо не означава. Голямата ми дъщеря я отучих от храненето с водичка, Дълго време се будеше да пие вода, или за биберон залъгалка или за каквото се сетиш, тя и досега има неспокоен сън. Малката за разлика от нея си спи спокойно, да кърмим се, но аз си спя докато я кърмя  Wink

# 46
  • Мнения: 4 496
В Окр.болница ни ги даваха към 23 часа,после чак в 5,30-6 часа.По цяла нощ плачеха ....После вкъщи си я кърмех през нощта,но тя сама се отказа от това като беше на около 2 месеца.

# 47
Моето дете само се отказа от нощното хранене още на 3 ден след като ни изписаха. Вече е на 1 месец и 20 дена и не се буди нощем да яде. Хапваме последно в 22 часа и се събуждаме в 6:30. Но ти препоръчвам да си следиш бебето, то само ще ти покаже дали иска да хапва или да си поспи. А относно шест часовата разлика тя се препоръчва както за изкуствено хранени деца, така и за кърмени.

# 48
  • Мнения: 1 098
Спирането на нощното хранене от майката ми изглежда неприемливо. Според мен детето решава какви нощни паузи да прави, а да не говорим колко е важно нощното хранене за кърмените бебета.

# 49
  • Мнения: 5 183
детето решава какви нощни паузи да прави, а да не говорим колко е важно нощното хранене за кърмените бебета.

 Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 4 588
Докато бяхме в болницата, последно ми носеха Ники в 22:00 часа. През нощта не знам как са процедирали, но най-вероятно са го хранили.
И аз не смятам, че е много правилно да го учиш да не яде през нощта, ако то само си иска. Мисля, че е най-добре то само да си се откаже.
Ники много рядко се буди през нощта да яде, но когато го направи, го храня. За мен така е правилно, въпреки че педиатърката още на първото посещения ме посъветва да не го храня през нощта и да го залъгвам със залъгалка или вода. Naughty Е, аз не й спазвам съветите и не мисля, че правя нещо нередно. Peace

# 51
  • Мнения: 268
В болницата (Тина Киркова) Даниел си беше при мен от втората нощ. И го кърмех през нощта. Няма начин, когато плаче - даваш! Сама ще се убедиш в това. Първия месец го кърмех по 8 пъти - т.е. с две нощни хранения, въпреки че разни хора се възмущаваха, че само недоносените бебета се кърмели по 8 пъти. Втория месец той се отказа от храненето в 1ч. В третия се отказа от храненето в 4ч. Сега спи от 23.30 до 8 сутринта. Но този режим сам си го създаде.
Сама ще се убедиш, че най-здравословно и за бебето, и за теб е да го оставиш то да си диктува хранителния режим. Това е, разбира се, ако имаш намерение да кърмиш. Бебетата, които са на АМ, много по-лесно се приучват към режим и повечето спят по цяла нощ.

# 52
  • Мнения: 231
Принципно ги хранят през нощта. Но не мога да разбера защо се притесняваш за това. Всяко едно бебе в началото яде през нощта и всяко едно бебе рано или късно се отказва(само да не е късно) само от това ядене. Просто не го мисли сега, а живот з драве като родиш бебето само ще ти покаже кога,как и колко да го храниш. Всичко е индивидуално.

# 53
  • Мнения: 195
Аз раждах в Тина Киркова (Света София) и там бебетата) на нормално родилите си седяха при майките и те си ги кърмят.  Иначе разбира се, че ще го нахранят, ми то милото трябва да расте все пак  Naughty
Макси първите 2 седмици се будеше през 2 часа и половина, а после постепенно го научих да прави 6 часова пауза нощно време.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 248
В болницата, в която раждах не хранеха през нощта бебетата Rolling Eyes
И при мене беше така. Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 676
Хранят бебетата през ноща в болницата. Бебчето само ще си покаже кога е готово без това хранене  Peace. То те води, а не ти него. Синчето ми на 2 месеца спря да се бъди през ноща.

# 56
  • Мнения: 9 990
Да, хранят ги и известно време има нощно хранене, детето се нуждае от него.
От първата си нощ моят син не се е събуждал за хранене. така, че мисля че е строго персонално за всяко дете. Но това ми помогна много, тъй като по-късно нито мляко е търсил през нощта, нито...вода или каквото и друго да било.
Това няма общо с това, дали му е давано шише в болницата.Шише се дава на това бебе, което изреве за него, не ги будят под час.Като вкъщи общо взето.Има бебета в болницата-проспиват , така и вкъщи.Голямата ми беше така-отказа сама нощно хранене рано , но пък си търсеше залъгалката и тя няма общо с храненето въобще и с чувството за глад.Не бъркайте нещата, не творете от собствената камбанария.Крайно време е да се закове една тема-хората и потребностите от първият им миг са различни, едни огладняват, други-не.Имам позната-до ден днешен става нощем да хапне.Просто е гладна да му се невиди, а не, че и е светнала лампичката и рефлекса е изработен. Peace

# 57
  • Мнения: 353
Много зависи от това къде раждаш. Тук в Ст. Загора бебетата са при майките и всяка си преценя дали ще храни. Аз второто си дете не съм го хранила вечер докато бяхме в болницата. Той просто не се събуждаше вечер. Да последно в 21 след това в 6 сутринта. А щом казвате че ако е малко бебето трябва да се храни и вечер на 2 часа аз какво да кажа като моят син големият беше в неонатологията и заключваха отделението вечер а отиди да си го нахраниш де. Thinking
Всичко е толкова индивидуално че не виждам защо се зачудвате че някои деца не се хранят вечер. Confused

# 58
  • Мнения: 9 990
Именно-и моето малкото беше в интензивното.И в кувьоз и на палатка, хранеше се венозно.Там външни, т.е-майки-допускат само на свиждане, някоя, ако кърми в редки случаи, когато позволява.Но това не означава, че като е в интензивно бебето не го хранят.Докато бях на свиждания-много от бебетата в кувьози ги хранеха сестрите, ако майката не е дошла по ред причини.Това, че не се дава на майката не значи, че не го хранят.Но след изписването едва 2 кила месо има да наваксва и си търси храна.
Аз лично се чудя не защо някое дете проспива и не се храни/като голямата ми дъщеря/, а защо, ако се събуди и реве на глад да го "учиш" да не яде, когато е видимо гладно.За тези случаи говоря.

# 59
  • Мнения: 353
И той беше вкувьоз и на кислородна палатка но след като се въстанови и започнах да го кърмя. Да ходих на три часа и вечер в 21 часа заключват и отварят сутрин в 6 имам сигурната информация че вечер кърмачетат не ги хранят а тези в кувьоза да то е част от лечението. 

Общи условия

Активация на акаунт