Към майките, раждали секцио

  • 3 549
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 220
A нещо повече за реанимация можете ли да ми кажете? Благодаря предварително!

# 46
  • Мнения: 46 518
Цитат на: Evy
A нещо повече за реанимация можете ли да ми кажете? Благодаря предварително!


И аз много се притеснявах, но в болницата, в която раждах, реанимацията беше абсолютно същата като останалите стаи, но имаше един шкаф в повече, където стояха всички консумативи за родилките - игли, спринцовки, от тоя сорт.
Леко раждане Grinning

# 47
  • Мнения: 1 341
После като отидеш в реанимация и ако те боли си искай обезболяващи. Не се притеснявай. Аз гъската ме беше срам да не си кажат, че съм лигла и си търпях. Да ме пита човек защо
В началото ме вързаха към някаква машинка за обезболяване (малко тъпо звучи, ама не знам какво точно прави), после след няколко часа я спират и тогава започнаха болките. Матката контрахира, за да се прибере и това боли, но с аналгинче минава.

# 48
  • Мнения: 220
Благодаря ви!

# 49
  • Мнения: 4 965
Аз отидох по нощница и чехли до операционната - по-точно ме откараха на една количка, а там си свалих чехлите и след операцията ми ги донесе една акушерка. Аз също умрях от студ - анестезиологът ми каза, че е честа реакция към ударното вливане на системите. Така треперех и ми тракаха зъбите, че дори по едно време ме заболя зъб и почнах да викам, та шашнах анестезиолога да не ме е отпуснала упойката и той ми даде една марля да я захапя, за да не ме боли толкова силно. Успях да се стопля чак в реанимацията (тя не се различаваше от другите стаи - само беше по-голяма, имаше повече легла и имаше манипулационен шкаф). След операцията ме почистиха, преместиха ме в леглото и ме увиха с три вълнени одеала и после заспах.
Я сега аз да питам нещо. Има ли мамчета, които не са изпитали болки след операцията? Аз не чувствах абсолютно никаква болка - само чувствах леко изтръпване и опъване през всичките дни, а раната ми се затвори само за няколко дни- дори в реанимацията не исках да ми бият диазепам (накрая го поисках, защото една от мамите крещеше цяла нощ, а аз умирах за сън). Единственото неприятно усещане от операцията ми беше катетърът, защото се запуши.

# 50
  • Мнения: 46 518
azaf, мен ме болеше, но само докато имах торбата на корема. После не. Биха ми един аналгин след като ме докараха от операционната. След 3 часа си исках болкоуспокояващо, но акушерката като махна торбата вече нямаше нужда, защото нямаше и болка. Катетъра явно ми го уцелиха, защото не усетих нищо нито при слагането, нито при свалянето  Wink

# 51
Цитат на: nikol78
Цитат на: Nina Ryan
Цитат на: Duci
По нощница и джапанки. Нали след клизмата минаваш през банята, няма начин да си с чорапки Grinning



Клизма?!!!Никой не ми е правил клизма тук.Само трябваше да чакам 5 часа от последното ми хапване.Ама ми сложиха катетър и 2 дни си бях с него.Голяма гадост!!!


Е ти сега кажи, че не знаеш, че в България правят клизма  Laughing  Е, има и малки изключения.Учудвам се, че не си чувала до сега  Wink


Не,не знаех.Сестра ми роди секцио преди 2 и половина години,но не ми е споменавала нищо за клизма.Сигурно и е неудобно.Я,да взема аз да я подпитам. Laughing

Аз забравих да кажа,4е тука ми дадоха една много секси нощница с връзки,които аз си завързах отпред,а пък то трябвало да са отзад.И ми сложиха на краката едни мнооого тясни и неудобни синтетични 4орапи,едва ми натъпкаха краката в тях,и аз като питах защо е това ми казаха че е заради кръвообръщението на краката.

# 52
  • Мнения: 46 518
Цитат на: Nina Ryan
Не,не знаех.Сестра ми роди секцио преди 2 и половина години,но не ми е споменавала нищо за клизма.Сигурно и е неудобно.Я,да взема аз да я подпитам. Laughing .......


Може и да не са й правили и на мен ми се размина, но не разбрах защо  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 503
Аз бях с нощница и вълнени 4орапи (раждах декември и по коридорите в болницата беше студено). По-добре без 4орапи оба4е, по моите след това имаше малко кръв от операцията, така 4е ми ги смениха. След като ми вляха системите, се запо4на едно треперене, не мога да го спра, а лекарките се шегуват с мене, 4е ме е страх  Wink . Слагането на упойката (раждах със спинална) изобщо не го усетих, но понеже съм с коремно дишане, като ме хвана упойката, имах проблеми с дишането и се наложи да ми сложат кислородна маска - отстрани, така 4е, ако искам, да дишам кислорода от маската, а ако искам да кажа нещо - само се обръщам на другата страна. Поставянето на катетъра също не го усетих, оба4е една сестра ми спука вена  Sick  Sick  Sick  при поставянето на ситемата, това си беше гадно.
Реанимацията не се разли4аваше по нищо от обикновените стаи, просто минаваха по-4есто да ме наглеждат (бях сама в стая, съпругът ми беше с мен, позволиха му да остане, защото раждах в 4астна болница в София). А, забравих  за клизмата, направиха ми, но не беше гадно, както ми бяха казвали. Не 4е е приятно де  Embarassed , но не беше това, което о4аквах.
Добре е да си вземеш някакви обезболяващи, евентуално, защото в някои болници правят обезболяване след секцио, а в други - не. Може, ако искаш, да си вземеш примерно Нурофен (той съдържа ибупрофен, болкоуспокоително). На мен ми биха аналгин след операцията, ама по4ти не ми помогна, а ибупрофенът е по-силен.

# 54
  • Мнения: 3 550
По нощница и джапанки, без чорапки. Не се тревожи, там докторите ще те облекат подходящо.

# 55
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Цитат на: dodo_dodo
Ако от мен зависеше не само чорапи, но и ръкавици и шал щях да си турна...Такъв студ не бях брала през целият си живот Close
Егати секциото, егати клинча..... Neutral Face

Ха, и аз така бях, даже ги питях докторята къде съм дали по погрешка не са ме пратили в Сибир, и добре, че ме завиха и пуснаха едно като калорифер(т.е. маркуч, който духаше топло под завивката). Как не ми изпадаха зъбите от тракане не знам. А инак за "облеклото" бях само по нощничка и ми обуха специални чорапи протим тромбоза, само жартиерки липсваха за да стане картинката напълно еротична Wink

Общи условия

Активация на акаунт